تميز كردن هود اشپزخانه و افزايش مكش هود 

هود آشپزخانه، یکی از ابزار و تجهیزاتی است که به شدت در معرض، دود ور روغن و چربی، قرار می گیرد و به مرور زمان، دچار آلودگی های بسیاری می گردد. چربی های ایجاد شده بر روی هود آشپزخانه ها، بعضا بسیار سخت و چسبناک هستند و به راحتی از بین نمی روند و وجود آن ها در محیط آشپزخانه، موجب ایجاد بوی بد و ظاهری ناخوشایند می گردد. البته نظافت و تمیزی هود آشپزخانه، تنها محدود به قسمت بیرونی بدنه نمی شود و قسمت درونی و فیلترهای موجود در هود نیز، نیازمند نظافت هستند و تمیزی آن ها، موجب افزایش مکش هود و بهبود عملکرد آن می گردد. در این بخش شما را با راه حل هایی آسان و کاربردی، برای مقابله با لکه های روغن و چربی، آشنا خواهیم نمود و به شرح آسان ترین و سریع ترین روش ها، برای تمیز کردن هود آشپزخانه خواهیم پرداخت.

پاک کردن هود

تمیز کردن فیلتر هود

هودهای آشپزخانه، دارای دو نوع فیلتر می باشند که یکی فلزی بوده و دیگری از جنس الیاف مصنوعی و با ساختاری نرم و انعطاف پذیر همچون پنبه می باشد. هر دوی این فیلتر ها، به مرور زمان، چربی و روغن را به خود جذب می کنند و رفته رفته، کارایی و بازده خود را، از دست می دهند. بنابراین لازم است تا هرزگاهی این فیلترها تمیز و یا تعویض شوند تا مجددا، مثل روز اول مکش بالایی داشته باشند و از انتشار بوی بد در فضا نیز، جلوگیری کنند.

برای تمیز کردن فیلتر فلزی موجود در هود آشپزخانه می توانید، از اسپری های جرم گیر فلزی، استفاده نمایید و پس از جرم زدایی، آن را آب کشی نموده و به طور کامل خشک کنید تا مثل روز اول، فاقد هرگونه روغن و چربی شود. (البته توجه بفرمایید که هود آشپزخانه وسیله ای برقی است و شست وشوی آن زمانی میسر است که از برق کشیده شده باشد و در مورد شست و شوی فیلتر فلزی لازم است که از بدنه ی هود جدا شده و به صورت جداگانه ای تمیز شود.)

شستن فیلتر هود اشپزخانه

در مورد فیلتر الیافی، باید بگوییم که شست و شوی این فیلترها، باعث تغییر شکل اولیه ی آن ها می شود و عملا استفاده ی مجدد از آن ها را، غیر ممکن می سازد. بنابراین توصیه می شود تا در صورت امکان، ماهی یکبار، این فیلترها تعویض شوند تا با جذب چربی و روغن، موجب کاهش مکش هود و ضعیف شدن عملکرد آن نگردند.

برق انداختن استیل هود

تمیز کردن بدنه ی هود و از بین بردن چربی ها

برای از بین بردن لکه های چربی و روغن موجود بر روی بدنه ی هود، می توانید از دستگاه بخار شور و شوینده ی مخصوص پاک کردن گاز و یا پودر ماشین لباسشویی استفاده کنید. چرا که این مواد، دارای آنزیم های مخصوصی، برای از بین بردن چربی ها می باشند و به راحتی سطح بدنه ی هود را، تمیز و براق می نمایند. همچنین به به کمک ماده ای به نام تترا می توانید، قسمت های شیشه ای و استیل هود را نیز تمیز کرده و هود آشپزخانه ی خود را، همچون روز اول، تمیز و براق نمایید.

تمیز کردن و برق انداختن هود

برای تمیز کردن هود آشپزخانه بهتر است از اسفنج های نرم و دستکش های حوله ای استفاده کنید، تا هیچ خطی بر روی بدنه ایجاد نشود و در پایان توصیه می شود تا هود تمیز شده را، با دستمال، خشک کنید تا تمام مواد شوینده، از روی بدنه ی هود پاک شوند و هود آشپزخانه تان، مثل روز اول بدرخشد.

 شرکت اخوان جم تولید کننده هود آشپزخانه اخوانسینک ظرفشویی اخوان - فر توکار اخوان - گاز رومیزی و صفحه ایی اخوان - اجاق گاز فردار اخوان کلیه محصولات اخوان دارای گارانتی اصلی شرکت اخوان جم میباشد. شما میتوانید کلیه محصولات را باگارانتی اصلی از سایت اخوان مارکت خریداری نمایید.