فرگازهای مدرن از اندازه تا قدرت

فرگازهای مدرن از اندازه تا قدرت

اندازه‌های مختلف فرگازها


فرگازها بسته به نوع و محل نصب و طرز استفاده دارای اندازه و ابعادهای مختلفی هستند. ممکن است به دلیل استفاده از ظروف بزرگ برای پخت و پز به یک فرگاز بزرگ نیاز داشته باشید یا اینکه نسبت به نوع فضایی که در آشپزخانه خود دارید، ترجیح دهید از یک فرگاز کوچک استفاده کنید. بنابراین اندازه‌ی فرگاز با توجه به مصارف مختلف آن بسیار حائز اهمیت است و بطور کلی دارای 4 اندازه و سایز مختلف میباشد:


- ابعاد کلی: که از ضرب کردن ارتفاع، عرض و طول محاسبه میشود و میتوانید بر همین اساس فرگاز مد نظرتان را انتخاب و خریداری کنید.
- فضای داخلی فرگاز: اگر از ظروف خاصی برای پخت و پز استفاده میکنید بهتر است فرگازتان را بر اساس فضای داخلی آن انتخاب کنید. نکته دیگر در رابطه با انتخاب فرگاز بر اساس فضای داخلی، ارتفاع ظروفی است که قرار است مورد استفاده قرار دهید.
- اندازه مکعبی داخل فرگاز: بسیاری از فرگازها بر اساس فضای درونی در دسته‌بندی‌های مختلفی قرار میگیرند که با واحد cubic Feet که به فارسی معادل فوت مکعب است اندازه‌گیری میشوند که البته علامت اختصاری آن cu. Ft. است. کوچکترین سایز داخلی فرگاز از نظر واحد اندازه‌گیری cu. Ft. برابر است با 0.7 فوت مکعب و بزرگترین آن برابر با 2.2 فوت مکعب است. جالب است بدانید که اندازه 1.4 فوت مکعب نیز به عنوان سایز متوسط در نظر گرفته میشود. اگر فضای درونی یک فرگاز بزرگ باشد به این معنی نیست که آن فرگاز فضای بیشتری برای نصب نیاز دارد بلکه cubic Feet تنها مربوط به فضای داخلی فرگاز می‌باشد. نکته دیگر اینکه هر 1 فوت مکعب تقریبا با 0.028 متر مکعب برابر است.
- قطر داخلی فرگاز: رایج‌ترین اندازه‌گیری فضای درونی فرگاز، اندازه گیری قطر آن است زیرا بر این اساس میتوان اندازه‌ی ظروفی که باید برای آن فرگاز استفاده نمود را مشخص کرد. فرگازهای کوچکتر دارای قطر داخلی برابر با 9 اینچ (حدودا 23 سانتی‌متر) و فرگاز های بزرگتر دارای قطری برابر با 16 اینچ (حدودا 41 سانتی‌متر) هستند.

فر توکار اخوان

قدرت فرگازها

قدرت فرگازها را معمولا بر اساس وات یعنی مقدار نیروی برقی که برای پخت و پز غذا مصرف میشود، محاسبه میکنند. میتوان گفت که فرگازهای رایج، معمولا در محدوده ای بین 700 تا 1500 و یا کمی بیشتر قرار دارند. فرگازهای کوچک 700 تا 800 وات و یا بالاتر درجه‌بندی میشوند. هر چه قدر نیرو و قدرت فرگاز بیشتر باشد، غذا سریعتر آماده میشود، هر چند افزایش وات و قدرت فرگاز، افزایش قیمت آن را نیز به دنبال خواهد داشت. لطفا به این نکته توجه داشته باشید که فرگازهایی که از وات کم و پایین استفاده میکنند غذا را آرامتر میپزند و حتی ممکن است گاهی برخی از قسمت‌های غذا نپخته باقی بماند.

فر گاز اخوان

ویژگی های اصلی فرگازها

لطفا پس از نصب فرگاز اخوان سعی کنید دفترچه راهنمای آن را حداقل یکبار مطالعه کنید و در صورت لزوم برای مراجعات بعدی در جای مناسبی نگهداری کنید. همچنین توصیه میکنیم که قبل از هربار استفاده به نکات زیر توجه کنید: 


1. تنضیمات قبل از پخت غذا :   اکثر فرگازهای موجود در بازار حداقل دارای 6 گزینه مربوط به تنظیمات قبل از پخت غذا هستند. البته بعضی از فرگازها گزینه‌های نسبتا بیشتری دارند که در مواقع کمتری مورد استفاده قرار میگیرند. برخی از این تنظیمات کلی عبارتند از پختن پاپ کورن، پیتزا، سیب زمینی، غذاهای منجمد، گرم کردن غذا و در بعضی موارد پختن برنج. خانم‌های خانه از موضوع به خوبی اطلاع دارند که این گزینه‌های مختلف در فرگاز موجب تسهیل پخت غذا میشوند زیرا زمان و درجه حرارت پخت در مدل‌های مختلف متفاوت است. به همین دلیل میتوانید غذا را به نحو بهتری بپزید یا گرم کنید.
2. از بین بردن حالت انجماد مواد فریز شده: مدل‌های پیشرفته‌ی فرگاز ها معمولا دارای گزینه‌های مربوط به از بین بردن حالت انجماد مواد یخ زده یا همان Defrost هستند که میتوانید بر اساس اندازه و حجم مواد غذایی از این گزینه استفاده کنید.
3. کلید پخت سریع 30 ثانیه ای: با استفاده از این گزینه میتوانید به سرعت در مدت زمان 30 ثانیه غذای خود را بپزید، پس از اتمام این مدت زمان، دوباره غذا را گرم کنید و برای 30 ثانیه‌ی دیگر مجددا آن را بپزید.
4. زمان پخت: بعضی از انواع فرگازها دارای زمان پخت هستند که میتوانید آن را بین 30 تا 60 دقیقه برای پخت غذای مد نظرتان تنظیم کنید. در صورت نیاز شما مدل‌های پیشرفته‌تر این قابلیت را دارند تا در مدت زمان بیشتری غذا را بپزند.
5. مدل های دیجیتالی و دکمه ای: هنوز هم فرگازهایی وجود دارند که دارای صفحه کلید هستند اما به علت راحتی و سهولت در استفاده بیشتر مردم ترجیح میدهند از مدل‌های دیجیتالی استفاده کنند. که البته میتوان گفت دیجیتالی‌ها از شکل و ظاهر زیباتری نیز برخوردارند.
6. سنسور: جدیدترین مدل‌های فرگاز دارای سنسورهایی هستند که میتوانند تشخیص دهند غذا به خوبی پخته شده یا خیر. با وجود این ویژگی دیگر نیازی نیست تا جهت اطلاع از وضعیت پخت غذا، مرتبا آن را چک کرده و یا به آن دست بزنید و مقداری از غذا را تست کنید.
7. تکنولوژی تعادل جریان هوایی: این ویژگی باعث افزایش کیفیت پخت غذا میشود. این تکنولوژی در طول جریان پخت و در مدت زمانی که غذا داخل فرگاز در حال پخته شدن است با حفظ تعادل جریان هوای گرم در اطراف غذا باعث پخت بهتر آن میشود، به جای اینکه فرگاز در یک حالت روشن on و یا خاموش off قرار بگیرد یا با افشاندن امواج غذا را بپزد.
8. مکانیزم باز شدن درب فرگاز: میتوانید فرگازی بخرید که دارای این مکانیزم است و به صورت خودکار عمل باز شدن درب را انجام میدهد یا اینکه فرگازی بخرید که دارای دستگیره است و خودتان باید درب آن را باز یا بسته کنید... انتخاب با خودتان است!
با خرید فرگاز اخوان و استفاده از سایر محصولات اخوان میتوانید آسودگی و آرامش را برای خود و خانواده‌تان به ارمغان بیاورید. پیشنهاد میکنیم تا از فروشگاه اخوان مارکت دیدن کنید و از بین محصولات شگفت‌انگیز اخوان آنهایی را انتخاب کنید که برایتان مناسب‌ترند و آشپزخانه شما را زیباتر میکنند. اگر در هر لحظه از فرآیند خرید محصولات به کمک و همفکری فروشگاه اخوان مارکت نیاز داشته باشید میتوانید روی کمک ما حساب کنید. کافیست با یک تلفن با ما در تماس باشید.

فر گاز اخوان 

فر توکار اخوان 

فر اخوان 

قیمت فر اخوان 

منبع : نمایندگی اخوان

نظرات بازدیدکنندگان