نکات طلایی کوتاه برای آشپزخانه‌های کوچک

نکات طلایی کوتاه برای آشپزخانه‌های کوچک

انتخاب بهترین لوازم اشپزخانه برای آشپزخانه کوچک 

همه‌ی ما می‌دانیم که آشپزخانه‌ی بزرگ بهتر از آشپزخانه‌ی کوچک است اما گاهی این امکان وجود ندارد. خانه‌ای که اجاره کرده‌ایم یا خریده‌ایم آشپزخانه‌ی کوچکی دارد یا به هر دلیلی آشپزخانه‌ی ما چندان فضای زیادی ندارد. در این صورت ممکن است برخی مشکلات پیش بیاید و هنگام کار کردن در آشپرخانه نتوانید کارایی مطلوبی داشته باشید.

چند نکته‌ی جالب و چند ترفند ساده در مورد آشپزخانه‌های کوچک و مینیمال در ادامه آورده شده است که مطمئنا خواندن آن‌ها نظر شما را راجع به آشپزخانه‌های کوچک عوض خواهد کرد.

خرید سینک ظرفشویی برای آشپزخانه کوچک 

سینک ظرفشویی از جمله ابزار و تجهیزاتی است که در تمام خانه ها و آشپزخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد وکیفیت زیبایی آن به طور هم زمان، نقش بسیار مهمی را در کیفیت محیط آشپزخانه ایفا می نمایند. سینک ظرفشویی، محلی برای شست و شوی ظروف و حتی برخی مواد غذایی می باشد، و دقت در انتخاب سینک برای اشپزخانه کوچک اپارتمانی مهم است زیرا سعی بر این داریم حداکثر کارایی رو از فضای موجود داشته باشیم . بهتر است از سینک های 80 سانتی که دارای یک لگن و یک سینی هستند استفاده نمایید ولی بعضی از بانوان ایرانی  از سینک هایی که یک میوه شور ( یک لگن کوچک ) بیشتر راضی هستند.

سینک ظرفشویی مناسب آشپزخانه های کوچک

  • بهترین اجاق گاز رومیزی اشپزخانه کوچک

شرکت اخوان، مجموعه ای از زیباترین، لوکس ترین و باکیفیت ترین گازهای رومیزی را، در بازار ایران عرضه نموده است و بدین ترتیب این امکان را برای افراد فراهم آورده است، تا آشپزخانه ی خود را، با کم ترین هزینه ی ممکن، تبدیل به آشپزخانه ای لوکس و مدرن نمایند. مجموعه گاز رومیزی اخوان، در طرح ها و مدل های مختلفی طراحی و تولید می شوند، و گزینه ای ایده آل برای هر نوع سیلقه و یا بودجه را، در اختیار افراد قرار می دهند. اگر شما نیز به دنبال اجاق گازی صفحه ای، مطابق با استانداردهای جهانی هستید و در پی خرید محصولی ماندگار و پردوام برای آشپزخانه ی خود می باشید . برای خانه و آپارتمان های مجردی و کوچک پیشنهاد اخوان مارکت خرید اجاق گاز رومیزی شیشه ای مناسب آشپزخانه کوچک میباشد زیرا هم جنس صفحه شیشه ای میباشد و به راحتی تمیز میشود هم این که دوشعله فضای کمی را در آشپزخانه به خود اختصاص میدهد.

گاز رومیزی مناسب آشپزخانه های کوچک

       تکرار

سعی کنید یک تکرار دلپذیر در آشپزخانه بسازید، تکرار رنگ‌ها، تکرار پیوسته‌ی تم‌ها و مواردی از این دست به شما کمک می‌کند بیش از پیش جذابیت آشپزخانه‌ی خود را بیشتر کنید. رنگ‌بندی پیوسته و ممتد یکی از راه‌های دلپذیر کردن آشپزخانه می‌باشد.

       بازی با سایه‌ها

سعی کنید برخی جاهای آشپزخانه نظیر گوشه‌های پایین، قسمت‌هایی از کف یا بخشی از آشپزخانه را سایه‌های طبیعی یا مصنوعی بسازید. بالای کابینت‌ها اگر نورپردازی خوبی داشته باشند عموما سایه‌های خوبی ایجاد می‌شوند. سعی کنید سایه‌ها را به نحوی بسازید که در معرض دید باشند.

بهترین رنگ برای اشپزخانه های کوچکگ

       رنگ کف آشپزخانه

رنگ کف آشپزخانه در آشپزخانه‌های کوچک می‌تواند عمده‌ی زیبایی آن را به دوش بکشد چرا که در آشپزخانه‌های کوچک امکان قرار دادن پیشخوان وجود ندارد پس باید زیبایی را در جاهای دیگری تقسیم کنید. سعی کنید رنگ‌های پویا و غیریکنواخت را یکبار امتحان کنید و نتیجه‌ی آن را ببینید.

       کابینت‌های عمیق در بالادست

سعی کنید کابینت‌های بالا را عمیق و بزرگ انتخاب کنید و کابینت‌های پایین‌دست را کم عمق در نظر بگیرید. این کار بیشتر به این دلیل صورت می‌گیرد که کابینت‌های بزرگ در قسمت پایین باعث می‌شوند تا هنگام کار کردن فضای بیشتری اشغال شود و آزادی عمل لازم را نداشته باشید.

       محفظه‌ها

در هنگام خرید لوازم آشپزخانه سعی کنید خرید محفظه‌ها را یکی از اولویت‌های خود قرار دهید. محفظه‌ها می‌توانند به آشپزخانه‌ی شما نظم ببخشند و چهره‌ی آشفته‌ی‌ آن را تغییر دهند. محفظه‌های مختلف برای نگهداری قاشق‌ها و چنگال‌ها و دستمال‌ها و مواردی از این دست می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

کشو های عمیق در اشپزخانه کوچک

       در کشوها و کابینت‌ها

توصیه‌ی ما در نمایندگی اخوان انتخاب کابینت‌ها با در کشویی می‌باشد که هم جای زیادی هنگام باز کردن در آن‌ها اشغال نشود و هم کار کردن با آن‌ها راحت می‌باشد. معمولا در طراحی در کابینت‌ها با قرار دادن آن‌ها در دو فاصله‌ی مختلف به راحتی به صورت کشویی باز و بسته می‌شوند و نیازی به باز و بسته شدن به شکل لولایی نمی‌باشد.

       میز خالی

اگر در داخل آشپزخانه‌ی کوچک خود میز یا پیشخوان دارید بهتر است هیچ وسیله‌ای روی آن نگذارید. برخی افراد دوست دارند یک شیء تزیینی و یا وسایل مشابهی را روی آن قرار دهند. داشتن نظم ذاتی و حذف وسایل اضافی یکی دیگر از نکات مهم در مورد آشپزخانه‌های کوچک می‌باشد. استایل مینیمال آشپزخانه با وجود وسایل اضافی سازگاری خوبی ندارد.

       خرید فر توکار برای اشپزخانه کوچک

با فر توکار اخوان یک امکان خیلی خوب به آشپزخانه‌ی خود اضافه کرده‌اید چرا که به دلیل توکار بودن آن حجم زیادی نمی‌گیرد و آشپزخانه‌ی شما فضای بیشتری پیدا می‌کند. فر توکار اخوان می‌تواند  داخل کابینت‌ها و سایر مکان‌ها قرار بگیرد و هیچ خللی نیز در عملکرد آن به وجود نمی‌آید.

خرید فر توکار برای اشپزخانه کوچک

      طراحی میز مناسب اشپزخانه کوچک

می‌توانید به جای میز یا پیشخوان که حجم زیادی را در آشپزخانه اشغال می‌کنند از بار صبحانه استفاده کنید. بار صبحانه حالتی قفسه مانند است که در کنار دیوار قرار می‌گیرد. می‌توانید شام یا ناهار خود را روی این بار میل کنید. تنها مشکلی که این بار دارد این است که رو به دیوار است ولی به نظر می‌رسد ارزشش را دارد که برای کار کردن لذت‌بخش در آشپزخانه این روش را هم امتحان کنید.

      نورپردازی در اشپزخانه کوچک

نورپردازی آشپزخانه یکی از مهم‌ترین عناصر آن می‌باشد تا با استفاده از توهم دیداری آشپزخانه‌ی شما بزرگتر به نظر برسد. آشپزخانه‌ی کوچک به یک نورپردازی دقیق و استادانه نیاز دارد تا درخشان‌تر و برجسته‌تر از همیشه باشد. نور سقفی پیشنهاد ما در نمایندگی اخوان می‌باشد نور سقفی باعث می‌شود همه‌جای آشپزخانه به صورت یکنواخت روشنایی داشته باشد.

نورپردازی مناسب در اشپزخانه های کوچک

       قفسه‌های متحرک

قفسه‌های متحرک نه‌تنها جذابیت و زیبایی منحصر به فردی به آشپزخانه‌ی شما می‌دهند بلکه کار کردن در آشپزخانه را نیز بسیار راحت‌تر می‌سازند. از طرفی این کار باعث نظم دادن به وسایل آشپزخانه‌ی شما می‌شوند و آشپزخانه‌ا‌ی بسیار حرفه‌ای خواهید داشت که نیازی به خرید محفظه‌ها و کابینت‌های اضافی ندارد.

       بهترین رنگ برای اشپزخانه کوچک 

در رنگ‌بندی آشپزخانه رعایت یک نکته می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد. سعی کنید رنگ روی میز یا پیشخوان خود را مطابق با رنگ قسمت پشتی سینک و اجاق گاز و رنگ دیوار انتخاب کنید. دلیل این انتخاب ایجاد یک وحدت در رنگ‌پردازی آشپزخانه می‌باشد. شما با این کار به نحوی تمام قسمت‌های آشپزخانه را به هم وصل می‌کنید. این کار برای جذاب کردن آشپزخانه‌های کوچک بسیار مهم و کاربردی است.

انتخاب بهترین رنگ برای اشپزخانه کوچک

      طراحی پنجره‌های اشپزخانه جم جور

اگر آشپزخانه‌ی شما پنجره دارد می‌توانید از آن‌ استفاده‌های جالبی داشته باشد. پنجره صرفا یک نورپردازی طبیعی برای آشپزخانه‌ی شما محسوب نمی‌شود و اگر چیدمان آشپزخانه را صحیح و اصولی بچینید می‌توانید این پنجره را تبدیل به نقطه‌ی کانونی آشپزخانه‌ی خود کنید.

      خرید یخچال توکار برای اشپزخانه کوچک

علاوه بر فر توکار اخوان شما می‌توانید یک یخچال توکار نیز داشته باشید. یخچال مهره‌ی بزرگی در آشپزخانه محسوب می‌شود و اگر بتوانید به نحوی این حجم بزرگ را کم کنید و یا حذف کنید می‌تواند فضای بسیار زیادی به آشپزخانه‌ی شما اضافه کند. پیشنهاد ما یخچال توکار می‌باشد که قسمتی از آن در دیوار قرار می‌گیرد و یا در کنج‌هایی که چندان مهم نیستند و از این جهت باعث می‌شود استفاده‌ی بهینه‌ای از فضای آشپزخانه‌ی خود داشته باشید.

خرید هود برای اشپزخانه کوچک

       خرید هود مناسب اشپزخانه کوچک 

خرید لوازم آشپزخانه با حجم کم می‌تواند آخرین گزینه باشد. لوازم آشپزخانه با حجم کم تاثیر زیادی در بهبود عملکرد شما در هنگام کار کردن دارند. اولین گزینه خرید هود نسبتا کوچکتر می‌باشد و باید حجم دودکش آن را نیز در نظر داشته باشید چون در هر صورت حجم نسبتا زیادی را اشغال می‌کند.

می‌توانید یخچال کوچکتری بگیرید و یا به جای استفاده از سینک دوگانه از سینک تک استفاده کنید. می‌توانید به جای داشتن دو فر، از یک فر و یک مایکروویو استفاده کنید یا حتی می‌توانید از دو فر توکار اخوان استفاده کنید.

شما چه پیشنهادی برای آشپزخانه‌های کوچک دارید؟

 هود اخوانسینک اخوان  گاز رومیزی اخوانفر اخوان   

نظرات بازدیدکنندگان