تمیز کردن فر توکار

تمیز کردن فر توکار

تمیز کردن فر توکار

طبق درخواست یکی از کاربران سایت اخوان مارکت تصمیم به تهیه و انتشار این مقاله گرفتیم

 

پیام دریافتی از کاربر سایت:

چند سال پیش یک فرگاز اخوان خریداری کردم و از آنجایی که پخت و پز با آن بسیار راحت بوده تقریبا در اغلب موارد و غذاها بویژه مهمانیها از آن استفاده کردم. بعد از گذشت یک سال متوجه شدم که غذاهایم دیگر طعم و بوی سابق را ندارند و معمولا بوی غذاها با یکدیگر مخلوط میشوند. به درون فرگاز خود که بیشتر دقت کردم متوجه شدم که به شدت کثیف است و نیاز به نظافت دارد. منتها نمیدانم برای نظافت دقیقا چه کاری را انجام دهم. اصلا دوست ندارم از مواد شیمیایی خطرناک استفاده کنم و به همین خاطر از شما در خواست کمک دارم. آیا میتوانیدراهی بدون استفاده از مواد شیمیایی به من پیشنهاد دهید؟ لطفا در نظافت آن مرا راهنمایی کنید.

 

با سلام و احترام خدمت تمامی کاربران عزیز اخوان مارکت

از صحبتهای شما متوجه شدم که دوست ندارید غذاهای شما طعم روغن سوختهای را بدهد که از آشپزیهای قبلی با فرگازتان داخل آن به جا مانده است. احتمالا این موضوع برای بسیاری از خانوادههای ایرانی پیش آمده است. بنابراین سعی میکنیم در نکات و راهکارهای پیش رو این مسئله را مرتفع سازیم و روشهایی برای تمیز کردن فرگاز به شما ارائه کنیم.

مهمترین ویژگی پاک کنندههای شیمیایی که آن را برای مردم به ویژه بانوان جالب کرده، قدرت و سرعت آنها است. همهی بانوان دوست دارند هرچه سریعتر لوازم خود را پاک و تمیز کنند. اما این مواد شیمیایی خورندهاند و دارای مقادیر بسیار زیادی گاز سدیم هستند که این مواد را برای اغلب مردم سمی و خطرناک میکنند تا حدی که معایبشان از مزایای آنها پیشی میگیرد.

اگر میخواهید از مسیری امن و بیخطر بگذرید، به قدرت نیاز دارید. به شما نشان خواهیم داد که دقت و ظرافت در کار از اهمیت ویژهای برخوردار است و برخلاف تصور شما کارتان را سخت نمیکند، بلکه شور و نشاط شما را برای انجام کار افزایش میدهد تا بدون اینکه به سرعت زیاد فکر کنید، مشغول به انجام روشی شوید که زمان نیز با شما حرکت کند. پس اندکی تحمل کنید.

 

تمیز کردن ماکرو فر

- چگونه یک مایکروفر کثیف را تمیز کنیم

چگونه میله های آن را پاک کنیم

1.      تمام میلههارا از دستگاه جدا کنید.

2.      یک سطل تا تشت را با آب گرم به همراه یک پاک کنندهی سادهچند منظورهی پر کنید. اجازه دهید تا مدتی بر روی آن بماند و لکه ها و کثیفی ها را از بین ببرد. اگر امکانش بود آن را یک روز کامل در همان حال رها کنید. مراقب باشید به وان آسیب نزند.

3.      سپس آن را با یک پد پاک کننده و یا پشم فولادی خوب پاک کنید.

4.      اگر خواهان تمیزی بیشتر هستید با جوش شیرین و آبلیمو خمیری تهیه کرده و روی فر گازی بریزید.

فر گاز خود را به حمام بخار ببرید!

1.      قسمت های جدا شونده را جدا کرده سپس آلودگیهای شل را از روی آن پاک کنید.

2.      به یکی از میلههای قسمت پایین فرگاز دست نزنید. ظرفی را پر از آب و نصف لیوان سرکه بکنید و بر روی آن میله قرار دهید.

3.      حرارت را بر روی 350 درجه ی سانتی گراد قرار دهید و منتظر بمانید تا بخار آب و حبابهایش کار خود را انجام دهند.

4.      اجاق را خاموش کرده بر روی سطح داخلی آن آب یا سرکه بپاشید. مراقب باشید دستتان نسوزد و از آنفاصله بگیرید.

5.      درب را ببندید و بگذارید 30 دقیقه در همان حال باقی بماند.

6.      هنگامی که به اندازه ی کافی سرد شد، آن را پاک کنید. اگر دیدید جرمی باقی مانده است، با یک پد با محلول جوش شیرین و سرکه یا لیمو پاک کنید.

 

دقت داشته باشید که هرچه زودتر به فکر از بین بردن جرمها باشید، زودتر از شر آن ها خلاص میشوید. در ضمن اگر قسمتی وجود دارد که ممکن است بر اثر وجود حباب دچار مشکل شود بهتر است آن را با استفاده از فویل بطور کامل بپوشانید

فرگازهایی که آپشن نظافت و شستشوی اتوماتیک دارند از ویژگی پیرولیتیک یا پیرولیز استفاده میکنند که در اصل همان تجزیه در اثر حرارت بسیار زیاد است. به این شکل که وقتی از این ویژگی فرگاز استفاده میکنید فضای داخل آن را به دمای حدود 500 درجه سانتیگراد میرساند که تقریبا تمام مواد غذایی، چربیها و ذرات به حال مایع تبدیل میشوند که اثر تمیزی بسیار زیادی دارد اما منجر به ایجاد بوی بسیار بدی خواهد شد.

 

ـ شستشوی فرگاز با استفاده از بخار آب یک آپشن جدید در فرگازهای جدید است که جایگزین فرگازهاپیرولیتیکی شدهاست. در کمترین زمان بدون دود و بو کار خود را انجام می دهند. دقت داشته باشید که برای شستشوی فرگاز اصلا از مواد شوینده استفاده نکنید. یک لیوان آب را داخل آن قرار دهید تا بجوشد. سپس آن را پاک کنید.

به طور خلاصه، دقت در مواردی مانند آب گرم، بخار، چندین ماده ی طبیعی و مدت زمان خیس شدن باعث میشود که مایکروفر شما بویی مطبوع داشته باشد و از استشمام آن لذت ببرید.

 

تمیز کردن فر

- چگونه درب فرگاز را تمیز کنیم

درب فرگاز شما یکی از قسمتهایی است که به ندرت به فکر تمیز کردن آن خواهید افتاد. به همین دلیل به طرز شدیدی کثیف میشود. پخش شدن روغن و یا چسبیدن قطعات کوچک مواد غذایی به روی آن باعث میشود تا دید درون دستگاه تار به نظر برسد. زیرا شیشه به مرور زمان کدرتر میشود.

خبر خوب این است که تمیز کردن شیشهی فرگاز به تلاش یا زمان زیادی نیاز ندارد. درضمنهر مواد شویندهای نیز به دردتان نخواهد خورد. بهترین گزینهی پیش روی شما جوش شیرین است که به عنوان یک پاک کنندهی خانگی شهرت دارد. علاوه بر این که هزینهی بسیار ناچیزی دارد، به سطوح آسیبی نمیرساند و دارای قدرت شستشوی بسیار عالی با رایحهای خوش و بدون مواد شیمیایی است.

- روشی که برای تمیز کردن درب فرگاز باید پیش بگیریم به این صورت است:

یک چهارم لیوان چای خوری جوش شیرین را داخل یک ظرف ریخته و به مقدار کافی آب به آن اضافه کنید و خمیری ضخیم درست کنید. سپس درب فرگاز را باز کرده با یک اسفنج خمیر درست شده را بر روی آن بزنید. 20 دقیقه به همان حالت نگهدارید خمیر جوش شیرین را با یک اسفنج پاک کنید و با یک حوله ی کاغذی آن را خشک کنید. شیشه مانند روز اول درخشان خواهد شد!

دوستان و کاربران عزیز اخوان مارکت در صورت هرگونه داشتن هرگونه سوال در خصوص هریک از محصولات اخوان مانند سینک ظرفشویی، اجاق گاز و میتوانید مسئله را با کارشناسان ما مطرح کرده و منتظر پاسخ خود باشید. خدمت به شما و پاسخ به سوالاتتان آرزوی ماست

منبع : نمایندگی اخوان 

کلمات کلیدی : تمیز کردن فرپاک کردن فر توکارتمیز کردن داخل فرچربی زدایی فر - فر اخوانفر توکار اخوان 

نظرات بازدیدکنندگان