آشپزخانه ی سرد و آشپزخانه ی گرم

آشپزخانه ی سرد و آشپزخانه ی گرم، که به آشپزخانه ی تمیز و آشپزخانه ی کثیف نیز شهرت دارند، دو فضای جدا از هم می باشند که وجود هر دوی آن ها، در هر خانه ای لازم و ضروری می باشد. هر یک از این آشپزخانه ها، کاربرد متفاوتی دارند و عملکردهای متفاوتی را تحت پوشش قرار می دهند که در این بخش به توضیح هر یک از آن ها خواهیم پرداخت، و شما را با ابزار و تجهیزات به کار رفته در هر فضا، آشنا خواهیم نمود.

سینک اخوان

آشپزخانه ی گرم یا آشپزخانه ی کثیف

حتما شما نیز، با فضای مطبخ در خانه های قدیمی آشنا هستید، فضایی که برای پخت و پز مواد غذایی بو دار، در نظر گرفته شده است و معمولا در بخشی از حیاط و یا در فضایی باز قرار گرفته است. امروزه با توجه به رواج آپارتمان نشینی و مدرن شدن فضای خانه ها، مطبخ ها، شکلی جدیدتری به خود گرفته اند و بعضا در دل آشپزخانه های سرد یا تمییز قرار گرفته اند. آشپزخانه ی گرم،  فضایی جداگانه با تمام امکانات و تجهیزات لازم است که برای پخت پزهای روغنی و بودار در نظر گرفته شده است. آشپزخانه های گرم، دارای اجاق گازی با کیفیت و معمولا مبله، سینکیدو لگنه و میز کاری مفید و کاربردی می باشند تا به راحتی در آن ها بتوان، به طبخ انواع غذاها پرداخت، و به شست و شو و آماده سازی مواد غذایی مختلف پرداخت. وجود آشپزخانه ی گرم باعث می شود تا هیچ ریخت و پاش، کثیفی و بی نظمی در فضای قابل ملاحظه ی آشپزخانه صورت نگیرد و هیچ بو و دودی در فضا پخش نگردد، و فضای آشپزخانه ی بیرونی شما، همواره تمییز و زیبا بماند.

 گاز رومیزی اخوان

 

آشپزخانه ی سرد یا آشپزخانه ی تمییز

آشپزخانه ی سرد یا آشپزخانه ی تمیز، آشپزخانه ای است که در آن پخت و پز انجام نمی شود و بیشتر حالت دکوراتیو دارد. البته این بدان معنا نیست که این آشپزخانه، خالی از هرگونه ابزار و تجهیزات است، اما نوع تجهیزات به کار رفته در آشپزخانه ی سرد، کمی متفاوت است. معمولا در آشپزخانه های سرد، از اجاق گاز برقی و سینک های توکار و ظریف استفاده می شود. اجاق گاز به کار رفته در آشپزخانه ی تمیز، بیشتر برای گرم کردن غذا و یا سرو چای استفاده می شود و سینک موجود در آن، بیشتر برای شست و شوی ظروف محدودی مورد استفاده قرار می گیرد. برخی افراد از این فضا، برای خوردن غذا در وعده های غذایی خود نیز استفاده می کنند و همواره سعی می کنند تا فضای آشپزخانه ی سرد را، تمیز و بی بو نگه دارند تا به عنوان بخشی از خانه که در مقابل چشم همگان قرار گرفته است، همواره مرتب و منظم بماند.

البته همواره به خاطر داشته باشید، که هیچ کدام از این دو آشپزخانه، به تنهایی کاربردی ندارند و وجود آن ها، به طور هم زمان و در کنار هم، لازم و ضروری می باشد. در مورد قرار دادن یخچال نیز باید بگوییم، که همواره سعی می شود تا یخچال در نقطه ای قرار گیرد، که هم به آشپزخانه ی سرد و هم آشپزخانه ی گرم نزدیک باشد و در هر دو فضا، مورد استفاده قرار گیرد. همچنین به خاطر داشته باشید که وجود سیستم تهویه ای بسیار قوی و کارآمد در آشپزخانه ی گرم، بسیار مهم است، تا در صورت نبودن پنجره ای رو به بیرون، از پخش بو، دود و روغن در فضا، جلوگیری به عمل آورد و بدین ترتیب آشپزخانه ی سرد، همواره تمیز باقی بماند.

فر توکار اخوان

شرکت اخوان بزرگترین تولید کننده تجهیزات آشپزخانه ( سینک اخوانگاز صفحه ایی اخوانهود اخوانفر توکار اخوان و گاز فر دار ) در خاور میانه میباشد . جهت کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید .