در یک فر آشپزخانه تفاوت بین تنظیم پخت و تنظیم جوجه چیست؟

پخت و کباب کردن انواع مختلفی برای طبخ غذا است.

در یک فر آشپزخانه تفاوت بین تنظیم پخت و تنظیم جوجه چیست؟

ایده پیش گرمایش اجاق گاز این است که تمام هوای داخل فر را تا درجه حرارت مناسب به دست بیاوریم تا مشعل نباشند اغلب یا خیلی طول بکشد.

در پخت، شما در حال تلاش برای گرم کردن غذا با اطراف غذا با هوای گرم است.


در حال خوردن، شما در حال تلاش برای گرم کردن مواد غذایی با تابش مادون قرمز هستید.


اشعه مادون قرمز، به ویژه در محدوده نزدیک، تمایل به چیزهای مرسوم (که عالی است زمانی که شما در حال تلاش برای پخت و پز استیک)، در حالی که هوای گرم این گرایش را ندارد (که برای کیک عالی است).

در یک آشپزخانه معمولی، آنچه بیشتر مردم علاقه مندند، چیزهایی مانند کیک و بیسکویت را پخت می کنند.

در مورد ایدهآل، یعنی چه معنی پخت چیست؟

غلبه دادن جسم در محیطی که هنوز گرم است، پخته میشود. بنابراین اگر کیک را پخت کنید و دستورالعمل ها می گویند: "پخت در 350 درجه فارنهایت به مدت 20 دقیقه"، سپس شما را به طور مطلوب کیک را در یک جعبه (اجاق) که حاوی هوا با دمای ثابت 350 درجه فارنهایت است، قرار دهید.

وجود پرتوهای مادون قرمز کم یا بدون وجود قهوه ای و یا بالای کیک وجود دارد.

به این ترتیب، به همین دلیل است که شما پیش گرم کردن یک اجاق گاز.

ایده این است که تمام هوای داخل فر را تا دمای مطلوب بدست آورید تا مشعل نتواند بسیار یا خیلی طول بکشد. این باعث می شود تابش مادون قرمز از مشعل به حداقل برسد. این همچنین توضیح می دهد که چرا فقط در هنگام پخت، مشعل پایین می آید - اشعه ای که توسط مشعل تولید می شود، به جای بالای کیک، در معرض تابش قرار می گیرد.

هنگامی که شما میخواهید یک استیک بخورید، آنچه شما باید استفاده کنید یک کباب کردن در خارج از کباب است. کباب کردن با کباب کردن کباب کردن با اشعه مادون قرمز تولید شده توسط کربن داغ در زیر غذا.

اگر کبابی نداشته باشید (یا در خارج از آن باران)، می توانید استیک را در کوره خود بخورید. هنگامی که شما را به فرآیند نوشیدنی خود هدایت می کنید، فر شروع به کار می کند و درون آن قرار می گیرد. این باعث ایجاد اشعه مادون قرمز بالای مواد غذایی می شود. بنابراین شما را در یک ظرف شستشو قرار داده تا آب را بگیرد و سپس استیک را به نزدیکی بالای مشعل قرار دهید. به طور معمول، هنگامی که در حال جوشاندن، کمی در معرض افتادن درب آشپزخانه قرار می گیرید.

مشعل جوجه کبابی یک کباب بافی است که با سوختن ذغال سنگ جایگزین می شود. شستشو عموما باعث ایجاد عطسه بزرگ درون اجاق گاز از هم پاشیدن و همچنین تن از دود در خارج از اجاق (و در نتیجه در آشپزخانه) است، به همین دلیل اکثر مردم از کوره به جای گوشت مرغ استفاده می کنند.

منبع : در یک فر آشپزخانه تفاوت بین تنظیم پخت و تنظیم جوجه چیست؟

گاز اخوان-فرتوکار اخوان-گاز صفحه ای اخوان-سینک اخوان-سینک روکار اخوان-سینک توکار اخوان-هود اخوان