کابینت‌ها تاثیر غیر‌قابل کتمانی بر طراحی و دکوراسیون فضای آشپزخانه ما دارند. از آنجا که تنوع رنگ، طرح و جنس کابینت‌ها بسیار زیاد است و ما به دلیل محدودیت‌های مالی یا فضایی و... شاید نتوانیم همان چیزی را که در ذهن‌مان داریم در فضای خانه پیاده کنیم بهتر است محدودیت‌ها و مزایایی همه‌شان را بدانیم تا انتخاب بهتری داشته باشیم
کابینت‌ها ممکن است
فلزی، تمام‌چوب، MDF یا PVC باشند البته گاهی از ترکیبی میان این‌ها استفاده خواهد شد.

  • مزایا و معایب کابینت‌‌های فلزی:

اگر نمی‌خواهید هزینه‌ی مالی زیادی تقبل شوید این کابینت‌ها به کارتان می‌آید اما بدانید که این کابینت‌ها به مرور تغییر رنگ می‌دهند و در جاهای مرطوب زنگ می‌زنند و پوسته‌پوسته می‌شوند.

نقش کابینت ها در فضای آشپزخانه

  • کابینت مورد علاقه‌ی شما چوبی است؟

این کابینت‌ها زیبایی ویژه‌ای دارند که باعث ایجاد فضای کلاسیک در آشپزخانه می‌شوند. متریال زیادی در آنها استفاده می‌شود و قیمت بالایی دارند. اگر به دنبال استفاده از حداکثر فضای ممکن در آشپزخانه‌اید این کابینت‌ها به شما امکان می‌دهند که درون آن‌ها کمدهای توکار ایجاد کنید.
نصب کابینت‌های چوبی کمی سخت است برای اینکه از نتیجه کار راضی باشید باید از افراد متخصصی کمک بگیرید که اجرا را با دقت زیادی انجام بدهند و رنگ روی کار را خوب از آب دربیاورند. به مرور زمان و در اثر استفاده ترک‌هایی در این نوع کابینت‌ها ایجاد می‌شود.

  • اگر کابینت انتخابی شما MDF است:

این کابینت‌هل در برابر حرارت مقاوم هستند، تنوع طرح و رنگ زیادی دارند، در مدل‌های هایگلاس از قابلیت انعکاس نور برخوردارند و چون سطح صیقلی دارند نظافت‌شان آسان است.
به دلیل اینکه در ساخت آنها از مواد شیمیایی استفاده می‌شود به محیط زیست آسیب می‌رسانند.

  • اگر کابینت انتخابی شما از نوع ‌pvc‌ست این کابینت‌ها

- به شما قدرت انتخاب زیادی می‌دهند چون طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی دارند.
- پروسه‌ی تولید آن‌ها به زمان کمی نیاز دارد.
- به دلیل استفاده از مواد شیمیایی به محیط زیست آسیب وارد می‌کنند.

نقش کابینت ها در فضای آشپزخانه 

نقش کابینت ها در فضای آشپزخانه 

نقش کابینت ها در فضای آشپزخانه