راهنمای انتخاب و خرید بهترین گاز صفحه ای

راهنمای انتخاب و خرید بهترین گاز صفحه ای

راهنمای انتخاب و خرید بهترین گاز صفحه ای اخوان

از کارهای ساده‌ای مثل جوشاندن آب تا کارهای نسبتا سخت مثل درست کردن قرمه‌سبزی و هزاران کار دیگر با اجاق گاز انجام می‌شود و اگر می‌خواهید از انجام دادن این کارها لذت ببرید باید از یک اجاق گاز با قابلیت‌ها و امکانات قدرتمند استفاده کنید. اجاق گازها تقریبا در تمام خانه‌ها وجود دارند و بخش جدانشدنی آشپزخانه‌اند. برخی اجاق گازها مبله‌ هستند و برخی نیز دارای فر هستند. اما یک نوع بسیار جالب توجه نیز وجود دارد که به گازهای صفحه‌ای معروفند. اجاق گاز صفحه ای اخوان از این دسته می‌باشد و برای شناسایی بهترین گاز صفحه ای اخوان باید قابلیت‌های آن را به خوبی بشناسیم و متناسب با آن‌ها تصمیم بگیریم.

گاز رومیزی اخوان نمایندگی مرکزی فروش

دلایل برتری گاز صفحه‌ ای اخوان نسبت به سایر مدل‌ها

اگر تا حالا با گاز صفحه ای کار نکرده‌اید احتمالا برای شما سوال باشد که این گاز صفحه‌ای چیست؟ گاز صفحه ای در حقیقت یک صفحه، استیل و معمولا با روکش شیشه‌ای یا همان حالت استیلی با تعدادی سرشعله که معمولا 4 یا 5 تا هستند می‌باشد. ولوم ها و امکانات دیگر آن نظیر فندک‌ها، ترموکوپل و تایمر نیز جزوی از این صفحه هستند. اما چرا این گازها نسبت به انواع مبله طرفداران بیشتری دارند و بیشتر استفاده می‌شود؟

  •        گزینه‌های متعدد طراحی آشپزخانه: گاز صفحه ای صرفا به اندازه یک صفحه است و می‌تواند هر جایی قرار بگیرد. روی میز، داخل کابینت‌ها و کلا هر جایی که دوست دارید می‌تواند جایی برای این گاز صفحه ای باشد. از این رو می‌توانید آشپزخانه‌ی خود را به شکل دلخواه خود بچینید و طراحی کنید.
  •        حذف حرارت اضافی: برای انجام برخی کارها و یا درست کردن خیلی از غذاها نیازی به حرارت زیاد نداریم و خیلی کم پیش می‌آِید که از تمام قابلیت گاز برای حرارت دهی استفاده کنیم. گاز صفحه ای نیز با پایین آوردن راندمان حرارتی این حرارت اضافی را به نحوی حذف کرده است. در ضمن خطرات ناشی از کار کردن با شعله و حرارت بالا نیز بیشتر است.
  •        فضای بیشتر در آشپزخانه: برخلاف اجاق گازهای مبله و یا انواع فر دار که جای زیادی در آشپزخانه اشغال می‌کند. اجاق گاز صفحه ای اخوان فقط و فقط به اندازه‌ی یک صفحه و معلقات آن جا می‌گیرد و می‌توانید از فضای بیشتری در آشپزخانه استفاده کنید.
  •        راحتی در حمل و نقل: کوچک و کم حجم بودن گاز صفحه ای اخوان دقیقا چیزی است که آن را برای حمل و نقل و جابجایی نیز راحت‌‌تر کرده است. وزن آن نیز به مراتب کمتر است و از هر نظر ایده‌آل به چشم می‌آید.

نمای استیل گاز صفحه ای اخوان

نکات خرید بهترین گاز صفحه ای اخوان

خیلی از ما در هنگام خرید یک جنس قیمت آن را به عنوان نشانی از کیفیت آن در نظر می‌گیریم در حالی که این اشتباه است. قیمت یک جنس هیچوقت نمی‌تواند معیاری برای کیفیت آن باشد و و این مورد در خرید گاز صفحه ای اخوان هم صادق است و قبل از هر چیز باید به قابلیت‌ها و امکانات گاز صفحه ای هم توجه داشته باشید.

گاز صفحه ای به دلیل استفاده کمتر از متریال‌ها و وزن نسبتا کمتر آن معمولا ارزان‌تر است اما برخی امکانات جانبی آن‌ها مانند صفحه لمسی و سایر قابلیت‌های آن می‌توانند در قیمت کلی آن تاثیر گذار باشند پس قیمت و مقایسه آن با سایر انواع گازها نمی‌تواند چندان عامل مهمی باشد. در ادامه چند نکته مهم در انتخاب و خرید بهترین گاز صفحه ای اخوان آورده شده است.

  •        تمیزی

تمیزی گاز بسیار مهم است. اینکه گاز شما لکه نگیرد و یا سر رفتن آب و شیر و غذا روی آن به راحتی تمیز شود یک مزیت بزرگ محسوب می‌شود. باید اجاق گازی انتخاب کنید که بتوانید راحت آن را تمیز کنید و قبل از هر چیز از لکه گرفتن آن‌ هم مطمئن شوید.

  •        راحتی کار کردن

اگر می‌خواهید از آشپزی لذت ببرید باید به راحتی و بدون هر مشکلی با وسایل آشپزخانه کار کنید. اجاق گاز صفحه ای هم با همین فرمول پیش می‌رود. راحتی کار کردن با فندک‌ها و تایمر، سر شعله‌های مقاوم و بدون هر گونه لقی، شعله‌پخش‌کن‌های چدنی باکیفیت و مهم‌تر از همه کم خطر بودن آن المان‌های مهمی هستند که باید حتما لحاظ کنید. اگر با اجاق گاز خانه راحت نباشید دائما در عذاب خواهید بود.

  •        امکانات جانبی

امکانات جانبی گاز صفحه ای اخوان می‌توانند تعیین کننده کیفیت آن باشند. اما این امکانات چه چیزهایی هستند؟ فندک‌های قدرتمند اتومات می‌توانند اولین و مهم‌ترین قابلیت یک گاز صفحه ای باشند که هر بار بدون مشکل بتوانید گاز را روشن کنید و از آن استفاده کنید. تایمر دقیق هم برای افرادی که عموما مشکل تخمین زمان دارند بسیار مناسب است و اجازه نمی‌دهد غذا ته بگیرد و یا بسوزد. برخی مدل های گاز صفحه ای اخوان تمام لمسی هستند و حتی برای زیاد یا کم کردن شعله نیز نیازی ندارید که ولوم را بچرخانید و می‌توانید از همان صفحه نمایش لمسی این کار را انجام دهید. وجود ترموکوپل برای تخمین درجه حرارت بدنه برای مواقع ضروری نیز جزو سایر امکانات مهم یک گاز صفحه ای محسوب می‌شوند.

  •        وزن، جنس، دوام

حالا نوبت آن است که به میزان دوام آن هم فکر کنید. عموما جنس گاز صفحه ای می‌تواند تعیین کند که یک گاز تا چه زمانی می‌تواند دوام بیاورد، جنس گازهای صفحه ای اخوان عموما استیل و استیل با روکش شیشه ای هستند که در برابر  ضربه و فشار دوام بالایی دارند. شیشه استفاده شده در آن نیز در برخی گازها ایتالیایی می‌باشد که بسیار مقاوم‌تر می‌باشد. اگر وزن آن و میزان مقاومت آن را هم قبل از خرید بتوانید به نحوی تست کنید می‌توانید اطمینان حاصل کنید که یک اجاق گاز باکیفیت و خوب خریداری کرده‌اید. 

نمای ظاهری گاز شیشه ای اخوان

جمع بندی

انتخاب یک اجاق گاز باکیفیت به معنای لذت بردن از آشپزی و کار کردن در آشپزخانه می‌باشد. اجاق گاز صفحه ای می‌تواند یک انتخاب مناسب برای این کار باشد چون هم کوچک و کم حجم است و هم برتری نسبی در مقایسه با انواع مبله یا سایر اجاق گازها دارد. اما هنوز هم تمام نشده، اگر می‌خواهید از بین تعدادی زیادی گاز صفحه ای اخوان مناسب‌ترین آن را انتخاب کنید همچنان باید ویژگی‌ها و قابلیت‌های آن را بسنجید تا بهترین مدل آن را انتخاب کنید.

نمایندگی فروش گاز صفحه ای اخوان

نظرات بازدیدکنندگان