سینک ظرفشویی آشپزخانه با پنجره؛ فراتر از یک منظره

سینک ظرفشویی آشپزخانه با پنجره؛ فراتر از یک منظره

سینک ظرفشویی آشپزخانه با پنجره؛ فراتر از یک منظره


یک قانون نانوشته در طراحی آشپرخانه وجود دارد که سینک اخوان حتما باید در مقابل یک پنجره با یک منظره خوب قرار بگیرد. این قانون به این دلیل که نور طبیعی را در هنگام شستن ظرف و کارهای مربوط به آن تامین می کند بسیار فوق العاده به نظر می رسد. اما اگر آشپزخانه ی شما پنجره نداشته باشد چه؟ در این مواقع شما باید قانونگذار شوید و قانون مخصوص به خود را بسازید. 
سینک آشپزخانه بدون پنجره باعث می شود یک فرصت مناسب برای خلق کردن یک نقطه ی کانونی جذاب بالای سینک به وجود بیاید و آشپزخانه ی شما را کاربردی تر سازد. ایجاد عمق مهندسی، تصاویر جذاب و استفاده های کاربردی از لوازم آشپزخانه می تواند مزیت های دیگر این نقطه ی کانونی باشند.

نمای سینک ظرفشویی

1. قفسه بشقاب ها


می توانید یک قفسه ی طولانی و یا چند طبقه برای بشقاب های خود در نظر بگیرید و آن ها را با نظم خاصی در آنجا قرار دهید تا هم یک نقطه ی کانونی خوب برای آشپزخانه طراحی کرده باشید و هم دسترسی آسان به ظرف ها و بشقاب ها داشته باشید. می توانید از طرح های مختلفی برای این کار استفاده کنید و طرح های هنری نیز بسازید. باید در خرید لوازم آشپزخانه دقت داشته باشید تا ابعاد آن با ابعاد قفسه ها متناسب باشد.

2. تخته سیاه


سینک آشپزخانه در حقیقت کانون فعالیت خانواده است و تقریبا همه ی اعضای خانواده در طول روز از آن استفاده می کنند. پس داشتن یک تخته سیاه برای نوشتن پیام ها و یا لیست کارها و مواردی از این دست می تواند فواید زیادی داشته باشد و تا حد خوبی به خانواده نظم ببخشد. یک تخته سیاه با انواع نوشته های جالب و سرگرم کننده هم می تواند در نوع خودش جذاب باشد.

3. رنگ بندی

داشتن یک قفسه یک پارچه با رنگ های مختلف در پس زمینه می تواند نمای آشپزخانه شما را تا حد زیادی تغییر دهد و روشنایی و جلوه ی خاصی به آن ببخشد. مخصوصا اگر این رنگ را متناسب با رنگ سایر لوازم آشپزخانه استفاده کنید و تا جایی که می توانید از رنگ های روشن استفاده کنید. حتی می توانید قسمت های مختلف آشپرخانه را نیز متناسب با رنگ بندی پشت سینک انتخاب کنید و رنگ آمیزی کنید.

4. قفسه های آویزان

قفسه های آویزان یک حس مدرن تر به آشپزخانه اضافه می کنند. علاوه بر اینکه می توانید از این قفسه های آویزان برای نگه داری قاشق و چنگال و لیوان و ظرف ها استفاده کنید، می تواند محفظه ی خوبی برای نگهداری آیتم های پراستفاده باشد. چند قفسه برای کاربردهای مختلف می تواند گزینه ی بهتری باشد. البته تا جایی که امکان دارد از شلوغ کردن محوطه ی پشت سینک خودداری کنید تا فضای آن اضطراب آور نباشد.

محل قرار گیری سینک ظرفشویی

5. قفسه ی تکی

گاهی وقت ها «کم» خیلی «بیشتر» است. یک قفسه ی تکی در قسمت بالای سینک یک نقطه ی کانونی پرجاذبه در آشپزخانه می سازد. علی الخصوص وقتی که از موادی نظیر چوب و مرمر ساخته شده باشد پس در هنگام خرید لوازم آشپزخانه این مورد را حتما در نظر داشته باشید. بهتر است این قفسه 40 الی 50 سانتیمتر بالاتر از سینک قرار گیرد تا هم بتوان از وسایل قرار داده شده بر روی آن استفاده کرد و هم فاصله ی کانونی مناسب رعایت شده باشد.

6. کابینت شیشه ای

این راهکار شایع ترین راهی است که افراد مختلف برای جذابیت بخشیدن به آشپزخانه از آن استفاده می کنند. یک کابیت شیشه ای به این دلیل که هم می توان ظروف و وسایل داخل آن را به راحتی تشخیص دهید و هم وسایل را از گرد و غبار و رطوبت حفظ می کند یک روش بسیار منطقی و بهداشتی می باشد. تنها چیزی که ممکن است در این مورد کمی ناخوشایند باشد باز و بسته کردن دائم در آن می باشد و بهتر است در خرید لوازم آشپزخانه و مخصوصا کابینت های شیشه ای از راحتی باز و بسته شدن در آن مطمئن شوید.

7. آینه


اصولا اولین بار مفهوم نقطه ی کانونی از آینه های مقعر گرفته شد و حالا می توانیم از این مفهوم به نفع آشپزخانه ی خودمان اسفاده کنیم. یک آینه معمولی و نسبتا بزرگ در مرگز سینک می تواند یک عمق مهندسی به آشپزخانه ببخشد و نماهای مختلفی که در اثر بازتاب تصاویر در آن دیده می شوند یک جذابیت ویژه را برای آشپزخانه تامین کنند. می توانید از آینه های محدب و یا مقعر نیز استفاده کنید تا نمایی کاملا فانتزی و متفاوت به آشپزخانه ببخشید.

8. تلویزیون

چگونه می توانید بچه ها و سایر اعضای خانواده را مجبور کنید تا ظرف ها را بشورند؟ جواب ساده است. یک تلویزیون بالای سینک نصب کنید. البته باید بدانید که ممکن است زمان شستن ظرف ها به دلیل زمان بندی برخی برنامه های تلویزیون تغییر کند. امکان مشاهده ی برنامه ها و فیلم های مختلف حین خوردن ناهار و یا شام نیز با این ترفند ساده به وجود می آید.

9. قفسه کتاب


جایی بهتر از بالای سینک سراغ دارید که کتاب های مربوط به آشپزی و کتاب هایی که در حال مطالعه هستید را در آنجا قرار دهید؟ قرار دادن کتاب های مربوط به آشپزی و سایر کتاب ها هم یک فضای کلاسیک و منحصر به فرد به آشپزخانه شما می دهد و هم می توانید در مواقع تمیز کردن آشپزخانه کتاب ها را در حالت باز بگذارید و متن و عنوان های غذا را ببینید و برای غذای بعدی تان تصمیم بگیرید.

10. میله ی حوله

می توانید یک میله برای حوله هایتان در بالای سینک قرار دهید تا دستمال و حوله و دم کنی و وسایلی از این دست را از آن آویزان کنید تا همواره در دسترس شما باشد. از طرفی آویزان کردن حوله ها و دستمال های خیس از میله ی حوله باعث می شود زودتر خشک شوند و بتوانید زود به زود از آن ها استفاده کنید. البته میله ی حوله و چند دستمال آویزان ممکن است چندان نمای جذابی برای جلوی سینک ظرفشویی به وجود نیاورد اما می توانید با ترفندهای کوچکی این میله را هم بسیار جذاب تر کنید.

بهترین مکان برای سینک در آشپزخانه

11. قفسه با درهای کشویی

مسلما درهای کشویی بسیار کاربردی تر و راحت تر از سایر درها هستند و نصب قفسه های کشویی بالای خرید سینک اخوان می تواند ترکیب جذابی را به وجود بیاورد. پانل های مختلف و قفسه های جذاب می توانند سینک آشپزخانه را به نقطه ی کانونی تبدیل کنند و به نمای کلی آشپزخانه عمق بدهند.

12. ساده سازی

راه های متعددی برای ایجاد یک کانون در سینک آشپزخانه ی بدون پنجره وجود دارد. یکی از این راه ها این است که تمام چیزهای روبروی سینک ظرفشویی را کامل بردارید تا چیزی باقی نماند گاهی وقت ها یک دیوار خالی و صاف حس بهتری نسبت به شلوغی و اضافه کردن انواع و اقسام عناصر داشته باشد. سادگی فضای روبروی سینک می تواند حس و حال آشپزخانه را به طور کلی دگرگون کند و یک آرامش ویژه به فضا ببخشد. حذف المان هایی که به شما اضطراب و یا استرس می بخشند را در اولویت قرار دهید.
شما چه ایده ای برای نمای سینک آشپزخانه بدون پنجره دارید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

نظرات بازدیدکنندگان