آشپزخانه ی رویایی

آشپزخانه ی رویایی

یک آشپزخانه ی رویایی به چه چیزهایی نیاز دارد؟

در طراحی داخلی بسیار مهم است که افکار بزرگی داشته باشید. در برخی از پروژه ها نمی توانید تمام چیزهایی که می خواهید را داشته باشید و شما باید با همین داشته های اندک هم به یک نتیجه ی خوب دست پیدا کنید. اما در آشپزخانه ی رویاهایتان شما می توانید همه چیز از ابزار و وسایل عجیب و غریب گرفته تا وسایل آزمایشی را داشته باشید. هر آنچه که در طراحی به نظرتان جالب و ضروری می باشد را می توانید به کار ببرید تا یک آشپزخانه ی رویایی بسازید. اما در حال حاضر فقط در رویا باید این کار را انجام بدهید.

•             میز بلوری

بلور یا دُر سنگ یکی از مواردی است که هر طراحی در رویاهایش آرزوی کار کردن با آن را دارد. بلور یا کوارتز از سنگ طبیعی ساخته شده است و یک احساس طبیعی را در آشپزخانه ایجاد می کند و از این لحاظ شباهت های زیادی با گرانیت و سنگ مرمر دارد و به دلیل فرایند ساخت متفاوت آن بسیار محکم و مقاوم می باشد. این سنگ در انواع و اقسام رنگ ها و طرح ها وجود دارد و به راحتی با سایر عناصر موجود در آشپزخانه هماهنگ می شود.

این زیبایی و دوام یقینا بدون هزینه امکان پذیر نیست. بلور سنگ بسیار گران قیمت تر از سایر سنگ ها و انواع مصنوعی آن است. هر چند قیمت بلور سنگ بسته به ترکیبات آن و شرکت سازنده ی آن ممکن است متفاوت باشد.

•             کابینت های سفارشی

میزهای گفته شده به چیزی نیاز دارند تا روی آن ثابت بمانند. پس بهتر است به فکر یک کابینت سفارشی خوب برای این کار باشید.

مزیت  استفاده از کابینت های سفارشی نسبت به سایر کابینت ها در دو مورد خلاصه می شود: اول اینکه کابینت های سفارشی به طور کامل با آشپزخانه ی شما همخوانی دارند و فضاهای آشپزخانه را به درستی اشغال می کنند و از گوشه کنارهای آشپزخانه و فضاهای خالی بهره  می برند و با ابعاد بین پنجره ها و سایر وسایل آشپزخانه کاملا سازگاری دارند.

مزیت دوم نمایی است که کابینت های سفارشی ایجاد می کنند. مخصوصا اگر از آن ها برای ناحیه ی باز آشپرخانه استفاده کنید یک حالت بسیار پویا و زنده به آشپزخانه می دهند و در حین ظرافت فضاهای خالی را نیز به نحو احسن پر می کنند.

یخچال کم عمق در اشپزخانه های مدرن و لوکس

•             یخچال با عمق کم

اگر با مشکل طراحی کابینت های به اندازه و با ابعاد متناسب برخورده اید یک پیشنهاد برای شما داریم. از یخچال های حجیم و بزرگ استفاده نکنید. یخچال های بزرگ و با حجم زیاد معمولا با غذاها و  وسایل غیرضروری پر می شوند.

یخچال های با عمق کم معمولا چیزی در حدود 60 سانتی متر عمق دارند  از این نظر جای زیادی را در آشپرخانه اشغال نمی کنند. برخی از مدل های آن که یخچال و فریز با هم به صورت دوطبقه بر روی هم قرار گرفته اند هنگام نصب در آشپزخانه عملا متناسب با ابعاد آشپزخانه هستند. بهتر است در هنگام خرید لوازم آشپزخانه به ابعاد یخچال دقت داشته باشید و آن را متناسب با ابعاد کابینت ها و آشپزخانه ی خود انتخاب کنید.

•             سینک ظرفشویی عمیق

سینک های معمولی در حدود 20 سانتی متر عمق دارند اما اگر می خواهید از آن استفاده ی بهتری ببرید پیشنهاد ما این است که از سینک های با عمق حداقل 25 سانتی متری استفاده کنید. شستن ظروف در این سینک ها بسیار راحت است و راحت تر از سینک های کوچک تمیز می شوند. از طرفی عمق زیاد سینک باعث می شود وقت هایی که ظرف های شما نشسته باقی می مانند داخل سینک دیده نمی شوند.

عمق بیشتر برای خرید سینک اخوان که عرض کمی دارند نیز بسیار کاربردی است. در هنگام ظرف شستن امکان خیس شدن بسیار کمتر است و به صورت کلی یک سینک عمیق از جمله ی چیزهایی است که باید در یک آشپزخانه وجود داشته باشد.

سینک ظرفشویی عمیق با شیر هوشمند

•             شیر آب هوشمند

یک سینک عمیق تنها یک چیز کم دارد و آن شیر آب هوشمند می باشد تا کار کردن در آشپزخانه بسیار لذت بخش تر شود. این ابزارها در انواع طرح  و شکل هم برای آشپزخانه های مدرن و هم سنتی بسیار کاربرد دارند. یک سنسور در قسمت بالایی شیر آب حضور دست های شما در زیر شیر را احساس می کند و به صورت خودکار جریان آب را وصل می کند و نیازی نیست برای هر بار استفاده آن را باز و بسته کنید. در هنگام خرید لوازم آشپزخانه بهتر است راحتی کار کردن با وسایل را حتما مدنظر داشته باشید تا آشپزی برای شما خسته کننده و کسالت بار نباشد.

•             ظرفشویی کشویی

یک ظرفشویی کشویی علاوه بر هوشمندانه بودن آن، چند عملکرد اساسی خلاقانه را برای شما فراهم می کند. داشتن یک ظرفشویی بزرگ که ظرف ها در آن بدون هیچ کشویی شسته می شوند صرفا هدر دادن آب است و داشتن کشو به شما این امکان را می دهد تا با توجه به اندازه  ی ظرف ها آن ها را در کشوی مخصوص خود بگذارید و اگر تعداد ظرف ها کم می باشد از کشوهای کمتری استفاده کنید.

یکی از مزیت های داشتن چنین ظرفشویی هوشمندانه ای خالی کردن راحت وسایل می باشد و می توانید با هر بار غذا خوردن، ظرف ها را داخل یکی از کشوها قرار دهید و آن ها را بشویید و میزان آب مصرفی را نیز از این طریق کنترل کنید.

             هود خارج از دید

از مزیت های داشتن کابینت های سفارشی این است که می توانید هود را به نحوی در داخل آن ها نصب کنید که به طور کلی دیده نشوندخرید هود اخوان معمولا یک حالت نامتناسبی به آشپزخانه می دهد و با این کار می توانید این اثر مزاحم را تا حدودی پنهان کنید. از طرفی با تغییر ابعاد کابینت های سفارشی می توانید هود بزرگتری نیز داشته باشید تا بوی غذا و دود و رطوبت را از آشپزخانه بیرون کند.

هود مخفی در اشپزخانه

•             فر بخارپز

جابجایی حرارت به دلیل جریان همرفتی بخار می تواند کارایی یک فر را چند برابر کند و زمان پخت و پز را کاهش دهد و کیفیت پخت غذا را هم تا حد زیادی بالا ببرد. این قابلیت در فرهای معمولی وجود ندارد اما در خرید فر اخوان جدید با قابلیت چرخش بخار درون فر به راحتی می توان و ترکیب آن با جریان چرخشی حرارت میزان انتقال حرارت به غذا تا حد زیادی افزایش می یابد.

•             اجاق گاز حالت پیشرفته

شاید فر بخارپز یک تکنولوژی قدرتمند برای پخت غذا باشد. اما در اکثر مواقع نیاز به یک اجاق گاز در حالت سنتی آن داریم پس بهتر است خرید اجاق گاز اخوان را انتخاب کنیم که امکانات و راحتی بیشتری را در اختیار ما قرار دهد. در خرید لوازم آشپزخانه مهم ترین مسئله نیاز است و شما باید در اولویت اول تان نیازسنجی را قرار دهید و متناسب با آن انتخاب کنید.

اجاق گاز پیشرفته

•             کشوهای عمیق

این چیز جدیدی نیست، کشوهای عمیق آشپزخانه ی شما را جمع و جور می کند و به آن نظم می بخشند می توانید وسایل زیادی را داخل آن ها قرار دهید. فضایی که آشپزخانه ی شما دارد و بزرگی یا کوچک بودن آن در انتخاب لوازم آشپزخانه بسیار تاثیر دارد بل داشتن کشوهای عمیق نیازی به اضافه کردن کابینت های جدید و یا اختصاص دادن یک فضای خاص از آشپزخانه برای وسایل و لوازم آشپزخانه ندارید. نزدیک بودن این کشوهای عمیق به سینک هم یک مزیت مهم محسوب می شود.

•             پس زمینه ی براق

انتخاب تمام ابزارها و وسایل گفته شده برای ساخت یک آشپزخانه ی رویایی کافی است. اما هنوز یک چیز کم دارد. این آشپزخانه یک نمای هیجان انگیز نیاز دارد. پیشنهاد ما یک نمای نسبتا براق می باشد تا به نحوی تمام حس آشپزخانه ی رویایی را منتقل سازد. بسیاری از آشپزخانه ها یک حالت مرده و بی حرکت دارند. با اجرای یک طرح براق بر روی کابینت ها و بقیه ی لوازم آشپزخانه می توانید یک حالت پویا و زنده به آشپزخانه بدهید و آن را هیجان انگیز و جذاب کنید.

نظرات بازدیدکنندگان