آشپزی آسان و سریع با اجاق گاز فردار:

گاز فردار اخوان


هر آشپزخانه ای به یکسری وسایل و تجهیزات نیاز دارد که برخی از آن ها ضروری بوده ولی برخی دیگر وسایل کمکی به حساب می آیند. برای مثال اجاق گاز یک وسیله ضروری بوده و چه بهتر که اجاق گاز فردار برای آشپزخانه انتخاب شود چرا که در این صورت نیازی به خرید فر جدا و در نتیجه تعیین محلی برای نصب آن نخواهد بود. اما خرید ماکروفر یک وسیله کمکی به حساب می آید که روند آشپزی را تسریع می بخشد ولی نبود آن ضرری ایجاد نمی کند.


علت انتخاب اجاق گاز فردار:

اگر چه امروزه اجاق های گاز و فر جدا از هم طراحی و ساخت شده و به ویژه در سال های اخیر توانسته است توجه مردم را به خود جلب کند ولی داشتن یک اجاق گاز فردار اخوان هنوز هم جایگاه خاص خود را داشته و همچنان اغلب مردم ترجیح می دهند که از اجاق گاز فردار برای آشپزخانه خود استفاده کنند. در ادامه به چند دلیل برای این انتخاب اشار خواهیم کرد:
⦁ شاید یکی از دلایل این انتخاب این است که برای نصب و راه اندازی اجاق گاز فردار به یک فضا بیشتر نیاز نیست در صورتی که اگر اجاق گاز و فر جدا از هم خریداری شود باید دو محل را برای قرار دادن هر یک در نظر گرفت.

⦁ از نظر هزینه ها خرید اجاق گاز فردار به صرفه تر از خرید اجاق گاز و فر جدا از هم خواهد بود.
⦁ زمانی که شما اجاق گاز فردار را برای آشپزخانه خود انتخاب می کنید فضای اطراف آن کاملا باز است اما در اجاق گاز های رومیزی که فر ندارند، اطراف اجاق گاز با صفحه کابینت پوشیده شده است که این امکان وجود دارد در اثر مواد غذایی و یا حرارت به این صفحه آسیب وارد شود.
⦁ استحکام و قدرت اجاق گاز فردار بیشتر ازا نواع دیگر است. با توجه به این که در زمان استفاده از فر حرارت به قسمت های بالای اجاق گاز یعنی شعله ها، سرشعله و ... نیز می رسد لذا باید در ساخت این قسمت ها از متریالی استفاده شود که بیشتری مقاومت را دارند تا در اثر حرارت فر آسیب نبینند.
⦁ امکاناتی که در اجاق گاز فردار وجود دارد بیشتر از حتی یک فر جدا و یا اجاق گاز بدون فر است. همچنین کارایی اجاق گاز فردار بهتر و باکیفیت تر بوده و همین مسئله منجر می شود که غالب مردم به خرید اجاق گاز فردار علاقمند باشند.

گاز فردار اخوانگاز فردار اخوان مدل M9 -edtr


راهنمای خرید اجاق گاز فردار:

همان گونه که ذکر کردیم هنوز هم در جامعه آمار فروش اجاق گاز فردار بیشتر از انواع دیگر اجاق های گاز است. اکثرا ترجیح می دهند که برای آشپزخانه خود از اجاق گاز فردار استفاده کنند و با توجه به این که برندهای مختلفی در زمینه طراحی و ساخت این وسیله فعالیت دارند شما قبل از خرید اجاق گاز فردار باید اطلاعات کافی به دست آورده و بدانید معیارهای خرید اجاق گاز فردار چه مواردی هستند. در این قسمت به بررسی این فاکتورها خواهیم پرداخت:
⦁ در ابتدا لازم است محل قرار گیری اجاق گاز فردار را تعیین کرده و این فضا را اندازه گیری نمایید. شما باید بدانید که آیا اجاق گاز فردار خریداری شده هم اندازه محل مورد نظر هست یا خیر. ممکن است شما موردی را انتخاب نمایید که بزرگتر و حتی کوچکتر از فضا باشد که در حالت اول نمی توان اجاق گاز فردار را در محل قرار داد و در مورد دوم به دلیل این که اجاق گاز بسیار کوچکتر از فضاست، زیبایی آشپزخانه از بین می رود.
⦁ یکی از مواردی که در زمان خرید اجاق گاز فردار باید در نظر داشته باشید جنس شعله ها، جنس صفحه و همچنین طراحی و جنس فر اجاق گاز فردار است. در ساخت اجاق گاز فردار باید از موادی برای این قسمت ها استفاده شوند که در ابتدا به حرارت بالا مقاوم باشند. برای مثال زمانی که فر روشن است، حرارت کل فضای داخل را حتی برای چند ساعت در بر خواهد گرفت باید از متریالی در ساخت آن استفاده شود که بتواند این حررات بالا را تحمل نموده و آسیبی به آن فر وارد نشود.

گاز فردار اخوان مدل M 10edtrگاز فردار اخوان مدل M11 - EDTR

⦁ در خرید اجاق گاز فردار به تجهیزات آن توجه داشته باشید. قابلیت تنظیم زمان، گریل کردن غذا، صفحه نمایشگر دیجیتال، موتور جوجه گردان، ترموکوپل، قفل کودک، فن هوای گرم داخل فر و... از جمله مواردی هستند که در موقع انتخاب اجاق گاز فردار از هر برند باید به آن ها توجه داشت. با توجه به این که قرار است تا سالیان طولانی از این اجاق گاز برای آشپزی استفاده شود لذا سعی کنید مسئله هزینه را در نظر نگرفته و بهترن اجاق گاز فردار را هم از نظر کارایی و هم از نظر زیبایی انتخاب نمایید.
⦁ در برخی از انواع اجاق گاز فردار این قابلیت وجود دارد که با تغییر در اندازه پایه های اجاق گاز، ارتفاع را تنظیم نمایید و همین مسئله یک ویژگی مثبت به حساب می آید.

نمایندگی اخوان

منبع : نمایندگی اخوان