آموزش پخت پیتزا در فرگاز

آموزش پخت پیتزا در فرگاز

نحوه ی پخت پیتزا در فرگاز

فرهای گازی پس از مدتی ناکارآمد و بی استفاده می شوند و دقت بالای خود را نیز از دست می دهند در نتیجه پختن غذاها و خوراکی ها با آن ها بسیار سخت می شود و نمی توان به راحتی از آن ها استفاده کرد. اما برای پیتزا این قانون کارکرد ندارد. حتی در خرید فرگاز اخوان خانگی هم می توان به راحتی پیتزا پخت و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

نمای ظاهری فرگاز اخوان

کافی است دما را روی بیشترین مقدار ممکن قرار دهید و پیتزا را داخل فرگاز قرار دهید تا گرما را به خود جذب کند و بپزد. اگر دفعات اول نتوانستید از این طریق یک پیتزای خوب و خوشمزه درست کنید. نگران نباشید. در اینجا مراحل و تکنیک  های لازم برای پخت پیتزا در فرگاز گاز برای شما آورده شده است 

1. یک صفحه ی سنگی یا فلزی داخل فر قرار دهید.

گذاشتن یک صفحه ی سنگی یا فلزی بر روی قسمت سیمی فرگاز می تواند تغییر بزرگی در کارایی پخت پیتزا داشته باشد. فر های گازی معمولا حرارت کمتری نسبت به فرهای الکتریکی تامین می کنند و میزان رطوبت موجود در هوای اطراف آن نیز بیشتر است و این شرایط می تواند در پخت پیتزا تاثیر منفی داشته باشد. یک سنگ که قبل از قرار دادن پیتزا تمام حرارت فر را به خود جذب کند و رطوب آن را تا میزان زیادی از بین ببرد می توان کارایی زیادی داشته باشد.

·      دقت داشته باشید که صفحه ی سنگی شما برای غذا سمی نباشد و به هیچ وجه ذوب نشود.

·      یک آهن آلیاژی می تواند جایگزین خوبی برای سنگ باشد.

·      تنها چیزی که پخت پیتزا داخل فرگاز را مسیر می کند قرار دادن همین صفحه ی سنگی داخل آن است، پس سعی کنید سنگ را به صورت دقیق روی مرکز حرارت فر قرار دهید تا حرارت به صورت یکنواخت پخش شود.

 

2. شعله را روی بیشترین دمای ممکن قرار دهید.

قبل از قرار دادن پیتزا فر را روشن کنید و دما را روی آخرین درجه ی ممکن قرار دهید تا سنگ بتواند حرارت زیادی جذب کند. دمای کلی آن می تواند تا 260 درجه سانتیگراد هم بالاتر برود و از این نظر اگر فر گازی شما هنوز سالم باشد باید بتواند حداقل تا 240 درجه دمای سنگ را بالا ببرد.

بهتر است این حرارت دادن به مدت 30 دقیقه طول بکشد تا هم حرارت به اندازه ی کافی جذب سنگ شود و هم رطوبت موجود در فرگاز و برخی گازهای موجود در آن نیز حرارت دیده شوند و از آن خارج شوند. در مدتی که سنگ در حال حرارت دادن است پیتزای خود را آماده کنید.

 

3. پیتزا را آماده کنید.

حالا می توانید مواد لازم برای پیتزا را آماده کنید و تمام آن چیزی که دوست دارید را بر روی آن بگذارید تا یک پیتزا به سلیقه ی خود داشته باشید. سعی کنید پیتزا را بر روی یک صفحه غیر پلاستیکی یا فلزی درست کنید تا در حال قرار دادن آن بر روی صفحه سنگی مشکلی پیش نیاید. یک صفحه فولادی می تواند انتخاب خوبی باشد.

پخت پیتزا در فرگاز تفاوت چندانی با پخت پیتزا داخل ماکروویو ندارد و می توانید از انواع مواد لازم برای تهیه ی پیتزای خود استفاده کنید و مطمئن باشید حرارت بالای صفحه ی سنگی می تواند تمام مواد را در مدت نسبتا کمی به سادگی بپزد.

 

پیتزا را بر روی سطح سنگی قرار دهید

4. پیتزا را بر روی سطح سنگی قرار دهید.

پیتزا را در کنار لبه ی سطح سنگی قرار دهید و کم کم تکان بدهید تا لیز بخورد و به طور کامل روی سطح سنگی قرار گیرد. اگر خمیر پیتزا شما درست و کامل باشد نباید در حال تکان دادن به سطح صفحه ی فولادی بچسبد. اما اگر حالت چسبندگی دارد و از صفحه جدا نمی شود بهتر است قبل از قرار دادن پیتزا بر روی آن مقدار بسیاری کمی آرد زیر آن بپاشید تا چسبندگی آن کم شود.

·      مراقب باشید. چرا که سطح سنگی بسیار داغ است و ممکن است به شما آسیب برساند.

·      می توانید پیتزا را به طور کامل با دست خود بردارید و روی سطح سنگی قرار دهید. البته اگر خمیر پیتزای شما به اندازه ی کافی مقاوم باشد و حین برداشتن مشکلی پیش نیاید.

·      اگر صفحه ی فلزی دسته دار داشته باشید قرار دادن پیتزا بر روی صفحه به سادگی انجام می شود، کافی است پیتزا را روی صفحه فلزی دسته دارد قرار دهید و آن را به طور کامل روی صفحه پهن کنید.

 

5. بعد از 5 دقیقه پیتزا را چک کنید.

اگر به طور معمول پیتزای خود را در دمای کم می پزید پس زمان آن را می توانید تخمین بزنید. اما به طور معمول در دمای 260 درجه 8 الی 12 دقیقه طول می کشد که یک پیتزا بتواند به طور کامل و به اندازه پخته شود. پس از اینکه از پخت آن مطمئن شدید آن را از فرگاز خارج کنید. یکی از تفاوت های عمده  پخت پیتزا در فرگاز و مایکروویو می تواند زمان بندی آن باشد و معمولا زمان پخت داخل مایکروویو می تواند به سادگی تخمین زده شود اما برای فرگاز چون دمای آن را دقیق نمی دانیم این کار ممکن نیست.

 

6. اگر فر شما به صورت یکنواخت کار نمی کند پیتزا را بچرخانید.

در برخی فرها معمولا به دلیل ایراداتی که دارن قسمت هایی از پیتزا بیشتر از قسمت های دیگر حرارت می بینند و شما اگر دوست دارید پیتزای شما یک دست باشد باید در حین پخت حتما به پیتزای خود را در جهت مختلف بچرخانید تا بهتر پخته شود. اگر از قبل با فر توکار اخوان خود کار کرده باشید دقیقا می دانید که کدام قسمت حرارت بیشتری دارد و می توانید حول آن نقطه چندین بار پیتزا را بچرخانید.

 

پیتزا را از فرگاز خارج کنید

7. پیتزا را از فر خارج کنید.

می توانید از طریق یک صفحه یا بشقاب پیتزا را از روی صفحه ی سنگی جدا کنید. یک قاشق فلزی می تواند در این کار به شما کمک کند تا آرام آرام پیتزا را تکان دهید و داخل بشقاب قرار دهید.

·      اگر احساس می کنید هنوز قسمت هایی از آن خوب پخته نشده اند می توانید قسمت خوب پخته نشده را روی کناره ی شعله قرار دهید و سعی کنید این کار را به نحوی انجام دهید که قسمت های پخته شده حرارت نبینند.

·      رنگ قهوه ای زیرین پیتزا به معنای پخت کامل تمام قسمت های آن می باشد و بهتر است قبل از برداشتن پیتزا از داخل فر برخی قسمت های زیرین پیتزا را نگاه کنید تا از پخت کامل آن مطمئن شوید.

نظرات بازدیدکنندگان