با آشپزخانه های جزیره ای و شبه جزیره ای آشنا شوید

آشپزخانه ها، انواع بسیار مختلفی دارند و هر یک بسته به مساحت خانه و متراژی که برای آشپزخانه در نظر گرفته شده است، مورد استفاده قرار می گیرند. البته شاید تاکنون، مدل های مختلف آشپزخانه در منازل متعدد، توجه شما را به خود جلب نکرده باشند، اما پس از آگاهی از انواع این مدل ها می توانید، به محیط پیرامون خود دقت کرده و نمونه های اجرا شده ی بسیاری را، در قالب همین مدل ها ببینید. از میان این مدل ها می توان، به آشپزخانه های خطی، مدل اِل (L)، جزیره ای(Island) و شبه جزیره ای (Semi island) اشاره کرد. در این بخش می خواهیم، به معرفی آشپزخانه های جزیره ای و شبه جزیره ای پرداخته، و شما را با مزایای استفاده از آن ها در منزل خود، آشنا نماییم.

سینک اخوان

آشپزخانه ی جزیره ای (Island Kitchen)

یکی از پرطرفدارترین مدل های آشپزخانه که طرفداران بسیار زیادی دارد، مدل جزیره ای می باشد که معمولا در آشپزخانه های بزرگ و جادار، اجرا می گردد. آشپزخانه های جزیره ای، دارای میز کاری در وسط آشپزخانه می باشند که مدل و نحوه ی ساخت این میز کار بسیار متنوع است و با متریال مختلفی قابل اجرا می باشد. معمولا سینک ظرفشویی و بعضا اجاق گاز رومیزی را، روی این میز کار نصب می نمایند، و اکثرا با قرار دادن صندلی در اطراف آن، برای خوردن غذا نیز، از این میز بهره می برند. اما همان طور که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم، این مدل آشپزخانه ها، نیازمند فضای کافی هستند، و قابل اجرا در آشپزخانه های کوچک نمی باشند. استفاده از جزیره یا همان میزکار در آشپزخانه ها، زیبایی و کارکرد فضای آن ها را، بسیار ارتقا می بخشد و نمایی لوکس و مدرن را، به آشپزخانه ی شما هدیه می کند. افراد به راحتی می توانند در اطراف میز کار، راه رفته و تمام کارهای خود را، بر روی آن انجام دهند، و به هنگام آماده سازی مواد غذایی جهت پخت و پز، از فضای روی آن بهره مند شوند.

گاز صفحه ایی اخوان

آشپزخانه ی شبه جزیره ای (Semi island kitchen)

آشپزخانه های شبه جزیره ای، همان طور که از نام این مدل بر می آید، از یک طرف چسبیده به دیوار می باشند و درست در مرکز آشپزخانه واقع نشده اند. این مدل آشپزخانه ها، تا حد زیادی شبیه به آشپزخانه های رایج در ایران هستند که همه ی ما آن ها را، به عنوان مدل اُپن می شناسیم. وجود میزکار در این مدل آشپزخانه ها، بسیار مفید و کاربردی بوده، و استفاده از طراحی های مدرن و زیبا در ساخت آن ها، موجب بهبود فضای داخلی آشپزخانه ها می گردد. از جمله مزایای استفاده از این مدل آشپزخانه ها در خانه، استفاده ی بهینه از فضا می باشد، و استفاده از این مدل در فضاهای کوچک تر، به شدت توصیه می شود. معمولا با قرار دادن صندلی در اطراف میزکار این شبه جزیره ها، این فضا را به عنوان غذاخوری آشپزخانه مورد استفاده قرار می دهند و بعضا با نصب اجاق گاز رومیزی یا سینک بر روی آن، این فضا را کاربردی تر نموده و به عنوان بخش اصلی آشپزخانه، به کار می گیرند. آن چه در این میان از اهمیت ویژه ای برخوردار است، استفاده از طرح های استاندارد و رعایت قوانین حاکم بر دکوراسیون داخلی می باشد تا آشپزخانه ی شما، تبدیل به فضایی زیبا و کارآمد گردد.

فر اخوان

کلیه محصولات شرکت اخوان جمسینک اخوانگاز صفحه ایی اخوانفر توکار اخوانگاز فردار اخوان ) با گارانتی اصلی شرکت به قیمت عمده عرضه میشود . ارسال آنی کالا به تمامی نقاط کشور گارانتی زمانی شامل محصولات میشود که توسط خدمات پس از فروش اخوان نصب گردد .