کارهای خلاقانه با هود آشپزخانه اخوان

کارهای خلاقانه با هود آشپزخانه اخوان

کارهای خلاقانه با هود آشپزخانه اخوان

سیستم تهویه که در قسمت بالایی اجاق گاز نصب می شود از جمله ی چیزهایی است که تمام آشپزخانه های مدرن از آن استفاده می کنند. هود آشپزخانه بو و بخار و دود را از فضای آشپزخانه خارج می کند و یک آشپزخانه ی سالم و به دور از هر گونه بوی بد به شما تحویل می دهد. هود آشپزخانه اخوان با توجه به کارایی و اندازه اش تاثیر بسیار زیادی در نمای کلی آشپزخانه دارد. در اینجا اهمیت طراحی و خلاقیت برای ساختن یک آشپزخانه ی زیبا و با کارایی صحیح به چشم می آید.

تصور یک هود آشپزخانه که معمولا با فولاد ضد خش ساخته می شود همراه با دودکش آن که تا سقف امتداد دارد می تواند به شما کمک کند تا یک نمای کلی از آشپزخانه ی خود با هود داشته باشید. در هنگام خرید هود آشپزخانه باید ابعاد آشپزخانه ی خود و مخصوصا کابینت ها را دقیقا بلد باشید تا بتوانید یک هود مناسب انتخاب کنید.

 انواع مختلف هود اخوان

انواع مختلف هود اخوان

مواد زیادی در ساخت و طراحی هودها به کار گرفته می شوند. در برخی از هودها طراحی مدرن با طرح های قدیمی ترکیب شده اند و حالت و نمایی ویژه به آشپزخانه می بخشند. این هود ها مستقیما بر روی اجاق گاز نصب می شوند و حرارت و بو و دود ناشی از پخت و پز را از خانه خارج می سازند. نمای بیرونی برخی هودها کاملا از فلز ساخته شده است و در ترکیب با کابینت ها یک فضای بسیار یونیک و منحصر به فرد به آشپزخانه می بخشند.

انواع دیگری از هود وجود دارند که از چوب طبیعی درست شده اند که با یک قاب بسیار زیبا پوشانده شده است. همچنین هودهای ساخته شده از چوب درخت گیلاس به مراتب اشرافی تر به چشم می آیند و فضای آشپزخانه را پرزرق و برق نشان می دهند. خرید هود اخوان در انواع رنگ و طرح وجود دارند و شما بسته به نیاز و سلیقه ی خود می توانید اقدام به خرید هود آشپزخانه کنید.

 

پیشنهاد:

بسیاری از طراحان عرض هود را به اندازه ی 15 سانتی متر بیشتر از عرض اجاق گاز در نظر می گیرند و از این نظر کارایی هود در مکش را به مقدار زیادی افزایش می دهند. با توجه به خاصیت حرکت نامنظم دود و بو در مکان های بسته، در نظر گرفتن این نکته می تواند در بهبود کیفیت هود آشپزخانه تاثیر زیادی داشته باشد.

 هود جدید اخوان

طراحی جدید هود اخوان

می توانید یک قفسه ی بسیار کوچک و کم عرض بر روی قسمت جلویی هود تعبیه کنید و اشیاء عتیقه و ظرف های دکوری و مواردی از این دست را روی آن قرار دهید. این طرحی دکوری به نوعی جذابیت ویژه ای به آشپزخانه ی شما می دهد و می توانید استفاده ی بهینه ای از قسمت جلویی هود داشته باشید.

پیشنهاد:

اگر خودتان هود را نصب می کنید باید مطابق دستور العمل آن عمل کنید و با توجه به میزان حرارت یک اجاق فاصله ی مناسبی را برای  نصب هود نسبت به اجاق در نظر بگیرید. مخصوصا اگر هود شما چوبی باشد امکان سوختن آن و  آتش سوزی وجود دارد.

هر چند قسمت های چوبی هود را کاملا مقاوم در برابر آتش می سازند اما ممکن است پس از مدتی بخشی از آن آسیب ببیند و خاصیت خود را از دست بدهد. قفسه ی مورد نظر را نیز باید در یک فاصله ی منطقی نسبت به اجاق قرار دهید تا مشکلی برای آن پیش نیاید.

بهتر است قفسه را حداقل 65 سانتی متر بالا تر از اجاق گاز و حداقل 15 سانتیمتر بالاتر از قسمت دهانه ی هود قرار دهید. با این کار می توانید اطمینان حاصل کنید که حرارت اجاق آشپزخانه آسیبی به اشیا و قفسه ی شما وارد نمی کند.

هماهنگی هود آشپزخانه اخوان

در یک آشپزخانه ی مدرن انواع طرح ها و شکل های مختلف ابزار و لوازم آشپزخانه به صورتی هماهنگ در کنار هم چیده و نصب می شوند. معمولا در سبک اروپایی یا مدیترانه ای یک هود بزرگ که با فلز روی (Zn) پوشانده شده است نصب می شود.

فلز روی همان فلزی استت که از آن برای ساخت بدنه و پایه ی هود و قفسه های آشپرخانه استفاده می شود. از این رو ترکیب رنگ آن با با سایر عناصر آشپزخانه و سرامیک های آشپزخانه یک ترکیب حسی بی نظیر را در آشپزخانه به وجود می آورد و به نوعی یک طراحی هنرمندانه محسوب می شود.

رنگ بندی هود اخوان

اگر زیاد با ترکیب فلزات مختلف در آشپزخانه موافق نیستید و یا از پس هزینه های مربوط به آن برنمی آیید سراغ هماهنگی رنگ ها بروید. در هنگام خرید هود آشپزخانه می توانید به فکر هماهنگی آن با رنگ های موجود در آشپزخانه باشید. اگر یک اجاق آبی رنگ دارید مسلما یک هود به همان رنگ بسیار حالت جالبی را در آشپزخانه ایجاد می کند. اگر رنگ روشن در آشپزخانه زیاد استفاده می کنید شاید یک هود با رنگ نیمه روشن یا متمایل به تاریک یک نقطه ی کانونی خوب به آشپزخانه ی شما ببخشد.

شاید بهتر باشد این انتخاب رنگ را برعهده ی سلیقه و ذائقه ی خود شما بگذاریم صرفا در نظر داشته باشید که رنگ هود هم می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

اندازه دودکش هود اخوان

اندازه دودکش هود اخوان

عموما بیشتر هودهایی که در بازار وجود دارند کاملا حجیم هستند و معمولا تا نزدیکی سقف این حجم زیاد خود را حفظ می کنند. اما در حقیقت نیاز چندانی به این کار وجود ندارد. هود و موتور آن و سایر المان های مربوطه بسیار حجم کمی دارند و می توانند با یک دودکش از نوع باریک اما طولانی هم همان کار را با کیفیت انجام دهند.

این نوع هودها بیشتر برای خانه هایی با سقف بلند کارایی دارند که نیازی به اشغال فضای بزرگی از دیوار وجود ندارد. اگر هود شما چوبی باشد نیز می توانید همین کار را با کانال های دودکش چوبی انجام دهید و یا حتی می توانید یک کانال دودکش فلزی را به آن وصل کنید تا دود و بو از این دریچه خارج شوند.

جدیدترین هود اخوان

در حالت کلی نمی توان از تاثیری که هود بر فضای کلی آشپزخانه دارد صرف نظر کرد. پس بهتر این است که سخت گیری را کنار بگذاریم و در همان ابتدای کار طراحی آشپزخانه فکری برای هود و استفاده ی بهینه از آن داشته باشیم. اگر اجاق شما در گوشه ی آشپزخانه قرار می گیرد می توانید از هودهای طراحی شده برای گوشه ها با دودکش های مخصوص گوشه استفاده کنید.

در خرید هود آشپزخانه به محل قرارگیری هود، فاصله ی بین کابینت ها، محل قراگیری دودکش، فضای کلی آشپزخانه، رنگ، حس و حال و پویایی آشپزخانه دقت کافی داشته باشید تا در انتهای کار برای استفاده از هود با توجه به ابعاد بزرگ آن مشکلی برای شما ایجاد نشود.

به ما بگویید شما چه برنامه  و نقشه ای برای هود آشپزخانه دارید؟

انواع هود اخوان :  

هود شومینه ای اخوان     هود مخفی اخوان    هود مورب اخوان     هود زیرکابنتی اخوان

هود شومینه ای اخوان     هود مخفی اخوان     هود مورب اخوان      هود زیرکابینتی اخوان

نظرات بازدیدکنندگان