راه كار هاي مبارزه با حشرات موذي در آشپزخانه

حشرات موذی، انواع سوسک ها و مورچه ها، ار جمله موجوداتی هستند که در تمامی خانه ها دیده می شوند و مشکلات و مسائل بسیاری را، برای اعضای خانه به وجود می آورند. این موجودات اگرچه بی آزار به نظر می رسند، اما باعث بروز انواع بیماری ها، حساسیت ها و آلرژی ها و حتی ایجاد ترس در افراد می شوند که تمامی این ها آزار دهنده و مهلک هستند و باعث می شوند تا مبارزه با حشرات موذی در بخش های مختلف خانه، و به خصوص آشپزخانه که فضایی برای پخت و پز مواد غذایی و نگه داری ظروف منزل است، ضرورت یابد. در این بخش به معرفی راه کارهایی ساده و کاربردی، برای مبارزه با انواع حشرات موذی خواهیم پرداخت و شما را با روش هایی سریع و آسان، برای مقابله با رشد این حشرات موذی در آشپزخانه، آشنا خواهیم نمود.

از بین بردن سوسک

از بین بردن غذا و پناهگاه برای حشرات موذی موجود در خانه

در درجه ی اول باید بدایند، که انواع حشرات موذی، به دنبال یافتن غذا و پناهگاهی امن برای زندگی هستند و به همین منظور وارد بخش های مختلف خانه می شوند و حضورشان در آشپزخانه ها، پر رنگ تر است. بنابراین گام اول در نابودی حشرات موذی موجود در خانه، از بین بردن این دو گزینه برای این موجودات است.

از بین بردن مورچه

از تجمع باقی مانده ی غذاها در جای جای خانه و یا ریختن تکه های غذا در درزو دالان خانه و آشپزخانه، جلوگیری کنید و زباله های آشپزخانه را، مرتبا به بیرون از خانه انتقال دهید. تمامی راه آب ها، سوراخ ها، درز ها و دالان هایی که نقطه ای امن و راحت برای زیستن این حشرات موذی هستند را، با گچ، سیمان، نفت و یا درپوش های موقتی، بپوشانید و راه ورود این حشرات به داخل خانه را ببندید. بدین ترتیب تا حد زیادی، از هجوم حشرات موذی به داخل خانه و آشپزخانه، جلوگیری خواهید نمود.

استفاده از سموم دفع آفات و مواد طبیعی برای نابودی حشرات موذی

در صورت مشاهده ی انواع حشرات موذی در خانه و آشپزخانه می توانید، به فروشگاه های مخصوص به فروش انواع سموم رفته، و به خرید سموم مربوط به حشره ی مورد نظر بپردازید. آن چه در مورد استفاده از این سموم اهمیت بسیار دارد، استفاده از آن ها در تمامی بخش های خانه و نابودی تمام حشرات موذی است، چرا که در صورت باقی ماندن بخشی از آن ها در خانه، سم پاشی هیچ فایده ای نخواهید داشت و هزینه و انرژیتان، هدر خواهد رفت. همچنین به خاطر داشته باشید که این سموم در هر حال، برای انسان ها مضر هستند و بهتر است حداقل تماس را با اعضای خانه داشته باشند و در خانه ی خالی مورد استفاده قرار گیرند.

سم برای از بین بردن حشرات

البته برای نابودی حشرات موذی از مواد طبیعی نیز می توان استفاده کرد و برخی افراد ترجیح می دهند که با به کار گیری این مواد، از وارد شدن هرگونه سم به داخل خانه جلوگیری کنند. برای مثال برخی، با قرار دادن مربا در بخش های مختلف خانه، حشرات موذی را به دام می اندازند و یا از موادی همچون سرکه ی سفید، لیمو، پیاز، بذر میخک، و نمک و فلفل، برای مقابله با مورچه ها و سایر حشرات موذی، استفاده می نمایند.

ریشه کن کردن حشرات از آشپزخانه