معرفی انواع سینک ظرفشویی

معرفی انواع سینک ظرفشویی

سینک ظرفشویی اخوان

سینک ظرفشویی یکی از مهم ترین وسایل مورد نیاز آشپزخانه به شمار میآید. به طور کلی گاز، هود و سینک سه پارامتر اساسی و مهم فضای داخلی آشپزخانه محسوب میشوند. شرکت اخوان با بهره گیری از پیشرفتهترین دستگاه ها توانسته است در زمینه تولید این سه محصول بسیار موفق عمل کند. سینک اخوان موضوعی است که در مقاله پیش رو به آن پرداخته میشود. سینکها عموما به دو دسته تو کار و رو کار تقسیم میشوند. در این مطلب سعی بر آن شده است تا ویژگیهای مطلوب یک سینک ظرفشویی عنوان شود تا شما راحتتر از گذشته به خرید برای آشپزخانه خود بپردازید. با ما همراه باشید تا بهترین انتخاب از آن شما باشد.

ویژگیهای سینک ظرفشویی

سینک ظرفشویی اخوان از لحاظ جنس، اندازهی لکن، شکل، عمق و وسایل جانبی همراهشان بسیار متفاوت هستند. از سوی دیگر سینکها به دو دسته رو کار و تو کار تقسیم میشوند. مهمترین گزینه ای که در زمان خرید باید به آن توجه داشت نوع سینک ظرفشویی است. به عنوان مثال اگر استفاده شما از سینک در آشپزخانه زیاد است توصیه میشود از نوع دو لگنه آن به همراه لوازم جانبی بیشتر استفاده کنید. جالب است بدانید که عمق سینک های اخوان نیز متنوع هستند و میتوانید از سینک با عمق بیشتر استفاده کنید تا کار برای شما در آشپزخانه ساده تر از گذشته جلوه کند. البته توصیه میکنیم که هنگام نصب سینک ظرفشویی دقت لازم را به خرج دهید تا در مکانی مناسب نصب شود و استفاده از آن راحتتر شود.

 

جنس سینک های ظرفشویی اخوان

تنوع بسیار بالای محصولات اخوان سبب شده است تا همیشه پس از خرید، مشتریان عزیز اخوان با رضایت کامل به خانه برگردند. جنس ظرفشویی های اخوان بسیار متنوع است به عنوان مثال میتوان به نمونههای استیل ضد زنگ، چدن، گرانیت، کامپوزیت، مس و سایر نمونه های دیگر اشاره کرد. با توجه به جنس استفاده شده برای ساخت سینک های ظرفشویی قیمت آنها نیز متغیر خواهد بود. امری که سبب میشود سینک های ظرفشویی با یکدیگر تفاوت قابل مشاهده ای داشته باشند ضخامت ورق به کار رفته شده در آنها است. هر چه ورق موجود ضخیمتر باشد، سینک شما با کیفیت تر و مرغوب تر خواهد بود.

سینک ظرفشویی اخوان

 

شکل ظاهری سینک ظرفشویی اخوان

همان گونه که در ابتدای این مقاله مطالعه کردید سینک ها از لحاظ شکل ظاهری به دو دسته یک لکنه و دو لکنه طبقه بندی میشوند. استفاده از لوازم جانبی مثل تخته همراه یا سبد آبکشی میوه به کارایی ساده تر سینک های اخوان بسیار کمک کرده است و توانسته رضایت تمامی مشتریان محصولات اخوان را به ارمغان بیاورد. شکل ظاهری سینک ها به نوع متریال آن نیز بستگی دارد. عموماً از موادی مثل آلومینیوم، نیکل و کروم در زمان تولید بهره گرفته میشود. انتخاب هر کدام از این مواد به براقیت بیشتر و زیبایی بهتر این محصول کمک میکند. فولاد ضد زنگ در برابر کیفیت بالایی که دارد از قیمت کمی در برابر سینک های آلومینیومی برخوردار است. حال اگر نیاز به یک سینک خاص و منحصر به فرد باشد توصیه میشود از سینک های چدنی برای زیباتر شدن آشپزخانه بهره گرفته شود.

 

سینک های توکار

اگر تمایل دارید از سینک های توکار استفاده کنید توصیه میشود از یک فرد متخصص برای این امر کمک بگیرید تا پس از نصب، کابینت های شما دچار باد گرفتگی نشوند. در زمان نصب اگر سینک به درستی چسب کاری نشود امکان دارد آب به زیر کابینت نشت پیدا کند و به مرور زمان حالت باد گرفتگی در زیرکابینت مشاهده شود. عموماً قبل از نصب کابینت ها باید تصمیم نهایی گرفته شود که استفاده از سینک توکار مد نظر است یا روکار. زیرا سینک های توکار بعد از نصب کابینت به راحتی نصب نمیشوند و به زیبایی آشپزخانه شما آسیب می زنند.

 

سینک های روکار

سینک های روکار همانطور که از نامشان مشخص است به راحتی به دیوار پیچ میشوند و در صورت نیاز امکان جابجایی آن ها نیز به راحتی فراهم میشود. عموما کسانی که مستاجر هستند و تمایل دارند در خانه جدید از سینک ظرفشویی آشپزخانه قبلی نیز خود استفاده کنند از سینک های روکار بهره میگیرند. در زمان نصب باید دقت داشته باشید که سینک به شکلی جایگذاری شود که از تجمع مواد غذایی در زیر آن جلوگیری شود. این امر سبب میشود از لحاظ بهداشتی همیشه یک آشپزخانه تمیز و عاری از میکروب داشته باشید.

 

سینک اخوان

قیمت سینک ظرفشویی اخوان

همان گونه که در ابتدای مقاله اشاره شد سینک های ظرفشویی با مواد اولیه متفاوت چدنی، فولادی و آلومینیومی ساخته میشوند. بدون شک اولین گزینه ای که در زمان تعیین قیمت به آن توجه میشود جنس سینک ظرفشویی است. قیمت سینک اخوان چدنی به عنوان مثال نسبت به سینک های آلومینیومی از قیمت بالاتری برخوردار هستند. مورد دیگر که در زمان تعیین قیمت به آن توجه می شود اندازه و تعداد لکن های تعبیه شده در سینک است. مطمئناً هر چه تعداد لکن ها بیشتر باشد و عمق اندازه آن بزرگ تر باشد قیمت آن نیز بالاتر میرود. یک استثنا در این میان وجود دارد، بر فرض سینک تک لکنه چدنی قیمت بالاتری از سینک دو لکنه آلومینیومی دارد زیرا مواد اولیه آن گران تر تمام شده است. در نهایت سینک های تو کار به نسبت سینک های رو کار قیمت بالاتری دارد. شما با توجه به نیاز و سلیقه خود می توانید سینک مورد نیازتان را تهیه کنید.

 

کلام آخر

در زمان خرید سینک های ظرفشویی باید به ضخامت آنها بسیار توجه شود. زمانی که از یک سینک با ضخامت کم استفاده میکنید ممکن است به مرور زمان حالت تو رفتگی در این سینک ها مشاهده شود؛ بنابراین هر چه ضخامت این محصول بیشتر باشد قدرت بیشتری را تحمل می کند و همین امر سبب میشود دیرتر دچار آسیب دیدگی شود. ضخیم بودن این محصول به مقاوم بودن آن در برابر گرما و سرما نیز بسیار کمک میکند.

شرکت اخوان با بهره گیری از بهترین و مرغوب ترین محصولات توانسته است کالایی را تولید کند که رضایت مشتری را در برداشته باشد. مرغوبیت این محصولات با رنج قیمتی پایین در مقایسه با سایر رقبا یکی از دلایل اصلی استقبال این سری از کالاها شده است. امید است با مطالعه این مقاله بهترین انتخاب از آن شما باشد.

 

منبع : نمایندگی اخوان

نظرات بازدیدکنندگان