چگونه بهترین سینک آشپزخانه را انتخاب کنیم؟

در حال حاضر در تمام آشپزخانه‌ها سینک داریم و انواع مختلف این سینک‌ها با توجه با کارایی‌شان دسته‌بندی می‌شوند. انتخاب یک سینک مناسب که از نظر کارکرد متناسب با وسایل آشپزخانه‌ی شما باشد و رنگ‌بندی و اندازه‌های آن به طور کامل با آشپزخانه‌ی شما سازگاری داشته باشد مقداری سخت است و ممکن است انتخاب سخت و چالش برانگیزی باشد.

این مقاله پس از مصاحبه با چند طراح آشپزخانه به نگارش درآمده است و سعی کرده‌ایم موارد مهمی که باید در انتخاب و خرید سینک ارزان قیمت و با کیفیت بالا باید لحاظ شوند را ارائه کنیم تا با خیال راحت به خرید بپردازید.

بهترین سینک

  1.     سینک ظرفشویی بزرگ و تکی

یک سینک بزرگ و تکی که هم عمق نسبتا خوبی دارد و هم جای زیادی نمی‌گیرد می‌تواند برای آشپزخانه‌هایی که جای زیادی برای سینک‌های دوگانه ندارند مفید واقع شود. از طرفی عمق زیاد آن باعث می‌شود کیفیت شستشوی شما بیشتر شود و ظرف‌ها به راحتی در آن شسته شوند.

یکی از معایب سینک‌های تکی این است که نمی‌توانید سبزیجات و مواردی از این دست را در داخل آن به صورت جداگانه‌ آبکشی کنید و این امر باعث می‌شود تا وقت زیادی از شما گرفته شود. از طرفی هنگام ظرف شستن نمی‌توانید ظرف‌هایی که نیاز به آبکشی دارند را جدا کنید و از این رو باعث می‌شوند هنگام ظرف شستن به مشکلات کوچکی بخورید.

بسیاری از طراحان آشپزخانه سینک‌های تکی را بهتر می‌دانند و معمولا از آن‌ها در آشپزخانه استفاده می‌کنند چرا که سادگی و جای کم آن بسیار موردتوجه این طراحان می‌باشد و در ظاهر آشپزخانه بسیار موثر است.

سینک‌های تکی بهتر است عمقی در حدود حداقل 25 سانتی‌متر داشته باشند تا بتوانید به راحتی از آن‌ها استفاده کنید.

  1.    سینک ظرفشویی اخوان ؛ سینک دوگانه با سایزهای متفاوت

سینک‌ های دوگانه در حال حاضر بسیار محبوب هستند و در اکثر آشپزخانه‌ها از آن استفاده می‌شود، این سینک‌ها سرعت عمل نسبتا بالایی در هنگام پخت و تهیه‌ی غذا و شستشوی ظرف‌ها  به شما می‌دهند. یک سینک با عرض با عمق 25 سانتی‌متری برای هر دو قسمت سینک می‌تواند بسیار کارایی بالایی داشته باشد و جالب اینجاست که جای زیادی هم در آشپزخانه نمی‌گیرد و می‌توانید به راحتی از آن استفاده کنید.

یکی از معایب این سینک‌ها هم در هنگام شستن قابلمه‌های بزرگ می‌باشد که به دلیل بزرگ بودن آن‌ها نمی‌توانند داخل سینک کوچک دوتایی جا شوند و  از این رو مقداری دردسرآفرین هستند.

آن دسته از طراحان آشپزخانه که هم راحتی استفاده از سینک و هم زیبایی و هم جای کم آشپزخانه را در اولویت‌های اول خود  دارند عموما این نوع سینک را انتخاب می‌کنند. 

بهترین سینک ظرفشویی

  1. سینک دوتایی اخوان ؛ با اندازه‌های مساوی

این نوع از سینک‌ها به دلیل تقارنی که دارند در طراحی بسیار مهمند و به دلیل جداگانه بودن دهانه‌ های سینک استفاده‌ ی راحتی هم دارند و کار کردن با آن‌ها بسیار لذت می‌باشد. هر چند جای زیادی را در آشپزخانه اشغال می‌کنند اما اگر مشکل جا در آشپزخانه ندارید می‌توانید از این سینک‌ ها به راحتی استفاده ببرید.

این گزینه نیز از محبوب‌ترین سینک ظرفشویی اخوان  بین طراحان می‌باشد هر چند اگر جای زیادی در آشپزخانه ندارید چندان پیشنهاد نمی‌شود اما اگر می‌خواهید هم استفاده‌ی راحت و هم زیبایی را همزمان با هم داشته باشید از این سینک حتما استفاده کنید.  

  1. سینک‌ های سه تایی

سینک‌ های سه تایی عموما با دو دهانه مساوی در طرفین و یک دهانه‌ی کوچک در بین آن‌ها شناخته می‌شوند. از دهانه‌ی کوچک عموما برای اضافه ‌های غذا و آشغال‌ ها در حین شستشو و پوست کردن میوه‌ها و مواردی از این دست استفاده می‌شود.

این مدل از سینک به دلیل اینکه عرض قسمت کناری آن کم می‌باشد و نمی‌توانید میوه‌ها و مواد لازم برای تهیه‌ی غذا را در کنار آن قرار دهید ممکن است کمی مشکل ‌آفرین باشند اما در حالت کلی برای شستشو بسیار راحت هستند و به نظر می‌رسد هیچکدام از سینک ‌های معرفی شده نمی‌توانند به راحتی سینک سه تایی باشند.

  1.   سینک گرد و دایره‌ ای شکل تکی یا دوتایی

بسیاری از طراحان و صاحبان خانه دوست دارند که از سینک‌ های گرد و دایره ای شکل استفاده کنند این سینک ها زیبایی فوق‌العاده‌ای دارند و می‌توانید در انواع دو تایی و سه تایی از نمایندگی سینک اخوان تهیه کنید.

این سینک‌ها به قول طراحان فضای مینیمال و بدیعی را در آشپزخانه ایجاد می‌کنند و به نوعی باعث می‌شوند فضای آشپزخانه به طور کلی سبک تازه‌ای به خود بگیرد.

زوایای زیاد در خانه و علی‌الخصوص آشپزخانه یک آشفتگی در طراحی و فضاسازی ایجاد می‌کنند ولی با سینک های گرد این زوایا به طور کامل از بین می‌روند و شستشو نیز در این سینک ها بسیار راحت و لذت بخش می‌باشد.

  1.     سینک با صفحه‌ ی خشک کن

این نوع سینک نیز در نوع خود جالب توجه می‌باشد. این سینک عموما با توجه به این که دارای دو دهانه می‌باشد یک دهانه‌ی آن مخصوص شستشو می‌باشد و دهانه‌ی بعدی که حالت سیمی شکل دارد برای خشک کردن استفاده می‌شود. این صفحه خشک کن به شما کمک می‌کند سرعت زیادی در هنگام شستشو و پخت و پز داشته باشید.

  1.     سینک ‌های سرامیکی، فولادی، گرانیتی و مسی

بعد از انتخاب نوع سینک با توجه به کارایی آن بهتر است جنس سینک را هم مدنظر داشته باشید تا بتوانید انتخابی مطمئن داشته باشید. اگر به دنبال خرید سینک ارزان قیمت هستید به نظر می‌رسد سینک فولادی می‌تواند انتخاب خوبی باشد و نیازهای شما را نیز به طور کامل پوشش می‌دهد.

سینک‌ های مسی خاصیت آنتی باکتریال دارند و از این نظر اگر به فکر داشتن آشپزخانه‌ای زیبا و تمیز  و سالم هستید که رنگ‌بندی و حس یونیک و منحصر به فردی داشته باشد می‌توانید روی سینک‌ های مسی حساب کنید.

سینک های سنگ طبیعی و سرامیکی و گرانیتی نیز با توجه خواص این سینک‌ها  و ویژگی‌های آنان می‌تواند جذابیت آشپزخانه‌ی شما را دوچندان کنند. سنگ طبیعی و سایر سینک ‌های ساخته شده از سنگ هم وزن زیادی دارند که برای اسباب‌کشی چندان مناسب نمی‌باشند و هم امکان شکستگی در اثر ضربه در آن‌ها وجود دارد اما همچنان می‌توانند انتخاب خوبی برای آشپزخانه‌ی شما باشند.

شرکت اخوان