ایده‌هایی برای انتخاب لوازم ضروری آشپزخانه

خرید لوازم ضروری آشپزخانه

لوازم آشپزخانه وسایلی هستند که بخش زیادی از روزمان را مشغول کار کردن با آن‌ها هستیم و از آن‌ها استفاده می‌کنیم پس بهتر است در هنگام خرید آن‌ها با دقت تمام عمل کنیم. اگر قرار است بهترین هود ‌آشپزخانه یا بهترین اجاق گاز و سایر لوازم آشپزخانه را انتخاب کنیم باید ویژگی‌های اساسی و ضروری آن‌ها را بشناسیم و مطابق با آن عمل کنیم.

چه نوع یخچالی نیاز دارید؟ آیا قصد خرید گاز ارزان قیمت را دارید یا می‌خواهید یک گاز لوکس گران قیمت خریداری کنید؟ بهترین هود آشپزخانه کدام است؟ و چندین سوال دیگر که برای همه‌ی ما پیش آمده‌اند. ما در اینجا چند نکته و ایده‌ی جالب در مورد انتخاب لوازم ضروری آشپزخانه ارائه خواهیم داد تا به راحتی و اطمینان خاطر آن‌ها را خریداری و استفاده کنید.

هود اخوانسینک اخوان  گاز رومیزی اخوانفر اخوان   

خرید اجاق گاز

بسته به اینکه قصد دارید آشپزخانه‌ ی خود را با یک طراحی کلاسیک داشته باشید و یا دوست دارید یک آشپزخانه‌ی مدرن داشته باشید، چندین نکته حائز اهمیت هستند: در ابتدا باید بودجه‌ی خود را تعیین کنید و ببینید خرید گاز ارزان قیمت برای شما مناسب‌تر است یا می‌توانید هزینه‌ی بیشتری پرداخت کنید. سپس باید استایل و حالت چینش گاز خود را تعیین کنید.

اگر قصد ندارید جایی مجزا برای فر در نظر بگیرید و یا بودجه‌ی کافی برای خرید فر به صورت جداگانه ندارید می‌توانید از ترکیب اجاق گاز و فر در یک وسیله استفاده کنید. این ترکیب و چینش بسیار رایج است و می‌توانید از آن استفاده ببرید.

خرید گاز رومیزی اخوان

خرید فر توکار 

برای خرید فر هم ابتدا باید حجم پخت و پز روزانه‌ی خود را در نظر بگیرید و ببینید به فر تکی نیاز دارید و یا باید حتما فر دوگانه تهیه کنید. از طرفی میزان وقت و زمانی که برای آشپزی در نظر می‌گیرید را هم باید لحاظ کنید. داشتن فر دوگانه سرعت عمل شما را در آشپزی بیشتر می‌کند و راحت‌تر می‌توانید عمل کنید. برخی فرها کشو گرمگن هم دارند که برای گرم نگه داشتن غذا استفاده می‌شود و می‌تواند کاربرد مفید و سودمندی داشته باشد.

فر بخارپز نیز می‌تواند گزینه‌ی فوق‌العاده‌ای باشد و بازده آشپزی شما و کیفیت پخت و پز شما را تا حد زیادی بالا ببرد. از طرفی می‌توانید یک فر معمولی و یک فر بخارپز هم داشته باشید و ترکیب آن با کشو گرمکن می‌تواند یک آشپزخانه‌ی ایده‌آل برای شما بسازد.

خرید فر توکار اخوان

خرید هود آشپزخانه 

شاید برای برخی آشپزخانه‌ها که سیستم تهویه‌ی کلی دارند، هود یک وسیله‌ی چندان ضروری نباشد اما همچنان برای اینکه بتوانید نفسی راحت در آشپزخانه بکشید و بوهای آزاردهنده و دود و گازهای سمی را از آشپزخانه خارج کنید به هود نیاز دارید. چند ایده‌ی خوب در مورد خرید بهترین هود آشپزخانه: ابتدا باید قدرت و میزان مکش و فن هود موردنیاز خود را تغیین کنید. مهم‌ترین چیز بعد از تعیین انرژی هود، عرض آن می‌باشد که باید متناسب با اجاق گاز شما باشد.

طراحان آشپزخانه بر این باورند که هود آشپزخانه حداقل 10 سانتی‌متر از هر طرف بزرگتر از اجاق گاز باشد. این کار باعث می‌شود تا گازهایی که در هنگام استفاده از اجاق گاز آزاد می‌شوند در گستره‌ی جذب هود قرار بگیرند و به سرعت از محیط خانه خارج شوند. میزان نویز یا صدای هود و ارتفاع مناسب برای هود نیز جزو مواردی می‌باشد که باید حتما مدنظر داشته باشید.

خرید هود اخوان

خرید یخچال

یخچال‌ ضروری‌ترین وسیله‌ی آشپزخانه است و در همه‌ی آشپزخانه‌ها وجود دارد. چون یخچال جای زیادی را اشغال می‌کند اولین نکته‌ در خرید یخچال توجه به ابعاد آشپزخانه می‌باشد. باید ابتدا محل قرارگیری آ‌ن را تعیین کنید و اگر از قبل کابینت‌هایی را برای آشپزخانه سفارش داده‌اید باید ابعاد کابینت‌ها را هم در نظر بگیرید. در انتخاب یخچال میزان مواد غذایی موردنیاز شما هم بسیار دخیل می‌باشند و باید حتما آن‌ها را لحاظ کنید. اگر فضای کافی دارید یک یخچال ساید بای ساید می‌تواند پاسخگوی نیازهای شما باشد.

خرید سینک اخوان

در خرید سینک آشپزخانه چند نکته‌ی بسیار مهم وجود دارند که باید حتما قبل از خرید آن‌ها را خوب بررسی کنید.

  •        ابتدا باید استایل و رنگ‌بندی موردنظر خود را تعیین کنید. سینک آشپزخانه تاثیر بسیار زیادی در حس و حال آشپزخانه دارد.
  •        باید نوع اتصال شیر آب خود را نیز انتخاب کنید که متصل به سینک باشد یا جدا از سینک و متصل به دیوار.
  •        جنس سینک بسیار مهم است گرانیت، سرامیک، فولاد ضدخش و مهم‌تر از همه سینک مسی می‌توانند گزینه‌های خوبی باشند.

البته این نکات صرفا برای شروع و اقدام به خرید ضروری هستند و باید کاملا آن‌ را وارسی کنید تا بتوانید یک سینک خوب انتخاب کنید. با خرید سینک اخوان می‌توانید خیال خود را از بابت جنس موردنظر خود راحت کنید و کارکرد مناسبی از سینک در آشپزخانه‌ی خود داشته باشید.

خرید سینک ظرفشویی اخوان

دو شاخصه‌ی مهم در خرید تمامی لوازم آشپزخانه

لوازم آشپزخانه پراستفاده‌ترین وسایل در خانه هستند. شما روزی چند بار در یخچال را باز و بسته می‌کنید تا یک خوراکی خوشمزه پیدا کنید؟ چقدر از سینک ظرفشویی برای شستن ظرف‌ها و میوه‌ها استفاده می‌کنید؟ پس چیزی که مهم است این است که باید این وسایل را به نوعی انتخاب کنید که در هنگام استفاده از آن‌ها احساس راحتی داشته باشید و مهم‌تر از آن هزینه‌ی کمتری را برای آن‌ها بپردازید.

سازگاری با محیط زیست: در اینجا منظور از سازگاری همان میزان مصرف انرژی کم می‌باشد. شما در یک خانه‌ی دو نفره هیچگاه به یک هود بسیار بزرگ و یک یخچال بزرگ و تعداد دو فر نیاز نخواهید داشت. این کار  باعث می‌شود میزان برق مصرفی شما بیش از حد موردنیاز شود و به نوعی اتلاف انرژی دارید و  اگر در خانه‌های زیادی چنین کاری انجام شود باعث استفاده بیش از حد از منابع محیطی برای تولید مجدد برق می‌شود.

راحتی در اسبا‌ب‌کشی: اگر خانه‌ای که در آن سکونت دارید خانه‌ی همیشگی شما نیست پس باید لوازمی را انتخاب کنید که در اسباب‌کشی بتوانید به راحتی آن‌ها را جابجا کنید. این قابلیت بسیار مهمی می‌باشد که معمولا نادیده گرفته می‌شود.

اگر همچنان در خرید لوازم اساسی آشپزخانه سوالی دارید می‌توانید با نمایندگی اخوان تماس بگیرید و مشاوره‌ و اطلاعات دقیق‌تری نسبت به شرایط خود دریافت کنید و بهترین وسایل آشپزخانه را انتخاب کنید و مدت زیادی از آ‌ن‌ها استفاده کنید.

شرکت اخوان