انتخاب سینک ظرفشویی برای آشپزخانه مدرن

انتخاب سینک ظرفشویی برای آشپزخانه مدرن

انتخاب سینک مناسب برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه

وقتی که بحث تغییر دکوراسیونآشپزخانه به نحوی که بیانگر شخصیت شماست به میان میآید، پای محصولات اخوان نیز برای هرچه زیباتر کردن فضا به این صحنه باز میشود. افتخار اخوان این است که محصولات با کیفیت بسیاری که در این شرکت ساخته میشوند را برای خدمتگذاری به ایرانیان عزیز در آشپزخانهها به بازار عرضه کردهاست. امروز قصد داریم در  رابطه با تغییر دکوراسیون آشپزخانه و موردی که اغلب نادیده گرفته میشود صحبت کنیم، و این نکته چیزی نیست جز سینک آشپزخانه.

سینک آشپزخانه مولفهای اساسی در مهمترین بخش خانه است. با وجود استفاده حداکثری و در برخی موارد استفاده نامناسب از آن در طول زندگی، سینکی که در نهایت انتخاب میکنید تاثیر بسزایی بر روی طراحی یا تغییر دکوراسیون آشپزخانه شما خواهد داشت. با درک بهتر گزینههای پیش رو و گرفتن تصمیمی آگاهانه میتوان مطمئن شد که بهترین سینک را انتخاب خواهید نمود. امروزه، انواع و اقسام بسیار زیادی از سینکها وجود دارند. به همین خاطر قصد داریم تاچند نکته اساسی برای خرید سینک را به شما کاربر عزیز اخوان مارکت توضیح دهیم:

اطلاعات بسیار زیادی در رابطه با نوع نصب، سایز و ساختار، و البته جنس سینک ظرفشویی وجود دارد که به آنها خواهیم پرداخت.

 

نوع نصب: شاید کمی نگران کننده باشد اما تنها 4 روش برای نصب سینک آشپزخانه وجود دارد:

Drop in: توکار در این روش، سینک به معنای واقعی کلمه در داخل و روی کابینت آشپزخانه جاسازی میشود. اکثر سینک هایی که ما با آنها بزرگ شدهایم به این صورت کار گذاشته میشوند. این مدل آسان ترین روش موجود براینصب یک سینک در داخل کابینت آشپزخانه میباشد. اما عیب آن بر جای گذاشتن یک لبه یا دیواره در اطراف سینک است که میتواند غذا و آلودگی را به خود جذب کند. در واقع عیب آن این است که نمیتوانید غذا و مایعات را به داخل محفظه سینک هدایت کنید زیرا در لبهی آن گیر میکنند.

Undermount : زیر کابینتی ، کورینی ، زیر سنگی در این روش، یک فضای باز شده ای که با سینک تطابق دارد در کابینت آشپزخانه ایجاد میشود و سینک در زیر کابینت نصب میشود. این روش معمولا هزینهی بیشتری خواهد داشت، اما مزیت آن وجود یک لبهی نرم است که به شما اجازه میدهد غذا و مایعات را براحتی و بدون اینکه لبه های ظرف شویی و کابینت کثیف شوند به داخل سینک هدایت نمایید.

Tile-in: مسطح سینکهایی که برای استفاده در کابینت های کاشی شده استفاده میشوند با drop inها مشابه هستند اما طوری ساخته میشوند که لبه هایشان با یکی از کاشی های کابینت همسطح میشود. عموما خطی از چسب بین لبهی سینک و کاشیهای اطراف سینک وجود دارد.

Farmhouse : روکار بیشتر سینک های farmhouse به صورت undermount اما به گونه ای متفاوت هستند و به همین خاطر آنها را در یک دسته بندی جدید قرار داده ایم. مدل farmhouse سینکی است که قسمت جلویی آن در معرض دید قرار دارد. این نوع سینک به نوع خاصی از کابینت که باید به طور مناسب نصب شود و حمایت اضافی برای تحمل وزن اضافه اش را داشته باشد نیاز دارد.

 

سینک توکار اخوان

ظاهر و اندازهی بهترین سینک اشپزخانه

در این قسمت به تعداد کاسه ها و نحوه قرار گرفتن آنها در سینک اشاره خواهیم کرد. برای این کار گزینهها و روش های بسیاری وجود دارد. مثلا برای انتخاب اندازهی سینک یک قاعده کلی و ساده وجود داردو آن چیزی نیست جز اینکه اکثر خانمها سینکهایی با کاسههای عمیق را برای آشپزخانه خود میپسندند.

امروزه این عمق به اندازه 20 تا 25 سانتی مترمیرسد. اما برای پهنای سینک باید دقت بیشتری به خرج داد. میتوانید تا جاییکه کابینت جا دارد سینک تان را بزرگ انتخاب کنید. اما باید چند سانتی متر هم برای نصب براکتهای زیرین آن در نظر بگیرید. بعنوان یک قاعده کلی، سینکی را انتخاب نمایید که حدو 5 تا 10 سانتی متر باریکتر از لبههای کابینتتان باشد تانصب و جاگیری مناسبتریداشته باشد. حالا که سایز مناسب را انتخاب نمودهاید، زمان آن رسیده است که ساختار و شکل کاسه ای که برای آشپزی و نظافت شما بهترین باشد انتخاب نمایید.

 

خرید سینک ظرفشویی تک لگنه بزرگ

یک سینک ظرفشویی تک کاسهای به طور ساده شامل یک کاسه میباشد. این سینکها در گذشته از محبوبیت بیشتری برخوردار بودند زیرا افراد بسیاری علاقه داشتند که ظروف بزرگشان را به طور کامل در داخل سینک قرار دهند. همچنین از مسئله خوشحال بودند که میتوان ظروف کثیف زیادی را داخل آن قرار دهند. معایب این نوع سینکها این است که اگر شما در حال شستن سبزیجات و خیس کردن یک ظرف غذای بزرگ هستید، مجبور خواهید بود که همزمان آن دو را انجام دهید طوری که در یک زمان ظرف را بیرون نگه داشته و سبزی را بشویید.

سینک کورینی اخوان

خرید بهترین سینکدو لنگه

یک سینک با دو لگن انجام هم زمان دو کار مختلف را آسانتر مینماید. مانند شستن ظروف یا خیس کردن یک ماهیتابه، در حالیکه مشغول تهیه غذا می باشید. امروزه میتوانید به راحتی سینکهایی را انتخاب کنید که دارای دو کاسه با اندازه های مساوی باشند یا اینکه این تقسیم بندی را به صورت 60 به 40 انجام دهید. بطوریکه یکی از لگن ها بزرگتر از دیگری باشد. عیب سینک دو لنگه این است که ممکن است زمان هایی برسد که شما به یک سینک بزرگتر نیاز داشته باشید.

انواع سینک ظرفشویی سه لنگه

سومین و آخرین سینک محبوب سینک 3 لنگه است. معمولا این مدل شامل دو لنگه با اندازههای یکسان و لگنی دیگر با اندازهی کوچکتر در وسط میباشد که معمولا برای جمع آوری زباله ها استفاده میشود. مزیت این ساختار این است که میتوانید به سینک زباله مستقل از دو سینک دیگر دسترسی داشته باشید. البته عیب این نوع ساختار این است که فضای زیادی را اشغال میکند و خیلی از افراد پس از مدتی استفاده به این باور میرسند که سینک سومی که در وسط قرار دارد اغلب مزاحم کارشان میشود.

سینک هم سطح اخوان

راهنمای خرید سینک ظرفشویی

امروزه گزینههای بسیاری برای انتخاب جنس سینک آشپزخانه وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خودشان را دارند که قبل از خرید باید به آنها توجه نمود. در اینجا به محبوبترین مواد مورد استفاده اشاره می کنیم:

فولاد ضد زنگ: مزایای فولاد ضد زنگ این است که شستن آن آسان و در عین حال دوام بسیار بالایی دارد. همچنین این نوع سینک به دلیل فولادی بودن از ظاهر مناسبی نیز برخوردار است. اما بزرگترین ضعف آن این است که لکه های رسوب آب را نشان میدهد. همچنین، عیب دیگر آن این است که به مرور زمان خراش روی آن ایجاد میشود. به همین خاطر بسیاری از تولیدکنندگاناستفاده از صفحههای مشبکی (برای خشک کردن میوهها، ظروف و کاستن ضربه به سطح سینک) را برای حفاظت از سینک پیشنهاد و همراه محصول ارائه میدهند. ضخامت فولاد ضد زنگ با واحد گیج اندازه گیری می شود. هر چه گیج ضد زنگی کوچکتر باشد، ضخامت فولاد آن بیشتر می باشد. برای کیفیت خوب به دنبال گیج ها 16 (معادل 1.29 میلیمتر) یا 18 (معادل 1.02 میلیمتر) بگردید.

 

سینک ظرفشویی چدنی (جنس ظروف چینی)

این نوع سینک ها در آشپزخانه های با سبک سنتی بسیار عالی جلوه خواهند کرد. این سینک در انواع رنگها در دسترس بوده و درخشندگی بسیار زیبایی دارند. با این حال سینک ظرفشویی چدنی به دلیل چینی بودنبسیار نفوذپذیر است و ممکن است آب از سطح آن عبور کند. همچنین در گذر زمان به علت استفاده از فلزات سخت مانند ماهیتابه و ظروف چدنی ترک خورده و ورقه ورقه میشود. شوینده های قوی میتوانند ظاهر آن را کدر کرده و از طرف دیگر به علت وزن سنگینشاننیاز به بست هایی برای محکم کردن آنها خواهید داشت

 

سینک ظرفشویی خاک نسوز

این ماده اغلب با چدن یا چینی اشتباه گرفته میشود، اما در واقع نسبت به چینی سختتر و نفوذناپذیرتر میباشد. بنابراین این سینکها نسبت به سینکهایی با سایز مشابه گرانتر و سنگینتر بوده و طبیعتا به براکتها و بستهایی برای نگهداری و حفاظت از آنها نیاز خواهید داشت.

سینک مسی برای آشپزخانه

سینکهای مسی ظاهری متمایز دارند و در گذر زمان زنگار روی خود تشکیل میدهند که این اتفاق معمولا یک مشخصه ی مطلوب می باشد. اگر بخواهید این مدل سینک آشپزخانه را درخشان و براق مانند روز اولش نگه دارید و ظاهرش همواره نو باشد، باید آن را صیقل دهید. روی هم رفته سینک های مسی از سایر مدلها گرانتر هستند، و همانند فولاد ضد زنگ هر چه گیج آن کوچکتر باشد ضخیم تر بوده و جنس مس آن بهتر خواهد بود.

سینک روکار اخوان

استفاده از سنگ طبیعی برای سینک

سینک های ساخته شده از سنگ طبیعی مزایا و معایب سنگ های طبیعی را دارا میباشند. آنها از ویژگی خفه کردن صدا و ظاهر عالی برخوردار بوده و اغلب اوقات طوری ساخته میشوند که با مادهی کابینت اطراف آن هماهنگ بوده تا ظاهری زیبا ایجاد کنند. اما سینکهای سنگ طبیعی گران بوده و اکثرشان به دلیل وزن بالایشان به ابزاری خاصی برای نصب و البته نگهداری بیشتری نیاز دارند. در نهایت برای اینکه این مدل سینک ظاهر زیبای را حفظ کند، نگهداری رزوانه مانند درز گیری و آب بندی مورد نیاز است.

سینک کامپوزیت گرانیتی

در دنیا چند شرکت وجود دارند که سینک هایی ساخته شده از پلیمرهای خاص، ترکیبات گرانیت و دیگر موارد ارائه میدهند. این سینکها معمولا طوری ساخته میشوند که ظاهری سنگ مانند داشته اما وزن و هزینه آن مانند سینک سنگ طبیعی نباشد. درحالیکه آنها از لحاظ وزن و قیمت به صرفه بوده و به نگهداری کمتری نسبت به گرانیت ها و سنگ های طبیعی نیاز دارند. فراموش نکنید که در استفاده از سینککامپوزیتی هنوز با معضلاتیمانندایجاد خراش و زنگ زدگی روبرو خواهید بود.

 

پس از بررسی کلی در مورد گزینههای پیش رو، انتخاب و فرآیند تصمیم گیری در مورد بهترین سینک برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه میتوانید به سینک محبوب خود فکر کنید و اگر علاقه داشته باشید با کارشناسان فروش اخوان نیز تماس بگیرید و اطلاعات تکمیلی تر را جویا شوید.

بسیار از تولیدکنندگان این حوزه محصولات جانبی مانند صفحات برش، صفحات مشبک، آبکش، و سبدهایی را همراه محصولات اصلی ارائه میدهند که برای مدل خاص خودتان طراحی شده باشند و برای شما راحتی و حفاظت بیشتری فراهم میکنند. برای کسب اطلاع و تهیه این محصولات جانبی نیز اخوان مارکت به شما کمک خواهد کرد.

در انتخاب یک سینک آشپزخانه نکات بسیاری را باید مورد توجه قرار داد. اما با بررسیهای دقیق و صرف زمان در آنالیز نحوهی استفاده روزانه از سینک و اینکه چه مشخصاتی از آن برای شما مهم است، در نهایت میتوانید با انتخابی عالی سینک خود را تهیه کنید طوریکه سالیان سال از عملکرد و ظاهر آن لذت ببرید.

اخوان مارکت میتواند در خرید یک سینک ظرفشویی مناسب، با دوام و زیبا همراهیتان کرده و شما را به سمت انتخابی درست هدایت کند. منتظر تماس شما هستیم.

برای مشاهده محصولات سینک اخوان روی هر کدام کلیک کنید .

سینک توکار اخوان     سینک روکار اخوان     سینک روکار اخوان

                                سینک توکار اخوان                  سینک روکار اخوان               سینک زیر کابینتی اخوان                         

نظرات بازدیدکنندگان