آیا قیمت هود اخوان مناسب است !!

آیا قیمت هود اخوان مناسب است !!

ویژگی‌ها، قابلیت‌ها و قیمت هود اخوان

هود اخوان، نامی که بارها و بارها شنیده‌اید و شاید برایتان سوال پیش آمده که اصلا این هود چیست و چرا در حوزه وسایل و لوازم آشپزخانه نام محصولات اخوان به عنوان یک برند ایرانی باکیفیت همواره خودنمایی می‌کند؟ در این مطلب به هود اخوان خواهیم پرداخت. اینکه هود اخوان چه ویژگی‌هایی دارد و چه قابلیت‌ها و امکاناتی را در اختیار شما قرار می‌دهد، سپس گریزی خواهیم داشت به قیمت هود اخوان و در مورد بازه‌ی قیمتی و مواردی که در انتخاب آن به شما کمک می کند اطلاعاتی را ارائه خواهیم کرد.

هود اخوان، کیفیت، کارایی، دوام

کیفیت همیشه حرف اول را می‌زند. هر چه یک وسیله باکیفیت‌تر باشد و کارایی خوبی از خودش نشان دهد میزان رضایت از آن نیز بیشتر است. اما معیارهای کیفی یک هود خوب چه چیزهایی هستند؟

در اینجا به شش قابلیت اساسی هود اخوان خواهیم پرداخت که کیفیت کلی کارکرد هود را رقم می‌زنند.

  1. دود و بخارات و ذرات غبار موجود در آشپزخانه را جذب می‌کند و آشپزخانه‌ی شما همواره بدون ریسک و یا خطر مریض شدن و کثیف بودن و دارای هوایی مطبوع می‌باشد. از طرفی ذرات غبار و دود روی ظروف و اجاق و وسایل آشپزخانه شما نمی‌نشیند و آشپرخانه شما به صورت مداوم تمیز می‌ماند.
  2. سر و صدای کمی دارند. سروصدا و نویز کم برای هود یک المان بسیار مهم است. کار آشپزی در آشپزخانه نیازمند تمرکز بالاست و سروصدای زیاد هود مطمئنا اعصاب آدم را خراب می‌کند.
  3. قدرت مکش بالای این هودها بسیار جالب توجه می‌باشد. تنظیم دور موتور نیز یکی دیگر از موارد مهمی است که هود اخوان دارد و می‌توان قدرت مکش آن را توسط تنظیم دور موتور کنترل کرد.
  4. هودهای اخوان عموما مصرف انرژی کمی دارند و بازده و راندمان بالایی را با همین نسبت مصرف انرژی کمتر ارائه می‌کنند. هود به این دلیل که هنگام کار کردن در آشپزخانه عمدتا روشن است و زمان کار کردن آن زیاد است باید مصرف انرژی کمتری داشته باشد تا هزینه‌های برق مصرفی آن زیاد نشود و بازده انرژی بالا یک مورد بسیار مهم در این زمینه می‌باشد.
  5. هود اخوان علاوه بر جذب دود و ذرات کربن دی اکسید، بوی آشپزخانه را هم تصفیه می‌کند و همچنین جذب حرارت بالای اجاق نیز جزو کارایی‌های این هود محسوب می‌شود. جذب حرارت اضافی که معمولا هنگام پخت و پز ایجاد می‌شود باعث می‌شود تا راحت‌تر کار کنید.
  6. جنس و متریال مورد استفاده در طراحی و تولید هود اخوان نیز از نوع استیل باکیفیت می‌باشد و علاوه بر  دوام بالا، درخشندگی قابل توجهی نیز دارد و در آشپزخانه می‌درخشد.

انواع هود اخوان

انواع هود اخوان

اخوان برای هر مدل آشپزخانه و هر مدل استفاده‌ای هود مخصوص خود را دارد. در اینجا به 4 نوع هود خواهیم پرداخت

  • هود مورب اخوان

هود مورب همانطور که از آن نام پیداست استایل موربی دارد و مکنده‌های آن با زاویه‌ای بیشتر از صفر قرار گرفته‌اند تا پوشش بیشتری روی آشپزخانه داشته باشند و صرفا محدود به اجاق گاز نباشد. مورب بودن هود یک مزیت عمده می‌باشد چرا که بیشتر فضای آشپزخانه تحت تاثیر مکش هود قرار می‌گیرد و حتی اگر فر شما در فاصله‌ای دورتر از هود قرار گرفته باشد هم این هود می‌تواند تا حد زیادی روی آن تاثیر داشته باشد.

  • هود شومینه ای اخوان

هود شومینه‌ای شکلی شبیه به شومینه دارد و عموما در زاویه‌ی مستقیم و یا مورب وجود دارند این هودهای پیشرفته علاوه بر مکش گسترده عموما در قسمت بالایی آشپزخانه و مشرف به کل آشپزخانه نصب می‌شوند که پوشش بیشتری روی فضا داشته باشد و انواع دیواری آن‌ها هم حالتی نسبتا مورب دارند که این پوشش حفظ شود. این هودها با قابلیت کنترل از راه دور و یا قابلیت‌های دکمه‌ای موجودند و در انواع طرح‌ها و رنگ‌های خاص می‌توانند برای انواع آشپزخانه‌ها مورد استفاده قرار بگیرند.

  • هود مخفی اخوان

این هودها داخل آشپزخانه دیده نمی‌شوند و معمولا زیر کابینت‌ها و یا فضاهای مشخصی که در قسمت نصب آن وجود دارند به صورت مخفی قرار می‌گیرند. به دلیل مخفی بودن معمولا سروصدای کمی هم دارند و نمی‌توان از این قابلیت مهم آن‌ها صرف نظر کرد. این هودها عموما حالت سقفی ندارند و بیشتر در انواع دیواری وجود دارند که قدرت مکش بالایی هم دارند.

  • هود زیرکابینتی اخوان

این هودها هم می‌توانند در زیردسته‌ی هودهای مخفی قرار بگیرند چون عموما زیر کابینت‌ها قرار می‌گیرند و البته این هودها دیده می‌شوند. یعنی می‌توان قسمت‌های مکنده آن را دید و صرفا نمای بیرونی آن‌ها داخل کابینت قرار می‌گیرد. این هودها نیز با قدرت مکش متغیر و پنل لمسی یا دکمه‌ای امکانات زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهند.

قیمت بروز هود اخوان

قیمت جدید هود اخوان

نمی‌توان بازه‌ی مشخصی را برای هودهای اخوان تعیین کرد. اما این یک اصل اساسی است که قیمت کالای ایرانی همواره نسبت به کالاهای خارجی که عموما با ارز وارد می‌شوند کمتر است و این یک مزیت اصلی برند اخوان در مقایسه با سایر برندها می‌باشد. یک خبر خوب اینکه گستردگی و تنوع هودهای اخوان به شکلی است که شما با هر بودجه‌ای می‌توانید متناسب با نیاز خود هود را انتخاب کنید. اگر برای خانه‌های نقلی کوچک هود نیاز دارید و یا آشپزخانه‌ی بزرگی دارید و دوست دارید با یک هود همیشه آن‌ را خوشبو و تمیز و سالم نگه دارید همچنان دست‌تان باز است و می‌توانید هود موردنیاز خود را انتخاب کنید.

سعی کنید همواره متناسب با چیزی که نیاز دارید تصمیم بگیرید، اگر یک آشپزخانه‌ی کوچک دارید مطمئنا باید یک هود متناسب با آن انتخاب کنید و اگر هود قدرتمند‌تری انتخاب کنید هم بودجه‌ی بیشتری نیاز است و هم نمی‌توانید از توان حداکثری هود بهره ببرید.

جمع بندی

اگر به کیفیت و کارایی و طراحی دقیق و مهندسی لوازم آشپزخانه اهمیت می‌دهید. تنها چیزی که نیاز دارید تا اطلاعات کافی در این زمینه کسب کنید توجه به ویژگی‌ها و امکانات لوازم آشپزخانه است. هود آشپزخانه نیز از این فرمول پیروی می‌کند. قدرت مکش هود، قابلیت‌های مصرف انرژی، جنس و متریال استفاده شده، کم صدا بودن آن و مواردی از این دست تعیین کننده کیفیت یک هود هستند. با هود اخوان شما مجموعه‌ای از دانش فنی و تخصصی و امکانات گسترده را با قیمت متعادل و رقابتی خواهید داشت و تنها چیزی که نیاز دارید این است که دکمه روشن شدن هود را بزنید و آشپزخانه خود را خوشبو، سالم و تمیز تحویل بگیرید . 

نمایندگی هود اخوان

نظرات بازدیدکنندگان