این نکات برای نظافت هود آشپزخانه‌ به کارتان می‌آید:

اگر فیلتر هود شما ذغالی است هر چند وقت یک‌بار فیلتر آن را تعویض کنید تا قدرت مکش آن حفظ شود.

اگر فیلتر هود فلزی است آن را از هود خارج کنید و در محلول آب داغ و سرکه قرار دهید تا اگر چربی‌ای روی آن جمع شده پاک شود.

از یک مسواک برای پاک کردن حاشیه‌ها و زوایا در هود استفاده کنید.

برای پاک کردن سطح هود می‌توانید از شوینده‌ها استفاده کنید اما قبل از امتحان کردن هر شوینده‌ای ابتدا آن را بر یخش کوچکی از بدنه امتحان کنید.
برای خشک کردن فیلتر و سطح هود از پارچه‌های‌ نرم استفاده کنید.

هود اخوان

روش تمیز کردن اجاق‌گازهای شیشه‌ای:


با استفاده از این روش چربی‌ها به آسانی پاک می‌شوند و هیچ لکه‌ای روی اجاق باقی نمی‌ماند در ابتدا شعله‌ها و تمام چدنی‌های روی اجاق را بردارید و میله‌های اجاق را درون آب داغ و مایع ظرف‌شویی بگذارید تا چربی‌های آن بیرون بیاید و بعد از چند دقیقه با اسکاج، آن را تمیز و خشک کنید. صفحه شیشه‌ای اجاق را با با پنبه‌ی آغشته به الکل پاک کنید و بعد از انجام این‌کار برای براق شدن صفحه از شیشه پاک‌کن و دستمال نانو استفاده کنید.

گاز اخوان

روش تمیز کردن سینک ظرفشویی : 

شوینده‌های چند منظوره برای شستن همه وسایل مثل اجاق‌گاز، شیرآلات و ... مناسب نیستند برای نظافت لوازم استیل مثل شیرآلات از شوینده‌های مخصوص استیل استفاده کنید. یک دستمال کشیدن ساده و خشک کردن شیرآلات رد انگشت و هر لکه‌ای را از روی آن پاک خواهد کرد.

سینک اخوان

رفع بوی فاظلاب 

برای اینکه سینک ظرفشویی بوی نامطبوعی نداشته باشد هرگز نگذارید ذرات و باقی‌مانده‌های سینک روی سیفون سینک باقی بماند اگر بوی نامطبوعی از سینک به مشام رسید کافی‌ست یک تکه یخ یا پوست مرکبات را برای زمان کوتاهی بروی سیفون سینک بگذارید تا پره‌های آن شسته و بوی بد برطرف شود.

سینک ظرفشویی اخوان

دیواره پشت سینک و اجاق گاز 

 نصب دیواره پشت سینک ظرفشویی و اجاق‌گاز علاوه بر اینکه نظافت آشپزخانه را آسان‌تر می‌کند زمان و انرژی زیادی برای شما ذخیره می‌کند. بخار، رطوبت بالا و چربی در آشپزخانه‌ وجود دارد و تمیز کردن چربی‌ از  روی دیواره‌هایی که از کاشی، فلز یا پلاستیک ساخته شده‌اند راحت‌تر از دیوارهای دارای رنگ روغن یا کاغذ دیواری است.

سینک اخواننمایندگی اخوان - هود اخوانسینک اخوانسایت اخوان