ترفند برای بزرگ‌تر نشان‌ دادن آشپزخانه‌ی شما

ترفند برای بزرگ‌تر نشان‌ دادن آشپزخانه‌ی شما

ترفند برای بزرگ‌تر نشان‌ دادن آشپزخانه‌ی شما

آشپزخانه‌ جایی است که همه‌ی ما بخش عظیمی از وقت‌مان را در آن سپری می‌کنیم و فضای زیاد آن باعث می‌شود آزادی عمل زیادی در آن داشته باشیم و کار کردن و آشپزی نیز لذت‌بخش‌تر از همیشه باشد. در ضمن آشپزخانه‌ی بزرگ عموما نمای خوبی هم دارد و حس و حال متفاوت‌تری دارد. در این مقاله 12 راه برای بزرگ‌تر نشان دادن آشپزخانه به شما آموزش خواهیم داد تا آشپزخانه‌ی شما بزرگتر از حالت عادی آن به چشم بیاید.

کابینت‌هایی با عمق کم

کابینت‌ها جای زیادی را در آشپزخانه اشغال می‌کنند و اگر خوب دقت کنید می‌بینید بخش‌های زیادی از آن بی‌استفاده می‌باشند و می‌توان با تغییر چیدمان وسایل موجود در آن‌‌ها این فضای بی‌استفاده را به نحوی حذف کرد. برای اینکه آشپزخانه‌ی شما فضای بیشتری داشته باشد بهتر آن است که کابینت‌هایی با عمق کم انتخاب کنید تا آشپزخانه‌ی شما از هر طرف چند سانتی‌متر بزرگتر شود.

وسایل کمتر

گاهی وقت‌ها پیش می‌آید که بسیاری از وسایل آشپزخانه شاید ماه‌ها کاربرد نداشته باشند. وسایلی نظیر سبدها و وسایل اضافی مانند گلدان‌ها با اینکه می‌توانند زیبایی و جذابیت ویژه‌ای به آشپزخانه‌ی شما بدهند اما جای زیادی را اشغال می‌کنند و باعث می‌شوند فضای آشپزخانه کوچکتر از حد معمول دیده شوند.

بزرگ تر نشان دادن آشپزخانه

سینک تک یا سینک دوگانه

بهتر است در مورد سینک مجددا فکر کنید با یک سینک تک هم می‌توانید کار خود را راه بیندازید و نیازی نیست حتما و لزوما سینک دوگانه داشته باشید. می‌توانید از نمایندگی اخوان در این باره مشورت بگیرید تا مناسب‌ترین سینک را برای شرایط خود پیدا کنید. سینک دوگانه هزینه‌ی بیشتری نیز برای شما دارد و با خرید سینک ارزان قیمت تک‌گانه می‌توانید آشپزخانه‌ی خود را نسبتا بزرگتر نشان دهید.

 

ظرفشویی فشرده

بهتر است یک ظرفشویی را انتخاب کنید که بتوانید به راحتی آن را داخل کابینت‌ها جاسازی کنید و نیازی به گرفتن فضای بیشتر نباشد. فضاسازی در داخل آشپزخانه بسیار مهم است اگر وسایلی نظیر ظرفشویی و فر و مایکروویو  و مواردی از این دست داخل آشپزخانه و در معرض دید باشند این فضا‌ها را به طور کلی از بین می‌برند.

یخچال کم‌حجم

یخچال بزرگ شاید برای نگهداری مواد غذایی مناسب باشد اما وقتی صحبت از بزرگ‌تر نشان دادن آشپزخانه باشد طراحان آشپزخانه عموما پیشنهاد می‌کنند که یک یخچال کم‌حجم انتخاب کنید و اگر خانواده‌ی کم‌جمعیتی هستید یک یخچال با عرض 65 الی 75 می‌تواند بهترین انتخاب باشد. اگر خوب دقت کنید بسیاری از مواد غذایی که در یخچال داریم عموما چندان ضروری نیستند و انتخاب یک یخچال کوچکتر چندان نقص بزرگی محسوب نمی‌شود.

 وسایل توکار

وسایل توکار می‌توانند آشپزخانه‌ی شما بسیار بزرگ‌تر از آنچه که هستند نشان دهند به طور مثال با خرید فر توکار اخوان و نصب آن می‌توانید یک فضای بزرگ را ذخیره کنید. نکته‌ی بعدی استفاده از وسایل توکار این است که عموما در جاهایی استفاده می‌شوند که در حالت عادی بدون استفاده‌‌ هستند و بهترین راه‌حل برای پوشش این فضاها همین استفاده از وسایل توکار می‌باشد.

 آینه‌کاری

حالت آینه‌ای در فضای دیواری آشپزخانه یک ترفند بسیار جالب برای فضاسازی و ایجاد توهم دیداری می‌باشد و فضای آشپزخانه را بسیار بزرگتر از حالت عادی نشان می‌دهد. می‌توانید از آینه‌های مات استفاده کنید و علاوه بر فضاسازی جذابیت فوق‌العاده‌ای نیز به آشپزخانه‌ی خود ببخشید.

استفاده از قفسه

قفسه‌ها برای نگهداری از وسایل آشپزخانه بسیار مفیدند. برای اینکه روی سینک شما همیشه منظم باشد و یا برخی ظرف‌ها یا وسایل زینتی را در آشپزخانه‌ی خود به نحوی به کار بگیرید بهترین راه استفاده از قفسه‌های دیواری در محل‌های بدون استفاده می‌باشد. تقریبا همه‌ی آشپزخانه‌ها قسمتی از دیوار آن بدون استفاده می‌باشد و بهتر آن است که از این قسمت نیز به نحو احسن استفاده شود.

در شیشه‌ای برای کابینت‌ها

این ترفند نیز بر پایه‌ی ایجاد عمق و توهم دیداری می‌باشد. در شیشه‌ای برای کابینت‌ها در حقیقت ایجاد یک فضای اضافه در آشپزخانه می‌باشد. این درهای شیشه‌ای از طرفی آشپزخانه را نیز از حالت میرایی و بسته بودن در می‌آورند و می‌توان وسایل موجود در کابینت‌ها را هم دید و به نحوی در زیبایی آشپزخانه نیز تاثیرگذارند.

نور پردازی در آشپزخانه برای بزرگ تر نشان دادن آشپزخانه

نورپردازی

نورپردازی صحیح آشپزخانه می‌تواند آشپزخانه‌ی شما را شاخص‌تر و برجسته‌تر نشان دهد و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. می‌توانید داخل کابینت‌هایی که در شیشه‌ای دارند از نور سفید استفاده کنید. نورپردازی نسبت به گوشه‌ها و زوایای کمتر دیده شده نیز در این باره بسیار توصیه می‌شود و بسیاری از طراحان از لامپ‌هایی که به سمت بالای سقف و گوشه‌های آشپزخانه نور می‌دهند استفاده می‌کنند.

فضاهای بی‌استفاده

اگر مایلید برخی فضاهای خالی آشپزخانه‌ی شما که در معرض دید نیستند را بهتر پوشش دهید از کابینت‌ها و محفظه‌ها در این قسمت استفاده کنید. اول از همه باید فضاهای بی‌استفاده را بشناسید. گاهی طراحی اشتباه و یا ابعاد کابینت‌‌ها و سایل آشپزخانه‌ی شما به گونه‌ای می‌باشد که برخی فضاهای بی‌استفاده و به قول معروف پرت در آن ایجاد می‌شود که باید به گونه‌ای از آن‌ها استفاده کنید.

انتخاب هود

هود معمولا با توجه به شکلی که دارد باعث می‌شود جای زیادی اشغال شود و در بسیار مواقع با ابعاد کابینت‌ها همخوانی کافی ندارد. پس مهم‌ترین اصل برای هود آشپزخانه، انتخاب و خرید هود متناسب با ابعاد کابینت‌ها و آشپزخانه می‌باشد. بالا بردن ارتفاع هود و یا خرید هود کوچکتر نیز می‌توانند گزینه‌های بعدی باشند. می‌توانید در مورد انتخاب و خرید هود اخوان با نمایندگی اخوان تماس حاصل فرمایید تا نکات و اطلاعات دقیق‌تری را کسب کنید.

خرید هود اخوان

نتیجه

نمایندگی اخوان ارائه‌دهنده وسایل آشپزخانه متنوع متناسب با آشپزخانه‌ی شما می‌باشد. می‌توانید قبل از هر چیز برای اینکه آشپزخانه‌ی خود را بزرگتر نشان دهید از نمایندگی اخوان مشاوره‌های لازم را بگیرید و سپس ترفندها و راه‌های مختلفی که در بالا اشاره شد را به کار ببندید. انتخاب هود مناسب، خرید سینک ارزان قیمت تک‌گانه و مواردی از این دست می‌توانند تاثیر بسزایی در بهینه‌سازی و فضاسازی در محیط آشپزخانه‌ی شما داشته باشند.

داشتن آشپزخانه‌ی رویایی بزرگ یک آرزوی محال نیست و می‌توانید با تکیه بر راه‌های مختلف و مشورت گرفتن از طراحان و یا تماس با نمایندگی اخوان به سادگی این کار را انجام دهید. کافیست از همین الان شروع کنید.

راستی شما چه ایده‌ای برای بزرگ‌تر نشان دادن آشپزخانه دارید؟ 

نظرات بازدیدکنندگان