همه چیز درباره شیرآلات اخوان

همه چیز درباره شیرآلات اخوان

­­همه چیز درباره شیرآلات اخوان

از میان تمام وسایل و لوازم آشپزخانه، شیرآلات در تمام آشپزخانه‌ها وجود دارند و اساسی ترین عضو آشپزخانه هستند و در طول روز قطع به یقین چند بار از آن استفاده می‌شود. امروزه این شیرآلات در انواع طرح‌ها و رنگ‌ها وجود دارند و راحتی استفاده از آن‌ها و قیمت آن‌ها متغیر است و از قیمت‌های بسیار پایین تا قیمت بالا موجود می‌باشند. در این مقاله شیرآلات و در نوع خاص شیرالات اخوان را بررسی خواهیم کرد تا اطلاعات تکمیلی در مورد آن کسب کنید.

اجزای شیرآلات اخوان

تفاوتی ندارد یک شیر چقدر ساده است و یا چه پیچیدگی‌هایی دارد، مکانیزم و ساختار کلی شیرآلات شباهت‌های زیادی به هم دارند و شامل اجزای زیر است:

دستگاه هوادهنده: نرخ جریان آب را کم می‌کند و از پاشیده شدن آب حین خروج از شیر، جلوگیری می‌کند.

لوله آب‌رسان: آب را از طریق بدنه شیر به سینک می‌رساند.

هندل: برای باز و بسته کردن شیر به کار می‌رود.

شیر کنترل: شیر‌های تنظیم جریان برای تنظیم آب و دمای آب سرد و گرم به کار برده می‌شود.

بدنه: آب سرد و گرم را به میزان تنظیم شده با هم مخلوط می‌کند و به لوله می‌فرستد.

منبع: جایی که آب ورودی به بدنه وارد می‌شود و عموما دارای یک سر دو قسمته می‌باشد که آب گرم و سرد را همزمان دریافت می‌کند.

نمایندگی فروش شیرالات اخوان

چند مورد مهم در مورد شیرآلات

قیمت شیرالات اخوان :

همانطور که گفته شد دامنه قیمت‌ها متغیر است و قیمت شیرآلات اخوان تابع جنس و کارکرد آن است و نوع طراحی آن نیز تاثیر زیادی در قیمت آن دارد. با این حال شیرآلات اخوان برای تمام سلیقه‌ها و انواع بودجه‌ها موجود می‌باشند.

نصب:

شیرآلات اخوان از نظر نصب بسیار راحت هستند و می‌توانید خودتان نیز آن‌ها را نصب کنید اما ترجیحا از یک متخصص در این زمینه بهره ببرید تا هیچ مشکلی در ادامه پیش نیاید.

دوام:

یک شیر به صورت میانگین یک دهه و یا بیشتر بدون هیچ مشکلی کار می‌کند و شیرآلات اخوان نیز از این دسته هستند.  بیشتر شیرآلات برنجی و فولاد ضدخش که در امریکا و اروپا تولید می‌شوند گارانتی 10 ساله دارند و اخوان نیز برای محصولاتش یک گارانتی بلندمدت در نظر گرفته است. در نظر داشته باشید که شیرآلات از جنس روی و یا پلاستیک دوام کمتری دارند و احتمالا 5 سال و یا کمتر برای شما کار کنند.

نگهداری:

نگهداری از شیرآلات اصلا فرایند پیچیده‌ای نیست و هر بار که سینک را تمیز می‌کنید می‌توانید آبی به بدنه شیر نیز بگیرید و در صورت وجود لکه آن‌ها را از بین ببرید.

انواع شیرالات اخوان

انواع شیرآلات اخوان

شیرآلات با توجه به نوع نصب دسته بندی می‌شوند و شیرآلات اخوان در انواع مختلف، تک سوراخه و دو سوراخه و مستقیم و انواع گردن‌غازی و هنری وجود دارند.

شیرآلات با یک یا دو سوراخ مستقیما به سینک یا قسمت بالایی آن متصل می‌شوند و بدون هر گونه مشکلی شروع به کار می‌کنند. نوع مستقیم آن که در حال حاضر در اکثر آشپزخانه‌ها دیده می‌شود با یک پایه و یک شیر تنظیم به صورت چرخان و بالا پایین برای تنظیم حرارت و دبی جریان استفاده می‌شود نیز جزو شیرآلات پرکاربرد هستند.

سایر شیرآلات بیشتر به نوع طراحی بستگی دارند و به طور مثال نوع گردن غازی به دلیل تشابهی که لوله آب رسان به گردن غاز دارد نام گذاری شده است.

یکی دیگر از مهم‌ترین انواع شیرآلات، نوع سنسور دار آن و بدون دخالت دست می‌باشد. این نوع شیرآلات تمام اتوماتیک هستند و در حضور دست در محل سنسورها جریان آب آزاد می‌شود و با استفاده از میزان دبی که قبلا تعیین شده است می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

چند نکته مهم در خرید شیرآلات اخوان 

در خرید شیرآلات چند نکته مهم را به هیچوجه فراموش نکنید تا بهترین خرید را داشته باشید.

  1.     روی سینک تستک کنید: تست کردن قبل از خرید و استفاده می‌تواند خیال شما را از هربابت راحت کند که شکل و اندازه و طرح و قابلیت‌هایی آن با سینک شما همخوانی دارد و حین کار کردن با آن چه حسی دارید.
  2.     در صورت امکان به صورت حضوری خرید کنید: بهتر آن است که قبل از خرید بتوانید شیر را لمس کنید و از کار کردن درست شیرها و مواردی از این دست اطمینان حاصل کنید. در غیر این صورت این شیرآلات را از جایی تهیه کنید که معتبر باشد و در صورت وجود مشکل بتوانید آن را به راحتی تعویض کنید. خرید از سایت اخوان بهترین گزینه برای این کار است.
  3.     اندازه‌ی لوله را دقیق تعیین کنید: هیچ قانونی برای این کار وجود ندارد و نمی‌توان یک اندازه دقیق برای آن تعیین کرد و بسته به شرایط هر کس متفاوت است، اندازه‌ای از لوله را انتخاب کنید که بتوانید به راحتی با آن کار کنید و حین کار کردن با آن هیچ آبی به شما پاشیده نشود. در ضمن این لوله نباید انقدر پایین دست باشد که کار کردن با آن عملا غیرممکن باشد.
  4.     از تمیزی و قابلیت پاک‌شوندگی آن اطمینان حاصل کنید:‌ تمیز شدن شیرآلات مورد بسیار مهمی است و قبل از هر چیز باید از این مورد مهم مطمئن شوید، دسترسی کامل به تمام نقاط شیر و بدنه‌ی آن و همچنین امکان تمیز کردن آن با استفاده از یک دستمال مرطوب گزینه‌های مهمی هستند که حتما باید آن‌ها را لحاظ کنید.
  5.     لوازم جانبی را به همراه شیرآلات سفارش دهید: سعی کنید هنگام خرید شیرآلات، محفظه مایع ظرفشویی و اسپری مایع پخش کن را نیز سفارش دهید و درست در قسمت بالایی آن نصب کنید تا بتوانید راحت تر از آن‌ها استفاده کنید.

جمع بندی

شیرآلات خوب در آشپزخانه شما می‌درخشند و با یک انتخاب درست می‌توانید این درخشندگی و زیبایی را به آشپزخانه خود اضافه کنید. قبل از هر چیز باید با توجه به بودجه خرید خود جنس و نوع طراحی آن را مشخص کنید و سپس یکی از موارد تک سوراخه یا دو سوراخه و مستقیم و ... را انتخاب کنید و نصب کنید و لذت ببرید. به موارد مهم قبل از خرید هم توجه لازم را داشته باشید و سعی کنید 5 مورد گفته شده را به کار ببندید تا در همان خرید اول بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید و نیازی به تعویض آن پیدا نکنید.

فروش شیر اخوان

 

 

نظرات بازدیدکنندگان