نکات کلیدی قبل از خرید هود اشپزخانه

نکات کلیدی قبل از خرید هود اشپزخانه

نکات مهم در خرید و استفاده از هود آشپزخانه

هود آشپزخانه جزء مهمی در آشپزخانه می‌باشد و همه‌ی ما دوست داریم بهترین هود آشپزخانه را داشته باشیم. خرید هود آشپزخانه و نحوه‌ی نصب و استفاده از آن بسیار مهم می‌باشد و باید با دقت نظر بالا و حوصله‌ی تمام بهترین هود آشپزخانه را انتخاب کنیم. چیزی که مهم است این است که قیمت بالای هود نمی‌تواند نمایانگر کیفیت بالای آن باشد. در اینجا چند نکته‌ی اساسی و مهم برای خرید و استفاده از هود آشپزخانه ارائه می‌شود که پیشنهاد می‌شود با دقت مطالعه کنید.

آیا من به یک هود آشپزخانه نیاز دارم؟

به نظر می‌رسد اولین سوالی که باید از خودمان بپرسیم این است که آیا به هود آشپزخانه نیاز داریم؟ اگر خانه‌ی شما یک سیستم تهویه‌ی قدرتمند دارد و هیچ بو و دودی در آن باقی نمی‌ماند به نظر می‌رسد خرید هود چندان منطقی نیست مگر اینکه سیستم تهویه نتواند این کار را به درستی انجام دهد.

نکته‌ی بعدی در خرید هود توجه به ابعاد آشپزخانه و پنجره‌ها می‌باشد. معمولا در آشپزخانه‌های ایرانی اگر پنجره به سمت بیرون داشته باشد فکر می‌کنند نیازی به هود نیست در حالی که اشتباه است و در فصل زمستان امکان باز کردن پنجره وجود ندارد. در فصل تابستان نیز اگر پنجره‌ی شما به سمت بیرون باشد امکان حضور گرد و خاک و ریزگرد وجود دارد و بهتر آن است که پنجره را باز نگذارید.

پس اول نیاز سنجی کنید و مطمئن باشید که به یک هود نیاز دارید. این نیازسنجی خیال شما را راحت می‌کند که پول خود را دور نمی‌ریزید و در حقیقت در حال برطرف کردن یکی از نیازهای اساسی آشپزخانه می‌باشید.

هود مناسب برای اشپزخانه

کدام هود برای من مناسب‌تر است؟

پس از نیازسنجی و تشخیص نیاز به هود، حالا باید به دنبال یک هود مناسب باشید تا مطابق نیاز شما باشد. ما در ابتدای این مقاله از اصطلاح « بهترین هود آشپزخانه » استفاده کردیم. منظور ما از این اصطلاح این نیست که یک هود فول امکانات با بیشترین قیمت را خریداری کنید. بهترین هود آشپزخانه در حقیقت مناسب‌ترین هود با توجه به شرایط شما و بودجه‌ی شما می‌باشد. یعنی در برخی مواقع حتی خرید هود ارزان قیمت نیز می‌تواند به معنای خرید بهترین هود آشپزخانه باشد.

حالا باید بودجه‌ی خود را روی دایره بیاورید. چه مقدار هزینه برای هود در نظر گرفته‌اید؟ اگر می‌خواهید بدانید با بودجه‌ای که دارید چه هودی می‌توانید خریداری کنید بهتر است به سایت نمایندگی هود اخوان سر بزنید و اطلاعات تکمیلی را در آنجا ببینید و یا تماس بگیرید تا اطلاعات دقیق‌تری کسب کنید. پس از اینکه توانستید بودجه‌ی خود را تنظیم کنید باید به علائم و میزان مصرف انرژی و مواردی از این دست توجه کنید تا بتوانید با اطمینان کامل خرید کنید.

مطلب پیشنهادی: >> هود اخوان یک انتخاب مطمئن <<

هود اخوان

پس از تکمیل فرایند تصمیم‌گیری برای خرید نوبت به هماهنگی و ست کردن ابعاد و رنگ هود با آشپزخانه‌ی شما و انتخاب آن می‌باشد. دقت داشته باشید که کابینت‌های شما مزاحمتی برای هود نداشته باشند و اگر می‌توانید تغییراتی در مکان آن‌ها ایجاد کنید تا جا برای هود باز شود. اگر نمی‌توانید کابینت‌ها را تکان دهید باید هود خود را متناسب با آن انتخاب کنید. در نمایندگی هود اخوان می‌توانید انواع هود را در ابعاد و رنگ‌های متناسب با آشپزخانه‌ی خود پیدا کنید و به راحتی سفارش دهید.

محل نصب هود کجاست؟ و چه اندازه‌ای برای هود مناسب‌تر است؟

هود را معمولا بالای اجاق گاز نصب می‌کنند تا دود و بوی ناشی از آتش و گازهای سمی منتشر شده نظیر کربن مونوکسید و کربن دی‌ اکسید را از آشپزخانه خارج کند. با این حال بهترین جا نیز بالای اجاق گاز می‌باشد اما چیزی که باید به آن توجه داشته باشید این است که هود شما حداقل 10 سانتی‌متر از هر طرف بزرگتر از عرض اجاق باشد تا بتواند دود و بو را به طور کامل از آشپزخانه خارج کند و ذرات گاز و دود در میدان جذب هود قرار بگیرند.

نحوه‌ی نصب و استفاده از هود چگونه است؟

نحوه‌ی نصب هود چندان سخت نیست اما باید یک متخصص در این زمینه آن را نصب کند تا خللی در کارایی آن به وجود نیاید. هودها نیز در دو نوع استاندارد و توکار وجود دارند. هود استاندارد مستقیم به دیوار وصل و پیچ و بست می‌شود و قسمت دودکش آن نیز به دودکش دیواری یا سقفی متصل می‌شود و از این طریق شروع به کار می‌کند.

هود توکار نیز دقیقا به همین شکل نصب می‌شود و تنها تفاوت آن قرار گرفتن هود در داخل کابینت یا دیوار می‌باشد. هودهای توکار و استاندارد از نظر عملکرد و بازده هیچ تفاوتی با هم ندارند و می‌توانید با توجه به سلیقه و فرم آشپزخانه‌ی خود اقدام به خرید هود اخوان استاندارد یا توکار کنید.

مورد مهم بعدی استفاده از هود آشپزخانه می‌باشد. همانطور که می‌دانید هود یک وسیله‌ی برقی می‌باشد و با اتصال به برق فن آن به کار می‌افتد  و قدرت مکشی آن ذرات موجود در هوا را جذب می‌کند و از طریق دودکش به محیط بیرون منتقل می‌کند. کنترل هودها به سه شکل اتوماتیک، ریموت و دکمه‌ای می‌باشد و شما به این سه حالت می‌توانید هود خود را در حالت آماده به کار قرار دهید. هودهای اتوماتیک سنسور اختلاف دما دارند و به محض روشن کردن اجاق گاز شروع به فعالیت می‌کنند.

اگر احساس می‌کنید هود شما کارایی سابق را ندارد و یا قدرت مکش و سروصدای آن زیادتر شده است بهترین کار مراجعه به تعمیرکار برای بررسی فنی هود می‌باشد و بهتر آن است که خودتان به هیچوجه اقدام به باز کردن و تعمیر هود نکنید چون به قول متخصصین ممکن است در پایان کار چند پنکه و چند پیچ و مهره‌ی آن اضافی بماند.

نمایندگی هود اخوان

جمع بندی

خرید هود از یک منبع معتبر و مرجع تخصصی لوازم آشپزخانه خیال شما را تا حدی از بابت کیفیت و سلامت هود مطمئن می‌سازد. نمایندگی هود اخوان با سال‌ها سابقه در این زمینه یک خرید مطمئن را برای شما تضمین می‌کند. می‌توانید با اجرای مراحل گفته شده و پس از انتخاب هود مناسب و تطبیق آن با شرایط آشپزخانه‌ی خود به سایت نمایندگی هود اخوان مراجعه کنید و اطلاعات تکمیلی و نمونه‌های موردنظر را مشاهده کنید و سپس اقدام به خرید کنید.

 

نظرات بازدیدکنندگان