عملکرد دستگاه فر با استفاده از راهنمای استفاده از فر

فر توکار اخوان

راهنمای استفاده از فر ، یک اصول کلی در مورد استفاده از فرهای مختلف را در اختیار ما قرار می دهند . راهنمای استفاده از فر برقی ، راهنمای استفاده از فر برق و گاز ، راهنمای عملکرد فر و به طور کلی توضیحات برنامه پخت فر اصولا همه ی این موارد کمک می کند که ما از فر با اصولی درست استفاده کرده و از تمام امکانات و قابلیت های آنها بر اساس مشخصات آنها به نحو قابل قبولی استفاده نماییم . در فرهای مختلف تنوع عملکردهایشان متفاوت است، اما بیشتر فر توکار اخوان با داشتن حداقل عملکردها نیازهای اولیه ی ما را با استفاده از آن برآورده می سازد . بیشتر فرها معمولا قابلیت های زیر را دارا می باشند .

راهنمای کلید های فر

ویژگی یخ زدایی فر

راهنمای استفاده از فر به ما نشان می دهد که فرها با داشتن خاصیت یخ زدایی می توانند در دیفراست یا یخ زدایی مواد غذایی منجمد در کوتاه ترین زمان ممکن با به حداقل رساندن آسیب به مواد غذایی منجمد به ما کمک نماید در این صورت فر ، بدون استفاده از گرمای المنت و فقط با گردش هوای داخل محفظه ی فر با کمک فن همرفتی، در این حالت یخ مواد غذایی که منجمد هستند بسیار سریع ذوب شده و کمترین آسیب را به مواد غذایی خواهد داشت.

فر توکار نمای ظاهری

المنت موجود در قست پایین فر چه نقشی دارد      

راهنمای استفاده از فر نشان می دهد که المنت مخفی واقع در پایین فر باعث ایجاد متمرکز شدن حرارت در قسمت زیرین غذا داشته و بدون سوزاندن غذا ایجاد شرایطی مناسب جهت پخت آرام غذاهایی از جمله خورشت و قطعات نرم گوشت می باشد . که باعث نیم پخت شدن آن می شودکه در این حالت گوشت بسیار نرم و آبدار خواهد ماند . همچنین میتوانید برای گرم نمودن مجدد و برای پختن غذاهایی که نیاز به برشته شدن دارند نظیر  ته چین استفاده کرد.

المنت موجود در قسمت  پایین و بالای فر      

راهنمای استفاده از فر برقی و همچنین راهنمای استفاده از فر برق و گاز به طور کلی راهنمای عملکرد فر و توضیحات درباره برنامه پخت فر ، نشان می دهد که المنت موجود در بالا و پایین  فر باعث پختن به روش ترکیبی را فراهم می سازد و برای غذاهایی که ماهیت خمیری دارند از جمله نان و کیک های مخلوط مناسب می باشد . به این نکته بایستی توجه نمود که جهت پختن کیک نیاز به پیشگرم شدن فر می باشد. این خصوصیت برای پخت گوشت کبابی و همچنین لایه های نازک گوشت گوساله مفید می باشد . مطالعه ی توضیحات درباره برنامه پخت فر پیشنهاد می دهد که غذا  حتی الامکان در مرکز محفظۀ درونی فر قرار بگیرد و فقط از یک طبقه فر استفاده گردد.

نقش  المنت  قسمت بالا و پایین فر و همچنین  فن همرفتی فر

راهنمای استفاده از فر و مطالعه ی آن نشان می دهد که از ترکیب دو المنت موجود دربالا و پایین فر به همراه فن فر ، موجب ویژگی امکان یافتن  نفوذپذیری بیشتر گرما و همچنین گردش هوای گرم را در فر فراهم می سازد . از این ویژگی برای صرفه جویی کردن در مصرف برق و انرژی استفاده می شود و این میزان تا30 الی 40 درصد می گردد. از این روش برای کباب  نمودن و بریان کردن تکه های بزرگ گوشت با استفاده از دمای بالا می باشد. برای این حالت حدا کثر از دو طبقه ی فر می توان استفاده نمود. با استفاده از راهنمای استفاده از فر می توان به استفاده ی خوب و بهتر از آن دست پیدا کرد .

المنت موجود در بالای فر

راهنمای استفاده از فر ، نشان می دهد که المنت تابشی موجود در فر به  المنت موجود در بالای فر اخوان وقتی  فعال می گردد ، حالتی متناسب جهت پخت  غذاهایی نظیر استیک و سوسیس جهت برشته نمودن پنیر پیتزا پس از اتمام پخت روی غذا می باشد. بهتر می باشد جهت گریل نمودن 3 دقیقه آن را پیش گرم کرده و از قفسه سیمی استفاده کنید. راهنمای استفاده از فر برای گریل نمودن انواع غذاها راهنمایی کافی را مبذول داشته است .

المنت بالا ی فر به همراه گریل و فن کانوکشن        

راهنمای استفاده از فر ، به طور کلی راهنمای استفاده از برقی  و راهنمای استفاده از فر برق و گاز از جمله ی راهنمای عملکرد فر هستند که به طور کامل در استفاده ی درست و صحیح از فر کارآمد هستند . توضیحات در مورد برنامه پخت و پز نشان دهنده ی این مطلب است که باشد در حالتی که المنت تابشی به همراه المنت ساده ی  قسمت بالایی به همراه  فن کار می کند. در این حالت ابتدا مواد غذایی گرم می شود و سپس با استفاده از فن یکنواخت می گردد، و این حالت متناسب جهت پختن مرغ و ماهی می باشد ، در این عملکرد عمل پخت و حتی برشته نمودن با هم  دیگر صورت می پذیرد. این ویژگی  مهم فر جلوگیری ازسوختن سطح غذا کرده و باعث میشود که گرما به داخل غذا نفوذ نماید.راهنمای استفاده از فر برای جلوگیری از سوختن انواع غذاها زمان پخت آنها و درجه حرارت لازم را ذکر نموده است .

المنت های بالایی فر

نقش فن همرفتی فر به همراه المنتی که در دور آن وجود دارد         

راهنمای استفاده از فر به ما نشان می دهد که المنتی که گرد است و در قسمت پشتی فر وجود دارد . به همراه فن موجود در فر، یک منبع اضافی گرمایی است که ضمن بهبود بخشیدن به گردش یافتن هوای گرم و یکنواخت نمودن دمای داخلی فر، دمای مناسبی را جهت  پخت و پز فراهم می نماید. این روش جهت پخت انواع کیک و شیرینی در هر طبقه از فر مناسب می باشد ، این کارایی جهت خشک نمودن لایه های نازکی از میوه و سبزی پیشنهاد می گردد و همچنین با استفاده ی همزمان از چند طبقه ی موجود در فر این حالت امکان پذیر می باشد.

  طرز استفاده از فن داکتی

گریل کردن غذا با استفاده از فر         

در راهنمای استفاده از فر آمده است که جهت گریل نمودن غذا ها می توان از آن استفاده نمود . گریل کردن غذا از محبوب ترین ویژگی های فرها می باشد که نسل جدید خواهان آن هستند و ترجیح می دهند که بیشتر غذاهای خود را مخصوصا غذاهای فست فودی را گریل شده استفاده نمایند و خواهان و طرفداران آن بسیار است . از این رو خاصیت گریل نمودن برای انواع فرها یک ویژگی عمومی است و در همه ی فرها مشترک است .این عمل گریل نمودن غذا با استفاده از  المنت حرارتی فر صورت می گیرد و باعث برشته کردن غذا استفاده می گردد.

جوجه گردان  فر چه کاری انجام می دهد                                         

راهنمای استفاده از فر به جوجه گردان اشاره نموده و نحوه ی استفاده از آن را به خوبی بیان می کند . یکی از قابلیت های انواع فرها داشتن جوجه گردان می باشد . همانطور که می دانید طبخ جوجه در خانه به مراتب سالم تر از بیرون می باشد و ارزش غذایی بیشتری داشته و با اطمینان خاطر می توان به عنوان یک غذای لذیذ و مورد پسند از آن استفاده کرد . توضیحات درباره برنامه پخت فر نشان می دهد که به آسانی  می توان یک مرغ را با بهترین مواد و به خوشمزگی تمام درون فر طبخ کرده و مورد استفاده قرار دهیم این خاصیت جز ویژگی مطلوب انواع فرها محسوب می گردد و کارآیی بالایی داشته و مورد استقبال مصرف کننده است . راهنمای استفاده از فر برای پخت یک جوجه ی خوشمزه دستورات لازم را داده و راهنمایی هایی که مشتری به آن نیاز دارد را عنوان کرده است .

گریل و شلف و جوجه گردان فر

لامپ  موجود در فر چه نقشی دارد     

راهنمای استفاده از فر به طور کلی به تمام اجزای موجود در فر و کارآیی تک تک آنها اشاره داشته و توضیحات کامل را می دهد . یکی از ویژگی های فرها داشتن لامپ در آنهاست . لامپ باعث روشنایی بخشیدن به محیط داخل فر می گردد و به ما کمک می کند که عملیات پخت را دیده و به بهترین نحو ممکن آن را اداره نماییم 

انواع فرها از نظر ظرفیت چگونه می باشند ؟

فرهای 65 لیتری ، فرهای 67 لیتری ، فرهای 70 لیتری ، فرهای 75 لیتری که هر کدام از آن ها بر اساس نیاز و سلیقه ی مشتری و کاربرد آن بر اساس فضای موجود در آشپزخانه و عوامل دیگر انتخاب می گردد و مورد استفاده قرار می گیرد .

انواع فر توکار از نظر عملکرد

جریان یکنواخت هوای داخل فر یا فن کانوکشن چه تاثیری دارد ؟

راهنمای استفاده از فر ، به این نکته اشاره می کند که یکی از نکات مهم و اصلی  در انتخاب فر داشتن فن کانوکشن می باشد. کارایی این فن به این صورت است که  باعث به جریان انداختن هوای داخل فر حتی در گوشه های آن می گردد که تضمین می کند،  پخت غذا یکنواخت باشد . شما با استفاده از چرخش 360 درجه از هوای داخل فر، میتوانید از چند سینی به طور همزمان استفاده نمایید ، به طوری که چندین غذا در سینی ها و طبقات مختلف  فر گذاشته شده و عملیات پخت آنها به طور یکنواخت و همزمان صورت می گیرد و در وقت و زمان شما نیز صرفه جویی می شود .

فن کانوکشن فن داکتی فن یکنواخت کننده فر

چگونگی تمیز نمودن فر

راهنمای استفاده از فر نشان می دهد که چگونه به نظافت و تمیزی فر بپردازیم به این صورت که تمامی فرهای مستر و خوب استیل دارای قابلیت جداسازی درب فر را دارند. شما به راحتی می توانید درب فر را طبق راهنمای استفاده از فر که در دفترچه راهنمای نصب و نگهداری آن آمده  است جدا نموده و آن را نظافت کرده و سپس آن را به آسانی به فر متصل نمایید. از قابلیت های بعضی از فرهای دیگر این است چون که شیشه ی داخلی فر نیز امکان کثیف شدن بیشتری دارد آن را نیز متحرک و قابل جداسازی قرار داده اند تا نظافت آن به سهولت امکان پذیر باشد .

 تمیز کردن داخل فر

نحوه ی شروع خودکار  فر

راهنمای استفاده از فر نشان می دهد که فرها دارای ویژگی مخصوص برای راحتی مشتریان می باشند. که وقتی در منزل حضور ندارند یا اینکه خارج از منزل  به کار مشغول هستند و قصد دارند  به محض رسیدن  آنها به منزل غذایشان حاضر و گرم شده باشد و همچنین آن دسته از مادرانی که نگران سلامت خانواده خود هستند و برایشان مهم امی باشد که  غذای کودک دلبندشان و یا غذای سالمندانی که حاضر در منزل  هستند بدون حضورآنها بصورت تازه و به دلخواهشان سر موقع طبخ شود و آماده ی مصرف باشد ، قابلیت بسیار خوبی می باشد .

انواع فر توکار اشپزخانه

فر برقی

راهنمای استفاده از فر برقی به ما این نکته را گوشزد می کند . که فر برقی با داشتن قابلیت گرم کردن و طبخ غذا و حتی یخ زدایی مواد منجمد که در داخل فریزر یخ زده اند در کوتاه ترین زمان ممکن و با کمترین آسیب به مواد غذایی آنها را آماده ی مصرف می سازد . فرهای برقی جایگزین های خوبی برای ماکروفرها هستند . چرا که ماکروفرها با د اشتن اشعه های مضر که در کل مواد غذایی پخش می شوند به سلامت ما در دراز مدت لطمه وارد می کنند . این فرهای برقی با  استفاده از المنت‌های طراحی شده می توانند بافت های  مواد غذایی را نرم نموده و به آرامی آنها را طبخ نماید. با این وجود هیچ گونه ضرر و زیانی برای بدن  انسان در بر ندارد . در صورتی که مواد غذایی که در درون ماکروفرها طبخ می‌شوند همه ی  اشعه‌هایی که مضر هستند برای سلامتی انسان را از درون دستگاه را جذب کرده و سر انجام شخص مصرف کننده از غذاهای پخته شده در ماکروفر دچار بیماری های نادری از جمله سرطان ها به خصوص سرطان دستگاه گوارش خواهد شد .

راهنمای خرید فر برق و گاز

راهنمای خرید فر برق و گاز نشان می دهد که برای طبخ غذاهایی از جمله تهیه و پخت ماهی، گوشت، پیتزا مناسب می باشد.  بدون شک و اطلاعات  از عملکرد هر وسیله ای که اقدام به خرید و استفاده ی آن داریم ، بسیار راه گشا و تسهیل کننده می باشد. انواع فر  موجود در بازار جهت خرید و استفاده ، از نظر داشتن  آگاهی نوع و محل نصب در آشپزخانه به دو دسته  تقسیم می شود . یک دسته از فرها توکار و معمولی هستند که به شیوه ی توکار در داخل کابینت نصب می گردد. فرها به طور کلی از نقطه نظر شیوه ی پخت و پز و طبخ  غذا به فر گازی و همچنین فر برقی و نوع دیگری به نام  فر کانوکشن دسته بندی می شوند .

فرهای گازی که تو کار هستند

راهنمای استفاده از فر گازی به این نکته اشاره می کند که این فر از نوع گازی بوده و با استفاده از گاز که سوخت مصرفی آن است اقدام به پخت و طبخ غذاهای متنوع می کند .در این نوع  از فر ها سوخت مصرفی گاز بوده و در این حالت با تنظیم درجه حرارت  مناسب با توجه به نوع غذایی که می خواهیم طبخ شود اقدام به پخت آن می کنیم . فرهای گازی مانند اجاق گازهای خانگی از گاز شهری سوخت خود را تامین می سازد و این سوخت در دسترس بوده و برای خرید این نوع از فر نگرانی نباید داشته باشیم .

فر گازی توکار اشپزخانه

فرهای برق و گاز که توکار هستند

راهنمای استفاده از فر برق و گاز نشان می دهد که  شما جهت راه اندازی آن از گاز و برق که دو منبع قابل دسترس و مطمئن هستند استفاده نمایید . و برای پخت غذاهای مختلف به راحتی و با خیال راحت از این نوع از فر استفاده نمایید . برای مثال  شما می توانید مرغ را به وسیله گاز طبخ نمایید و جهت برشته نمودن آن یا گریل کردن آن در مرحله ی بعدی از  برق استفاده نمایید . باید به این نکته توجه شود که برای پخت  و پز یا  از برق یا که از گاز ، استفاده نمایید. در این صورت استفاده ی به طور همزمان هم از گاز و یا برق وجود نداشته و فقط یکی را باید انتخاب نماییم این نوع از فرها دست ما را باز می گذارند تا انتخابی بنا به شرایط و دلخواه خودمان داشته باشیم به طور مثال با قطعی ناگهانی هر کدام از منابع می توان به دیگری رجوع کرده و اقدام به استفاده از آن نموده تا در امرپخت و پز ما خللی وارد نشود

فر برق و گازی توکار اشپزخانه

فرهای برقی که توکار هستند

راهنمای استفاده از فر برقی ، نشان می دهد که این گونه از فرها  در مقایسه با سایر فرهای گازی یا گاز و برق به شما امکان پخت بیشتری را در عمل طبخ غذا می دهد . این مزیت از آنجا ناشی می شود که بیشتر فرهای جنس خوب و مرغوب که استیل و مستر  هستند دارای ده برنامه پخت می باشند و دست شما را باز می گذارد که در پخت  و پز و طبخ  انواع غذا هیچ گونه محدودیتی نداشته باشید.  هر کدام از این فرها دارای آپشن های مخصوصی جهت پخت انواع غذاها به تفکیک انتخاب شما را دارند به طوری که به منظور استفاده ی از آنها تنها کافی می باشد که برنامه مورد نظر خود را انتخاب نموده و آن غذای دلخواه و یا کیک  مورد نظر خود را در طبقه مورد نظر که از قبل معین شده  است قرار دهید و برای این کار ، فرهای برقی آپشن های بیشتری داشته و به سهولت می توان از آن استفاده نمود . یکی دیگر از فاکتور های مهم دیگر در انتخاب فرهای برقی توجه به لیبل سطح مصرف انرژی برق آن می باشد. که بیشتر مصرف کنندگان از این نوع فر اشتباه تصور می کنند که هزینه برق مصرفی آنها زیاد می شود و استفاده از این نوع فر مقرون به صرفه می باشد.. با توجه به جدولی توسط وزارت نیروی برق منتشر شده است . مشاهده می شود که مشترکین برق  به 7گروه تقسیم بندی می شوند. مشترکین  با توجه به میزان برق مصرفی در یکی از این گروه ها دسته بندی می شوند . که حدود 70 درصد  از مصرف کنندگان  جزء کم مصرف ها هستند و در به طور کلی در دسته 1 و 2 قرار خواهند گرفت . در طی تقسیم بندی ها مشتریانی که مصرف انرژی برق  ماهیانه ی آنها در بازه ی مشخص شده در جدول به رنگ سبز وجود دارد به ازای 1 ساعت استفاده از فر برقی فقط 50  تومان پرداخت خواهند کرد و اگر روزی 1 بار و فقط به مدت 1 ساعت از فر برقی  استفاده نمایند هزینه ماهیانه این مشترکان  فقط 1400 تومان خواهد شد . این فرها با داشتن ثابتی برای پخت و پز آسان تر عمل خواهند کرد و کارایی بالایی در دکوراسیون آشپزخانه های امروزی دارد .

فر برقی توکار اشپزخانه

نقش سنسور در فر برقی چیست ؟

راهنمای استفاده از فر برقی نشان می دهد که این فر علاوه بر کارایی هایی که دارد و نحوه ی استفاده از هر کدام از آیتم ها و آپشن های آن چگونه است . به این نکته نیز اشاره دارد که یک سنسور در درون این فر وجود دارد که با کمک این سنسور و با قرار گرفتن این سنسور درون گوشت یا مرغ، زمانی که غذا کاملا به صورت مغز پخت درآمد دستگاه به طور اتوماتیک  و خودکار قطع  می شود و عملیات پخت و طبخ غذا به اتمام می رسد خاتمه می یابد. این عملکرد سنسور خودکار و اتوماتیک دارای دو مزیت خوب است که استفاده از آن در فربرقی را مطلوب و مورد پسند ساخته است . یکی از مزیت های این سنسور این است که بعلت اینکه پس از اتمام پخت و قطع شدن خودکار و اتوماتیک فر از هدر رفت و مصرف بیش از حد مورد نیاز انرژی می کاهد و این این امر به اقتصاد خانواده و از هدر رفت انرژی برق می کاهد . و از مزیت دوم آن می توان به این نکته اشاره نمود که وقتی کد بانوی منزل گوشت یا مرغ را جهت طبخ در درون فر برقی قرار می دهد می تواند همزمان و بدون هیچ گونه نگرانی به کارهای دیگرش بپردازد . چرا که خیالش راحت است که سنسور موجود در فر برقی به محض اینکه حس کند عملیات پخت به اتمام رسیده به طور اتوماتیک قطع می شود . از سوختن و خشک شدن بیش از حد گوشت و مرغ جلوگیری می شود و در نهایت نتیجه ی مطلوبی را به مصرف کننده از این نوع فر هدیه خواهد داد

نقش سنسور پخت در فر توکار

توضیحات در مورد برنامه پخت فر

توضیحات در مورد برنامه ی پخت فر ، همانگونه که قبلا در این مطلب به آن پرداختیم تمامی فرها اعم از فر برقی ، فر گازی ، و فر برقی گازی ، همه ی آنها با مراجعه به دفترچه ی راهنمای استفاده از فر به نحوه ی استفاده و عملکرد هر کدام از آپشن ها و آیتم های ان دسترسی لازم را پیدا خواهیم کرد و به دنبال آن برای طبخ غذاهای مختلف می توان به برنامه ی پخت آن مراجعه کرد چرا که برنامه ی پخت یعنی استفاده از کدامین طبقه ی فر و اینکه چه زمان و چه درجه ی دمایی را برای طبخ هر کدام از غذا ها انتخاب نماییم متفاوت می باشد و برای غذاهای متنوع متفاوت است . نحوه ی استفاده از جوجه گردان یا طبخ گوشت آن با نحوه ی پخت و شرایط تبخ کیک به طور مثال کاملا متفاوت است و برای دسترسی به نتیجه ی مطلوب از انواع فرها باید به این نکات حتما توجه نماییم .

نمایندگی فر توکار