چگونه از فضای زیر سینک بیشترین استفاده را ببریم؟

چگونه از فضای زیر سینک بیشترین استفاده را ببریم؟

چگونه از فضای زیر سینک بیشترین استفاده را ببریم؟ 


استفاده از محیط زیر سینک اخوان از بهترین ترفندها برای بیشتر کردن فضای آشپزخانه است. وجود هر چیزی در آشپزخانه، شما را با مشکل کمبود جا مواجه می کند. در اینجا چند ترفند و پیشنهاد برای حل این مشکلات برای شما آورده شده است. برخی از افراد برای استفاده از فضای زیر سینک آشپزخانه خلاقیت زیادی صرف می کنند و یک محیط تازه می سازند. اگر قسمت بزرگی از فضای زیر سینک شما هم بدون استفاده باقی مانده است راه های متعددی برای استفاده ی بهینه از این فضاها وجود دارد.

چند راه حل کاربردی
بسیاری از راه حل هایی که برای استفاده از فضای زیر سینک، در نگاه اول بسیار شگفت انگیز می باشند اما شما باید این نکته را هم مدنظر داشته باشید که زیر سینک همواره مرطوب و خیس است و شما نمی توانید هر چیزی را آنجا قرار دهید. در ضمن به دلیل بخارات ناشی از بعضی شوینده ها محیط زیر سینک می تواند به برخی از لوازم و وسایل آسیب بزند و باعث خورندگی آن ها شود.
اسفنج ها، حوله ها و دستمال ها اگر در مدت طولانی زیر سینک قرار بگیرند کاملا خیس و مرطوب می شوند و نمی توان از آن ها استفاده کرد. همچنین باید به میزان دسترسی به وسایل مختلفی که زیر سینک قرار می دهید هم دقت کنید تا در مواقع استفاده از آن ها به راحتی بتوانید آن ها را در دسترس داشته باشید. 

قفسه بندی زیر سینک ظرفشویی چوبی

قفسه های چوبی


هر چیزی که از ترکیب چوب و ملامین ساخته شده باشد لازم است که خشک و بدون ذره ای رطوبت باشد، تقریبا تمام قفسه های چوبی که در زیر سینک استفاده می شوند به دلیل رطوبت زیاد خراب می شوند و در نهایت باید آن ها را از محیط مرطوب خارج کرد. اگر قفسه های چوبی تنها گزینه ی شما برای استفاده از محیط زیر سینک هستند سعی کنید حاشیه ها و کناره های قفسه را کاملا درزگیری کنید و با موم بپوشانید تا رطوبت به درون آن نفوذ نکند. در ضمن قفسه های چوبی معمولا گران قیمت هستند و استفاده از آن ها در زیر سینک هزینه های زیادی برای شما خواهد داشت. 


نکته: محصولات خاصی در بازار موجود می باشند که شباهت زیادی به ملامین دارند و از مواد کاملا ضدآب ساخته شده اند و شما هم می توانید با یک کابینت ساز برای ساخت قفسه های بادوام تر از این نوع مشورت کنید.  
شما می توانید قسمت هایی از سینک که ممکن است آب یا رطوبت از آنجا به کابینت نفوذ کند را با یک روکش پلاستیکی بپوشانید تا از کابینت شما محافظت کند. این روکش را بیشتر در قسمت های نزدیک به لوله ها و خود سینک استفاده کنید.
نکته: اگر شما یک قفسه منطبق با فضای سینک دارید حتما به کابیت ساز تاکید کنید که حاشیه ها و جاهایی که امکان نفوذ آب دارد را خوب بپوشاند تا قفسه ی شما دوام بیشتری داشته باشد. 

قفسه پلاستیکی زیر سینک

پلاستیک ها و مواد ضد آب 


محصولات پلاستیکی راه حلی ساده و ارزان برای استفاده از فضای زیر سینک می باشند و با استفاده از آن هم می توانید از گوشه ها استفاده ی بهینه ای داشته باشید و هم آسیب کمتری به قفسه ها وارد می شود. 

قفسه بندی زیر سینک ظرفشویی با محفظه فولادی و سیمی

محفظه های فولادی و سیمی


این محصولات در انواع و شکل و اندازه موجود می باشند و راه حل فوق العاده ای برای بیشتر کردن فضای زیر سینک آشپزخانه می باشند. با این محفظه ها وسایل زیر سینک همواره در دسترس شما هستند و می توانید به راحتی آن ها را ببینید. برای ساخت این محصولات معمولا از سه ماده استفاده می شود: فولاد ضدخش، آلومینیوم و فولاد معمولی که با کروم پوشانده شده است.
• استیل ضدخش و آلومینیوم بسیار بادوام تر هستند و در برابر خورندگی بسیار مقاوم هستند و می توانید به راحتی با انواع مواد شوینده آن ها را تمیز کنید.
• فولاد معمولی با روکش کروم معمولا دوام کمتری دارد چرا که تمیز کردن مداوم آن ها و بخارات شوینده ها به آن آسیب می زند.
نکته: هنگام خرید قفسه ها حتما در مورد دوام آن و مقاومت آن در برابر آب و رطوبت از فروشنده سوال بپرسید. 

طراحی جدید کشو های خاص زیر سینک

کشوهای خاص


یک کشوی U شکل در زیر سینک می تواند دقیقا زیر سینک می تواند محفظه ی نگهداری خوبی برای کناره های نزدیک به خود سینک و حاشیه ی آن باشد. در غیر این صورت قسمت بالای محفظه عملا بدون استفاده باقی می ماند.
نکته: اگر از کشوی چوبی استفاده می کنید حتما از درزگیری کناره های آن اطمینان حاصل کنید. چرا که مستقیما با سینک و رطوبت آن در تماس است. کشوی U شکل سیمی باعث گردش هوا در در درون محفظه ها می شود و مقداری از رطوبت آن را کم می کند و از این لحاظ بهتر است.
ناحیه ی باریک جلوی سینک معمولا بدون استفاده باقی می ماند ولی با تبدیل آن به یک کشوی متحرک می توان استفاده ی بهینه ای از آن داشت و یک محفظه ی خوب برای وسایل کوچکتر محسوب می شود.
نکته: در هنگام خرید لوازم و قفسه های موردنیاز حتما از قابلیت همخوانی آن با محیط مرطوب مطمئن شوید و به دلیل قیمت نسبتا بالای آن در صورت خرید مجدد آن ها هزینه های زیادی را به شما تحمیل می کنند.

کشو متحرک زیر سینک سیب زمینی و پیاز

کشوهای متحرک


قسمت عمده ای از فضای سینک به وسیله ی لوله ها اشغال شده است و استفاده از کشوهای متحرک که لوله ها از داخل آن عبور کنند می تواند در استفاده از فضای زیر سینک بسیار کارساز باشد. این کار را با استفاده از چند قفسه با طول و عرض و عمق های متفاوت و چیدمان صحیح آن ها نیز انجام داد.
نکته: در هنگام انجام این کارها ابعاد و شکل سطل زباله را نیز در نظر بگیرید تا هنگام خرید قفسه آشپزخانه متناسب با آن اقدام کنید.
یک کشوی ساده در قسمت پایینی کابینت برای نگهداری مواردی که چندان استفاده ای از آن ها نمی شود بسیار مناسب می باشد. همچنین در نظر داشته باشید که یک بند سیمی در قسمت بی استفاده ی زیر سینک می تواند جای خوبی برای نگهداری حوله ها باشد.

جا حوله زیر سینک ظرفشویی

محفظه های نصب شده


تعبیه کردن جاهایی برای نگهداری حوله ها و مواد شوینده یک راه بسیار ساده و ارزان می باشد که می توان به وسیله ی آن از نقاط کور در زیر سینک استفاده کرد و همچنین حالت سیمی آن ها می تواند در خشک شدن زودتر حوله ها و دستمال ها کارساز باشد.
نکته: اگر از درهای دکوری استفاده می کنید حتما هنگام نصب آن دقت کنید که آن را بیش از حد سوراخ نکنید تا به نمای آن آسیبی وارد نشود. می توانید از پیچ های کوتاه تر برای این کار استفاده کنید.

حالا نوبت شماست. شما چه راهکارها و ترفندهایی برای استفاده بهتر از فضای زیر سینک پیشنهاد می کنید؟

نظرات بازدیدکنندگان