بررسی قیمت گاز صفحه ای اخوان

بررسی قیمت گاز صفحه ای اخوان

دلایل استفاده از اجاق گاز صفحه ای با نگاهی به قیمت گاز رومیزی اخوان

اگر آشپزخانه‌ی شما جایی برای گاز بزرگ و مبله ندارد. پیشنهاد ما این است که از گاز رومیزی استفاده کنید. خیلی‌ها فکر می‌کنند گاز رومیزی کارایی و کاربرد گازهای معمولی را ندارد و ترجیح می‌دهند همان اجاق گاز مبله را خریداری کنند. حتی اگر مشکل جا و مکان هم داشته باشند. ما در این مقاله این نظریه را رد خواهیم کرد و سعی خواهیم کرد ویژگی‌های مهم و بارز گاز رومیزی اخوان را بیان کنیم تا انتخابی درست و منطقی داشته باشید.

در ادامه برخی ایرادتی که معمولا از گاز صفحه ای اخوان گرفته می‌شود را خواهیم گفت و در صورت امکان پاسخ‌هایی برای این ایرادات و یا راه‌حل‌هایی را برای استفاده درست از آن ارائه خواهیم داد.

اجاق گاز صفحه ای اخوان

اجاق گاز رومیزی به اجاق گاز صفحه ای هم معروف است و دلیل آن کاملا واضح است. چرا که این اجاق‌ها شکل یک صفحه هستند که روی میز یا داخل میز به صورت توکار قرار می‌گیرند. در اکثر مواقع نوع توکار آن استفاده می‌شود و کابینت‌ها را مطابق با آن طراحی می‌کنند. این نوع اجاق گاز در انواع شیشه‌ای و استیل و شیشه استیل موجود است که از نظر ظاهری هم کاملا متناسب با حال و هوای آشپزخانه می‌باشند. اما واقعا چرا گاز صفحه ای یا همان رومیزی برای آشپزخانه مناسب است؟

دلایل استفاده از گاز رومیزی اخوان

دلایل استفاده از گاز رومیزی اخوان

بعد از آشنایی با اجاق گار رومیزی حالا دلایل استفاده و یا بهتر بگوییم دلایل برتری گاز رومیزی را هم باید بدانیم، چند دلیل عمده برای این کار وجود دارد:

  1.     گاز رومیزی اخوان حجم کمی دارد و برای حمل و نقل و جابجا کردن بسیار مناسب است. این نوع گاز برای خانه‌های اجاره‌ای که معمولا سالی یک یا حتی چند بار نقل مکان می‌کنند جزو ضروریات است، چرا که به راحتی جابجا می‌شوند و نیازی نیست هر بار انرژی عظیمی برای این کار صرف شود. در اسباب‌کشی هم جای خیلی کمی می‌گیرند و از این نظر بسیار مناسبند.
  2.     وزن کم یکی دیگر از دلایل برتری این نوع اجاق است. می‌توانید این اجاق را با نوع مبله مقایسه کنید.
  3.     این اجاق گازها همخوانی کاملی با انواع میز و کابینت‌ها دارند. اگر میز فلزی دارید و یا کابینت‌های چوبی و یا ام‌دی‌اف، اصلا نباید نگرانی به خود راه بدهید و این گاز را می‌توانید روی همه‌ی این میزها استفاده کنید.
  4.     ظاهر شیک و دلربای این گاز کوچک مورد دیگری است که باعث شده است خواهان زیادی داشته باشد. جنس استیل و یا ترکیبی از شیشه مشکی و استیل هم در دلربایی آن تاثیرگذار بوده است. مورد دیگری که خیلی به آن توجه می‌شود شعله پخش کن‌های چدنی آن هستند که به طور کامل با صفحه چفت و بست شده اند و استحکام خوبی به آن بخشیده اند.

برخی ایرادات در مورد گاز رومیزی

به 4 مورد از ویژگی‌های مهم اجاق گازهای رومیزی پرداختیم و حالا نوبت آن است که برخی از ایرادات آن را هم مطرح کنیم، این ایرادات بیشتر در حد فرضیه هستند و یا به دلیل عدم استفاده درست از آن می‌باشند.

ایراد اول: این گاز نسبت به گازهای دیگر حرارت کمتری دارد.

پاسخ: این کاملا اشتباه است. بازده حرارتی یا همان راندمان احتراقی اجاق گاز روی آن درج شده است و هر گاز با توجه به این راندمان، حرارت تولید می‌کند. راندمان احتراقی انواع گاز رومیزی متغیر است و معمولا تابعی از اندازه سرشعله‌ها و مواردی از این دست است و برخی گازهای رومیزی راندمانی بیشتر از انواع مبله و معمولی دارند و این مورد اصلا نمی‌تواند سنگ محک خوبی برای مقایسه آن‌ها باشد.

ایراد دوم: اجاق گاز رومیزی اخوان وزن کمی دارد و زیاد تکان می‌خورد.

پاسخ: وزن کم اجاق گاز نمی‌تواند دلیلی برای تکان‌های زیاد آن باشد و به نظر می‌رسد نحوه‌ی نصب اشتباه آن باعث چنین مشکلاتی شده است. اگر اجاق گازی به درستی روی میز سوار نشود و یا به طریقی چفت و بست نشود تکان خوردن آن اجتناب ناپذیر است و بهتر است در این مورد با کابینت‌ساز خود مشورت کنید و یا به طریق دیگری آن را محکم در جای خود مستقر کنید.

ایراد سوم: این گازها زودتر خراب و از کار افتاده می‌شوند.

پاسخ: خراب و از کار افتاده شدن یک گاز تابع موارد زیادی است ولی جنس استفاده شده در این گاز و کیفیت شعله پخش‌کن‌ها و احتراق آن کاملا مطابق با استانداردهای ساخت و تولید می‌باشد و نمی‌توان چنین نظری را با قطعیت ارائه داد. در ضمن انواع گاز رومیزی اخوان بیش از 20 ماه گارانتی دارند و این تا حد زیادی می‌تواند نگرانی‌های شما را برطرف کند.

قیمت گاز رومیزی اخوان

قیمت گاز رومیزی اخوان

از برخی جهات گاز رومیزی اخوان کاملا توجیه اقتصادی دارد و نسبت به اجاق‌ گازهای دیگر به‌صرفه‌تر است. قیمت گاز رومیزی اخوان به دلیل استفاده کمتر از مصالح و وزن کمتر عموما در مقایسه با سایر گازها کمتر است. برای استفاده در خانه‌های دانشجویی و خانه‌های آپارتمانی کوچک این گاز صرفه‌ی اقتصادی خوبی دارد و عموما از این نوع گاز استفاده می‌شود. گاز رومیزی اخوان از نوع ارزان تا فول‌امکانات آن که نسبتا گران‌قیمت‌ است موجود می‌باشند و هر طیفی می‌توانند بسته به نیاز خود آن را خریداری کنند.

برای خانه‌ها و آشپزخانه‌های بزرگ هم می‌توان از این گاز استفاده کرد و هیچ تفاوتی با نوع مبله آن ندارد، از نظر همخوانی با رنگ کابینت‌ها و ام‌دی‌اف‌ها هم این نوع گاز به مراتب‌ بهتر است چرا که صرفا سطح میز را اشغال می‌کند.

جمع بندی

گاز رومیزی یا همان گاز صفحه ای اخوان با امکانات گسترده نظیر راندمان احتراقی بالا، جنس شیشه‌ای و یا استیل باکیفیت، شعله پخش کن‌های چدنی و مواردی از این قبیل تا حد زیادی گوی سبقت را از سایرین ربوده است و  در حال حاضر هم در آشپزخانه‌های کوچک و هم آشپزخانه‌های بزرگ خودنمایی می‌کنند.

این گاز مزایای خاص خود را دارد و از این نظر بسیار قابل توجه است. برخی افراد ایراداتی را برای این گاز برمی‌شمرند که بیشتر به دلیل اطلاعات کم و یا عدم استفاده درست از گاز رومیزی اخوان است. در ضمن قیمت گاز رومیزی اخوان هم در انواع مختلف آن متغیر است و برای هر سلیقه و هر و هر بودجه‌ای امکان تهیه آن وجود دارد.

نمایندگی گاز رومیزی اخوان

نظرات بازدیدکنندگان