هواکش فرگاز و نحوه استفاده از فر گازی

هواکش فرگاز و نحوه استفاده از فر گازی

هواکش فرگاز و نحوهی استفاده از فر گازی

 

ممکن است برایتان سوال پیش بیاید که چه زمانی باید از هواکش موجود در داخل فرگاز استفاده کنیم. البته در هنگام پختن و یا سرخ کردن غذا میبایست از فن داخلی آن استفاده کنید، و نتیجهی نهایی غذایی است که شما از ابتدا انتظار آن را داشتید. اغلب شکل ظاهری فن در همهی فرها یکسان است. به این صورت که 3 پرهی کوچک درون یک دایرهی سیاه در حال چرخش است. در این مقاله توضیح خواهیم داد که چه زمانی لازم است از فن فرگاز خود استفاده کنید تا به ظروف شما آسیبی نرسد و از کار با آن نهایت لذت را ببرید.

 

-فن یا هواکش فرگاز چیست؟

هدف اصلی از وجود این قطعه درون دستگاه، تسهیل حرکت گرما درون آن است. نتیجهی نهایی، غذایی خواهد بود که همهی قسمتهای آن به طور مساوی پخته شده است. بنابراین قسمتی که سرد بماند و یا پخته نشود، در غذای شما مشاهده نخواهد شد. به طور خلاصه، فن درجه حرارت انتخاب شده را درون فر اخوان توزیع میکند. از سوی دیگر، این قطعه برای ذوب کردن مواد منجمد نیز به کار میرود. اما دقت کنید که این کار باید با حفظ دمای پایین انجام بگیرد. همچنین میتوانید بدون این که حرارت درون دستگاه را افزایش یا کاهش دهید، از فن استفاده کنید.

 

-چه غذاهایی به توزیع گرمای مساوی نیاز دارند؟

سرخ کردنیها، دسرها و شیرینیها غذاهایی هستند که به توزیع گرمای مساوی نیاز دارند. به همین دلیل، بهتر است هنگامی که غذاهایی مانند گوشت کبابی، مرغ، سبزیجات کبابی، کیک، پودینگ، شیرینیو حتی نان را میپزید، فن فرگاز خود را روشن کنید. جالب است بدانید که در نانواییها یا شیرینیپزیها، آشپزها با استفاده از فن فرگازبه راحتی به کیفیت و خمیرمایه‌‌ای بینظیر دست مییابند.

اگر فر شما فن نداشته باشد، گرما در قسمت پایینی آن جمع میشود و بخشهایی از غذا که پخته میشود حجیمتر میشوند. بهتر است از فن در پختن تمامی غذاها استفاده کنید. همچنین فن تمیز کردن داخل فر را تسهیل خواهد کرد و شما قادر خواهید بود قسمت داخلی آن را به راحتی تمیز کنید.

 

نمای فر توکار اخوان

توصیههای اخوان مارکت در خصوص فن فرگاز

پیشنهاد میکنیم این قسمت از مقاله را خوب مطالعه کنید تا از فن فر خود به صورت کارآمدتری استفاده کنید:

ـ برخی از افراد میگویند که وجود فن در فرگاز به این معنی است که قسمتهای مختلف غذاها به طور مساوی پخته میشوند، و این امر باعث میشود که غذا لذیذتر و زیباتر جلوه کند.

ـ زمانی که کیک میپزید، توجه داشته باشید که فن بیشتر از 5 یا 10 دقیقه روشن نماند. روشن ماندن فن باعث میشود که خمیر سریعتر پف کند اما اگر زمان آن بیشتر از مدت زمان ذکر شده باشد، ممکن است کیک شما بسوزد. بنابراین بهتر است به صورت متعادل از آن استفاده کنید.

ـ علاوه بر این، به علت وجود جریان هوای ثابت، فن میتواند خمیر کیک را به خوبی خشک کند. اگر متوجه خشک شدن خمیر شدید، فن را خاموش کنید. غذا را در وسط اجاق گاز قرار دهید و حرارت آن را تنظیم کنید، اما دیگر از فن استفاده نکنید.

ـ برای گوشت کبابی نیز استفاده از فن بسیار توصیه میشود، زیرا گوشت را به سرعت هرچه تمامتر برایتان طلایی میکند. برخلاف فرهای قدیمی، گوشت شما در مدت زمان کوتاهی با روغن کمتر پخته خواهد شد.

 

نحوهی استفاده از فر گازی

جالب است بدانید که متخصصان آشپزی، ترجیح میدهند برای پخت و پز از فرهای گازی استفاده کنند. به این دلیل که غذا در مدت زمانی کوتاه با دمای بالا پخته میشود. از طرف دیگر به نکته توجه داشته باشید که اگر آشپزی حرفهای نباشید و از فن فرگاز استفاده نکنید، قطعا غذای شما در فضایی با حرارت نامساوی و زیاد خواهد سوخت. درضمن از آنجایی که این نوع فرگازها از گاز طبیعی استفاده میکنند باید شرایط و امکاناتی مناسب برای تهویهای هوا به سمت بیرون اجاق نیاز دارد.

 

فن فرگاز از نمای داخل

گام هایی برای اجرا

1. برای روشن کردن فر گازی ابتدا باید مشعل اصلی را که در قسمت پایینی دستگاه قرار گرفته، پیدا کنید. کافیست درب را باز کرده و به دنبال فلز کوچکی که درست در مرکز قرار دارد، بگردید. سپس با استفاده از کبریت یا فندک، آن را روشن کنید. نوری به رنگ آبی شعله ور خواهد شد که نشان میدهد فر شما برای استفاده آماده است. سپس حرارت را با استفاده از دکمههای مربوطه افزایش دهید. اکنون فر برای استفاده آماده است.

2. فرهای گازی زودتر از فرهای الکتریکی به نقطهی اوج حرارت خود میرسند. این عمل در خنک شدن نیز مشابه است. فرهای گازی دارای نقطههای داغ و سرد هستند که باعث میشود قسمتهای مختلف غذا به طور مساوی پخته نشود. برای رفع این مشکل بهتر است فر حرارتی خریداری کنید. زیرا این فرها دارای فن داخلی هستند که گرما را به صورت متعادل توزیع میکنند. فن داخلی باعث میشود تا هوا در جریان باشد و به همهی بخشهای غذا برسد. همچنین از اجتماع رطوبت حاصل از گازی که در اجاقهای گازی حاصل میشود، جلوگیری میکند. در نتیجه، فن باعث میشود غذا برشته و خشک شود.

3. به دلیل این که حرارت در قسمت پایینی فرهای گازی بیشتر است، ممکن است بخشهای پایینی غذای شما را بسوزاند. برای جلوگیری از این اتفاق، بهتر است از سینی مخصوص پخت و یا ظروف پخت و پز استفاده کنید.

4. توجه داشته باشید که در فرهای گازی، دما به صورت متناوب تغییر میکند. زیرا گاز به طور ناگهانی آزاد میشود. اگر از سوختن غذای خود نگران هستید، میتوانید دماسنج بخار تهیه کرده و آن را در مرکز فر خود قرار دهید تا از دمای دورن آن آگاهی پیدا کنید.

5. درمورد نحوهی قرار گیری ظرف غذا برای پختن، توصیه میکنیم که آن را در طبقهی پایینی قرار دهید تا حرارت به طور مستقیم به آن برسد. اما اگر طالب دمای بالا نیستید میتوانید آن را یک قفسه بالاتر قرار دهید. همچنین با قرار دادن ظرف درست در وسط فر میتواند بسیار موثر باشد.

 

درصورت نیاز به کمک و یا مشاوره میتوانید با ما در تماس باشید

نظرات بازدیدکنندگان