چالش خدمات پس از فروش اخوان 

یکی از مهم ترین مولفه هایی که در خرید یک محصول اثر گذار است، و موجب محبوبیت آن محصول در بین افراد می گردد، چگونگی خدمات پس از فروش، و شرایط گارانتی شرکت ارائه دهنده ی محصول مورد نظر، می باشد، و هر شرکتی سعی دارد تا با ارائه ی بهترین خدمات و شرایط به مشتریان خود، نظر آنان را به خود جلب نماید. شرکت اخوان و شرکت استیل البرز، که یکی از بزرگ ترین و معتبرترین برندهای ارائه دهنده ی لوازم و تجهیزات آشپزخانه در ایران به شمار می آیند، دارای شرایط متفاوتی در ارائه ی خدمات پس از فروش محصولات خود بوده، و هر یک به نوعی متفاوت، به جلب نظر مشتریان خود می پردازند. در این بخش به تعریفی کلی از خدمات پس از فروش و گارانتی محصولات مختلف خواهیم پرداخت، و این دو مولفه ی بسیار مهم را، در برندهای اخوان و استیل البرز مقایسه خواهیم نمود.

گاز رومیزی-صفحه ای اخوان

خدمات پس از فروش چیست؟

همان طور که می دانید، هر محصولی از قطعات و بخش های متعددی ساخته شده است که هر یک از آن ها، ممکن است به مرور زمان و یا در اثر عوامل خارجی متعدد، از کار افتاده، بشکنند و یا با مشکلات عملکردی بسیاری مواجه گردند. خدمات پس از فروش هر محصولی، به منظور رفع مشکلات احتمالی در آن محصول ارائه می گردد، و بعضا به صورت رایگان، و بعضا در قبال دریافت هزینه ای متناسب با خدمات ارائه شده، انجام می گیرند. خدمات پس از فروش هر محصولی، توسط نمایندگان رسمی و قانونی همان شرکت ارائه می شوند و از آن جایی که این خدمات توسط افراد متخصص و حرفه ای در آن کار صورت می گیرد، از کیفیت و عملکرد محصول مورد نظر، به هیچ وجه کاسته نمی شود. شرکت اخوان که دارای یکی از بهترین و کامل ترین خدمات پس از فروش برای محصولات خود است، دارای نمایندگانی در سراسر کشور می باشد، و سرعت خدمات رسانی این افراد به مشتریان، در بالاترین حد ممکن، قرار گرفته است.

هود اخوان

چه قطعاتی از محصولات اخوان، مشمول گارانتی می شوند؟

در این بخش به شرح تمامی قطعاتی که مشمول گارانتی می شوند، خواهیم پرداخت و آن ها را به صورت کاملا تفکیک شده، نام خواهیم برد.

هود اخوان : در هودهای اخوان، تمام مشکلات به وجود آمده در موتور، کلیدهای روی بدنه، فیلترها و چراغ ها، مشمول گارانتی می شوند.

اجاق گاز رومیزی شیشه ای : تمامی مشکلات به وجود آمده در قطعات فنی شیشه، شعله پخش کن، برنر، ترموکوبل، سیستم جرقه زن و سیم کشی های داخلی، مشمول گارانتی شرکت اخوان می گردند.

اجاق گاز رومیزی استیل : بروز هرگونه مشکل در قطعات فنی استیل، وجود هر گونه دفورماسیون و یا مشکل شرکتی در این قطعات، مشمول گارانتی شرکت اخوان می شوند و لازم است بدانید که مشکلات به وجود آمده در اثر استفاده از هرگونه ماده ی اسیدی یا بازی، مشمول گارانتی نمی گردند.

فر توکار اخوان : تمامی مشکلات به وجود آمده در قطعات فنی، همچون شیشه ی گریل، فن داکتی، سیستم سیم کشی داخلی و لعاب داخلی فر، مشمول گارانتی می شوند.

سینک اخوان : تمامی سینک های اخوان، دارای 10 سال گارنتی می باشند، و زمانی مشمول گارانتی می شوند که هیچ ماده ی اسیدی و یا بازی، سبب بروز مشکل در آن ها، نشده باشند.

شماره تماس شرکت اخوان

همان طور که مشاهده می کنید، خدمات پس از فروش و گارانتی شرکت اخوان، بسیار کامل تر و فراگیر تر از سایر برندهای موجود در بازار است، و تمامی این خدمات، در بالاترین سطح کیفی ممکن، به مشتریان ارائه می شوند. اگرچه خدمات پس از فروش شرکت اخوان رایگان نمی باشد و نمایندگان قانونی این شرکت، مبلغ ناچیزی را در قبال ارائه ی این خدمات دریافت می نمایند اما، ارائه ی این خدمات بسیار سریع بوده و همچون خدماتی که شرکت استیل البرز، به صورت رایگان به مشتریان خود ارائه می دهد، با تاخیر صورت نمی گیرند، و همین سرعت عمل باعث شده است، تا مشتریان شرکت اخوان، به رضایتمندی بیشتری دست یابند.

شرکت اخوان

منبع : نمایندگی اخوان