دانستی های هود اخوان

دانستی های هود اخوان

دانستنیهای فیلتر هود آشپزخانه    

قطعا میدانید که فیلترهای هود آشپزخانه برای منازل و مراکز تجاری بسیار حائز اهمیت هستند. آنها بر روی اجاق گازها نصب میشوند و دود، چربی و ذرات معلق در هوا را گرفته و به بیرون از فضای بسته آشپزخانه منتقل کرده و مانع برگشت آنها به سیستم تهویه میشوند. حتما میدانید که بدون این فیلترها، چربی، مواد خاص در دود و دیگر انواع ذرات معلق در لولههای هوا تجمع کرده و میتوانند خطر آتش سوزی ایجاد نمایند.

برای آنکه استانداردهای مربوط به FireCode (کد آتش) و NationalFireProtectionAssociation (انجمن ملی حفاظت از آتش) برآورده شوند، آشپزخانه های تجاری و مسکونی باید دارای این فیلترهای استاندارد برای انواع هود باشند. سازمانهایی که آنها نام برده شد بطور کامل از اهمیت داشتن فیلترهایی استاندارد و مناسب برای بهبود کیفیت هوای آشپزخانه، محافظت از سیستم تهویه و کمک به جلوگیری از آتشسوزی در آشپرخانه آگاهی دارند.

سه نوع مادهی مختلف برای استفاده در فیلتر هود آشپزخانه

فیلترهای هود استاندارد در سه نوع و جنس مختلف موجود میباشند. آلومینیم، فولاد گالوانیزه شده و استیل ضد زنگ از جملهی این مواد میباشند. باید بدانید که فاکتورهای زیادی در انتخاب بهترین فیلتر هود برای آشپرخانه مسکونی یا تجاریتان وجود دارند. یکی از این دو فاکتور مهم در این خصوص ظاهر فیلتر است که میبایست با با دکور آشپزخانه شما همخوانی داشته باشد و دیگری حجم فعالیت منظم انجام گرفته در آشپزخانه میباشد.

-      نکته شماره یک:فیلترهای هود آلومینیمی درخشان و جذاب هستند اما به آسانی آسیب میبینند و نیاز به تعویض دارند.

-      نکته شماره دو:فیتلرهای هود فولاد گالوانیزه با دوام هستند اما ظاهری گرفته و ناخوشایند دارند.

-      نکته شماره سه: فیلترهای هود استیل ضد زنگ با دوام هستند و ظاهری جذاب دارند اما هزینهی بیشتری نسبت به دو جنس دیگر دارند.

 

هود آشپزخانه اخوان

انتخاب سایز مناسب

فاکتورهای زیادی وجود دارند که در تعیین سایز مناسب فیلتر هود نقش دارند. اندازهی آشپزخانه یکی از این موارد میباشد. اندازهی اجاق گاز، نوع و میزان غذایی که درست میشود، روش پخت غذا و همچنینتعداد دفعات پخت در آشپرخانه باید در انتخاب سایز مناسب فیتلر لحاظ شوند.

نظافت و نگهداری

نظافت منظم و نگهداری مناسب فیلترها از اهمیت بسیاری برخوردار است. این اهمیت بیشتر در مورد فیلترهای هود آشپزخانههای تجاری میباشد که در آنها فعالیت بیشتری انجام میپذیرد. به این اخطار جدی توجه داشته باشید که: فیلترهای کثیف میتوانند آشپزخانه را به فضایی ناامن تبدیل کنند.

خطر آتشسوزی در این حالت جدی بوده و ممکن است که هوای آشپزخانه شدیدا آلوده و گرم شود. نظافت و تعویض فیلتر هود باعث میشود تا هود با بازدهی بهتری کار کرده، هزینه ها را کاهش داده و عمر آن را بیشتر نماید. تمیز کردن فیلتر هود بسیار ساده است. میتوان به صورت دستی و استفاده از اسفنجهای نرم و مخلوط آب داغ و صابون، چربی ها و جرم ها حذف نمود. توصیه میکنیم که از مواد شیمیایی قوی در فرآیند نظافت استفاده نکنید زیرا باعث خوردگی میشوند. برای نظافت سریعتر و آسانتر فیلترها نیز میتوانید بخشی از آن را در ماشین ظرفشویی قرار دهید. برای اطمینان از اینکه فیلتر به خوبی کار میکند سرویس نگهداری باید چندین بار و در بازههای زمانی منظمی در طول سال توسط یک متخصص آموزش دیده انجام پذیرد.

یک قاعدهی بسیار مهم

فیلترهای هود آشپزخانه نقشی اساسی در حفظ امنیت آشپزخانه دارند. به عبارت بهتر آنها اولین راهکارهای مقابله با آتش سوزی ناشی از چربیهای چسبیده به لوله تهویه میباشند. به همین دلیل نظافت، نگهداری و تعویض منظم آنها بسیار حیاتی میباشد. بسیاری از آتشسوزیهای آشپزخانهها که منجر به آسیبهای جدی، گسترده و پر هزینه میشوند به دلیل تجمع چربی و ذرات معلق در فیلتر هود میباشند. این مواد به شدت اشتعال پذیر بوده و زمانی که هیچ کس انتظارش را ندارد به راحتی شعله ور شده و خسارات جدی وارد مینمایند. فیلترهای هود برای آشپزخانههای تجاری شدیدا مستعد این نوع آتشسوزیها میباشند.

هود اخوان

فیلترهای یک بار مصرفهود

برخی افراد از فیلترهای چربی یک بار مصرف در هود آشپزخانهشان استفاده میکنند. این فیلترها میتوانند خیلی به سرعت نصب و تا 98 درصد از ذرات چربی را به خود جذب و آنها را از هود آشپزخانه خارج نمایند. این نوع فیلترها نیازی به نظافت و یا نگهداری نداشته و زمانیکه کثیف میشوند میتوان آن ها را دور انداخت و فیلتر جدیدی را جایگزین نمود. فیلترهای هود یکبار مصرفی که از پشم ساخته میشوند آتش سوزی را به تعویق انداخته و کاملا به صورت زیستی تجزیه میشوند. از این نوع فیلترها در آشپزخانههای تجاری سراسر دنیا استفاده میشود.

مزایای استفاده از فیلتر با کیفیت

همانطور که قبلا هم اشاره شد، فیلتر هود آشپزخانه مزایای فراوانی دارد. آنها میتوانند مانع آتش سوزیهای ناشی از چربیها شده، چربیها و دودهها را به دام انداخته و مانع از آلودگی محیط پیرامون شوند. همچنین فیلترهای با کیفیت باعث میشوند که کانالهای هوایی و لولههای خروجی آشپزخانه تمیز تر بوده و با بازدهی بهتری کار کنند.

نکته جالب توجه اینجاست که بسیاری از افراد هنوز نمیدانند که چربی، دوده و پسابهای خروجی آشپزخانهها به صورت بخار جابجا میشوند. اگر این بخارات توسط فیلترهای هود مهار نشوند، هم برای آشپزخانههای تجاری و هم مسکونی میتوانند سبب بروز مشکلات جدی شوند. منازل، بیمارستانها، انبارها و آشپزخانههای صنعتی باید از داشتن فیلترهایی با کیفیتبرای هودشان مطمئن بوده و دیگر نگران امنیت و کیفیت مناسب هوای داخل محیط نباشند.

سالهای بسیار زیادی است که اخوان میهمان آشپزخانههای ایرانی است، محصولات اخوان با دارا بودن بالاترین سطح کیفی میتوانند

تجربهای جدید و مدرن از آشپزی و زندگی در قلب خانه را برایتان به ارمغان بیاورند و هچنین ایمنی و آرامش را برایتان ضمانت کنند. برای مشاهده محصولات اخوان مارکت میتوانید به فروشگاه آنلاین ما سری بزنید و از بین هودهای اخوان گزینهای مناسب و زیبا هماهنگ با دکور آشپزخانه خود تهیه کنید. در صورت داشتن هرگونه سوال در خصوص تکنولوژی بکار رفته در هود اخوان و سایر محصولات میتوانید با ما در تماس باشید.

منبعنمایندگی اخوان

کلمات کلیدی : هود اخوانهود آشپزخانه اخوانقیمت هود اخوان 

نظرات بازدیدکنندگان