مناسب ترین و بهترین اندازه شیرالات اخوان

مناسب ترین و بهترین اندازه شیرالات اخوان

مناسب‌ترین ابعاد و اندازه‌های شیرآلات اخوان

اگر ایده‌ای راجع به شیرآلات و ویژگی‌های آن‌ها ندارید خرید شیرآلات برای آشپزخانه می‌تواند بسیار سردرگم‌کننده و سخت باشد و شما به سختی می‌توانید آن چیزی که مدنظرتان است را پیدا کنید. یکی از چیزهایی که شما را بیش از حد سردرگم خواهد کرد انتخاب اندازه‌ی مناسب و ابعاد کلی شیرآلات می‌باشد.

می‌دانید شیرآلاتی که برای آشپزخانه‌ی خود در نظر می‌گیرید باید چه اندازه‌ای داشته باشند؟ چه ارتفاعی برای شیرآلات مناسب است و فاصله‌ِ‌ی آن از مرکز سینک و زاویه‌ی چرخش آن باید به چه شکل باشد؟ در این مقاله به اندازه‌ی خرید شیرآلات اخوان و مناسب‌ترین ابعاد برای آشپزخانه خواهیم پرداخت.

چرا اندازه و ابعاد سینک مهم است؟

برای جواب به این سوال باید یک حالت فرضی را تصور کنید. فکر کنید یک سینک دارید که شیرآلات نصب شده بر روی آن ارتفاعی به اندازه‌ی یک متر دارند آیا می‌توانید در این شرایط ظرف یا میوه و هر چیز دیگری بشویید؟ مسلما نه.

هر چه وسایل آشپزخانه با ما دوستانه‌تر برخورد کنند مسلما ما نیز راحت تر می‌توانیم با آن‌ها کار کنیم و از کار کردن لذت ببریم. این تمام ماجرا نیست. ابعاد و اندازه‌های غیراستاندارد آشپزخانه را بدشکل و بدحالت نشان می‌دهند. اصلا چه کسی دوست دارد یک شیر بزرگ یا خیلی کوچک وسط سینکش باشد؟ هر چه ظرافت و ابعاد سینک استاندارد باشد زیبایی آن نیز بیشتر به چشم می‌آید.

از یک منظر دیگر به قضیه نگاه کنیم شیرالات با اندازه‌های بزرگ به دلیل استفاده‌ی بیشتر از متریال‌‌ها و وزن زیاد آن‌ها مسلما قیمت بیشتری هم خواهند داشت. پس این استاندارد بودن صرفه‌ی اقتصادی هم دارد و می‌توانیم شیرهای مختلف را از این طریق با هم مقایسه کنیم. به صورت کلی هر چه به استانداردها نزدیک‌تر شویم یعنی درک بهتری نسبت به آن چیزی که قرار است خریداری کنیم کسب می‌کنیم.

خرید شیرالات

اندازه‌ی مناسب شیرآلات

همانطور که می‌دانید شیرآلات به شیوه‌های مختلفی نصب می‌شوند. برخی به دیوار نصب می‌شوند و برخی روی سینک و برخی هم در قسمت‌های بالایی سینک نصب می‌شوند. با این حال ارتفاع و میزان زاویه‌ها و پیشروی شیرآلات داخل سینک تقریبا ثابت است و از این نظر مشکلی وجود ندارد. مشکلاتی که در طراحی وجود دارند عموما به دلیل عدم آگاهی از استاندارهای روز جهان و در نظر نگرفتن شرایط مختلف در سینک‌های متفاوت است. در هر صورت چند نکته‌ی اساسی بسیار مهم هستند که در ادامه آورده شده‌اند.

 •        ارتفاع شیر معمولا اصلی ترین مشکلی است که همه با آن درگیرند و اینکه این ارتفاع چه اندازه‌ای باشد که بتوان راحت‌تر از آب در فشارهای مختلف استفاده کرد هم بسیار حائز اهمیت است. این ارتفاع شامل دو مورد است: اول ارتفاعی که بالاترین قسمت شیر دارد و دوم ارتفاعی که قسمت خروجی آب دارد و هر دو این‌ها مهم هستند اما ارتفاع قسمت خروجی آب مهم‌تر است چرا که کارکرد کلی سینک را این قسمت تعیین می‌کند.
 •        اگر ارتفاع قسمت بالایی شیر زیاد باشد ممکن است در فشار آب تاثیر منفی بگذارد و یا باعث ایجاد لنگر و تکان خوردن شیر هنگام خروج آب شود. این اثر چندان زیاد نیست اما در دازمدت ممکن است باعث بروز برخی مشکلات شود.
 •        نمی‌توان اندازه‌ای عددی برای ارتفاع در نظر گرفت و بیشتر به شرایط سینک و نحوه‌ی نصب شیرآلات بستگی دارد. اما شیر مناسب شیری است که در هنگام کار کردن بتوانید دست خود را به راحتی حرکت دهید بدون اینکه هنگام شستن ظرف‌های با ابعاد بزرگ و یا شستن میوه‌ها و ... با مشکل مواجه شوید.
 •        بهتر است قسمت خروجی آب حداقل 8 سانتی متر و حداقل 20 سانتی متر بالا تر از بالای سینک باشد. یعنی اگر عمق سینک 25 سانتی متر باشد بهتر است ارتفاع لبه‌ی فواره‌ای شیر تا کف سینک 33 الی 45 سانتی متر باشد و اندازه‌ی میانگین آن یعنی 14 سانتی متر هم بسیار ایده‌آل است.
 •        سعی کنید زاویه‌ای که شیرآلات دارند تند نباشند چون زاویه‌ی تند علاوه بر ایجاد لنگر، در فشار آب و کار کردن صحیح شیر هم تاثیر دارد. از این گذشته به دلیل ایجاد پدیده‌ی کاویتاسیون سروصدایی داخل شیر ایجاد می‌شود که اصلا خوشایند نیست.
 •        اندازه‌ی پیشروی شیر در داخل سینک هم بسیار مهم است چرا که اگر شیر خیلی عقب‌تر  یا خیلی نزدیک‌تر باشد اصلا بهره‌وری مناسبی نمی‌توان از آن داشت. به سینک خود نگاه کنید. بهتر است قسمت فواره‌ای آب دقیقا بالای قسمت زیرآب قرار بگیرد. اما همچنان راحتی کار برای شما مهم‌تر است. خودتان با توجه به سینکی که دارید و اندازه‌ها و ابعاد آن تعیین کنید چه اندازه‌ای برای شما بهتر است.

خرید شیر مناسب برای سینک ظرفشویی

چند نکته ضروری دیگر

 •        شیرآلات آشپزخانه با شیرآلاتی که روی سینک روشویی استفاده می‌شوند کاملا متفاوت می‌باشند چرا که از شیرآلات آشپزخانه‌ استفاده‌های متنوعی می‌شود که لازم است حتما اندازه‌های آن به گونه‌ای باشد که بتوان راحت‌تر با آن کار کرد.
 •        اگر می‌خواهید شیرآلات خود را به صورت اینترنتی خریداری کنید به ویژگی‌هایی که در مورد اندازه‌ها گفته شد دقت کنید و قبل از هر چیز شرایط سینک خود را بررسی کنید. اگر بتوانید اندازه‌های دقیقی که با آن‌ها راحت‌تر هستید را هم به وسیله‌ی ابزارهایی اندازه بگیرید خیلی راحت‌تر می‌توانید تصمیم بگیرید.
 •        شیرآلات دیواری باید بسته به جایی که قرار است نصب شوند تعیین اندازه شوند.
 •        می‌توانید از یک فرد مطلع یا متخصص در این زمینه کمک بگیرید و راه‌های ارتباطی نمایندگی شیرآلات اخوان نیز در اختیار شما قرار دارند و می‌توانید سوالات خود را مطرح کنید و یا در قسمت نظرات محصولات در مورد محصول خاصی که قصد دارید خریداری کنید مشاوره بگیرید.
 •        بهتر است نصب شیرآلات را به تکنسین مربوطه بسپرید اما قبل از نصب موارد ضروری و اندازه‌هایی که با آن‌ها راحت‌تر هستید را به تکنسین بگویید تا مطابق با نظر شما نصب و استفاده شوند.

جمع بندی

اندازه و ابعاد شیرآلات بسیار مهم است و اگر این اندازه‌ها غیراستاندارد باشند مسلما شما را اذیت خواهد کرد و باعث می‌شود نتوانید راحت‌تر کار کنید. نکته‌های مهمی در مورد ارتفاع شیرآلات و زوایای مورداستفاده و همچنین میزان دسترسی و پیشروی شیر داخل خرید سینک اخوان وجود دارد که بهتر است قبل از اقدام به خرید شیرآلات حتما آن‌ها را لحاظ کنید. اگر همچنان سوال و ابهامی در این زمینه دارید می‌توانید با نمایندگی شیرآلات اخوان تماس حاص فرمایید تا اطلاعات تکمیلی را در این زمینه دریافت کنید.

نظرات بازدیدکنندگان