کدام هود بهتر است ؟ اخوان یا استیل البرز

هود استیل البرز یا اخوان

چالش هود اخوان یا استیل البرز

هود آشپزخانه، یکی از مهم ترین و کاربردی ترین تجهیزات به کار رفته در هر آشپزخانه ای است، که وجود آن نه تنها برای حفظ تمیزی آشپزخانه، که برای پاکیزه ماندن تمام خانه، لازم و ضروری می باشد و استفاده از هودی، قوی و کارآمد، مانع از پخش بو، دود و روغن در فضاهای اطراف آشپزخانه می گردد. شرکت اخوان و استیل البرز، دو برندی هستند که دارای محصولات گوناگون و همچنین هودهای بسیار متنوعی می باشند و شاید هر مشتری به هنگام خرید هود مورد نظر خود، با چالشی دشوار به هنگام انتخاب از میان این دور برند خوب ایرانی  مواجه شود. هودهای شرکت اخوان و استیل البرز، در کنار شباهت ها و ویژگی های مشترکی که دارند، از تفاوت ها و خصوصیات منحصر به فردی نیز بهره می برند که بعضا موجب برتری یکی بر دیگری می گردد، و مشتری را بیشتر به سمت یکی از آن ها می کشاند. در این بخش به مقایسه ی ویژگی های فنی و عملکردی هودهای اخوان و استیل البرز خواهیم پرداخت و در نهایت، انتخاب را بر عهده ی شما عزیزان، خواهیم گذاشت.

هود اخوان

ساختار بدنه و پنل لمسی موجود در هریک از هودهای اخوان و استیل البرز

یکی از مهم ترین بخش های به کار رفته در هر هودی، متریال مورد استفاده در بدنه و پنل لمسی موجود بر روی آن، جهت کنترل تنظیمات و خاموش و روشن کردن دستگاه می باشد. هود استیل البرز ، از بدنه ی تمام استیل ساخته شده اند و همچنین پنل لمسی موجود در هود استیل البرز نیز، تماما استیل می باشد، و دیگر اثری از پنل های لمسی شیشه ای، در آن ها دیده نمی شود، که شاید در نگاه اول بسیار زیبا به نظر آید اما، مشکلات بسیار زیادی را با خود به همراه می آورد. دکمه های در نظر گرفته شده بر روی این پنل لمسی استیل، به اندازه ی پنل های شیشه ای حساس نیستند، و سرعت عمل بسیار کمی دارند. این دکمه ها در واقع دکمه های مکانیکی هستند که به صورت لمسی در این دستگاه تعبیه شده اند، و فینگر تاچ موجود در آن ها، حتی به هنگام تمیز بودن هود و نبودن هیچ گونه چربی نیز، به کندی عمل می کند و بعضا موجب کلافگی در افراد می گردد. این مساله به مرور زمان و با کارکرد هود نیز افزایش می یابد و با تجمع چربی و روغن بر روی پنل، عملکرد آن کند تر و کند تر می شود. این در حالی است که هود اخوان دارای پنل لمسی شیشه ای می باشند، و از سرعت عمل بسیار بالایی بهره می برند. مدل های جدید هود اخوان یعنی مدل 74 و 75، مجهز به سیستم حسگر حرکت دست می باشند، و بدون نیاز به لمس پنل، و با حرکت دست، به راحتی خاموش و روشن می شوند و بدین ترتیب نه دست انسان آغشته به ذرات موجود بر روی پنل شده، و نه زمان زیادی به این کار اختصاص داده می شود.

 هود استیل البرز

ویژگی های فنی هودهای اخوان و استیل البرز

هودهای استیل البرز دارای موتور 8 دور اینورتر می باشند و این بدان معنا است که هر 1 دور موتور هودهای اخوان، معادل با 2 دور موتور هودهای استیل البرز می باشد و وجود 8 دور در این هودها، نشان از برتری و یا قدرت مکش بیشتر در آن ها نیست. یکی از ویژگی های هودهای استیل البرز که توسط شرکت سازنده، بسیار برجسته شده است، به کار گیری تکنولوژی sile pro، در ساخت هودهای استیل البرز می باشد که موجب کاهش چشمگیر تولید صدا در این محصولات می شود. در مورد این تکنولژی باید بگوییم که وجود فوم های صداگیر در آن ها، باعث به وجود آمدن این ویژگی می گردد، که اگرچه موجب کاهش صدای تولید شده در این دستگاه می شود، لیکن قدرت مکش آن ها را، که مهم ترین ویژگی هر هودی است، به شدت کاهش می دهد، و از کارایی هود به شدت می کاهد. این در حالی است که هود اخوان بدون داشتن چنین مشکلاتی، بسیار بی صدا هستند و صدای موتور آن ها کم تر از 58 db می باشد. یکی دیگر از مشکلاتی که در هودهای استیل البرز به چشم می خورد، استفاده از لامپ های تلقی خطی در آن ها می باشد، که این لامپ ها به مرور و در اثر حرارت تغییر شکل داده و یا محلی برای تجمع چربی و روغن می شوند و نظافت و تمیزی آن ها، تنها در صورت باز کردن بدنه ی هود، و از داخل بدنه، ممکن و میسر می باشد. این در حالی است که هود اخوان با چنین مشکلاتی مواجه نمی شوند و تمامی اجزا و قطعات آن ها، و حتی فیلترهای آلومینیومی، بست ها و قفل های به کار رفته در آن ها نیز، به راحتی و حتی در ماشین ظرفشویی، قابل شست و شو می باشند.

 

در نهایت این شما هستید که با توجه به اولویت های خود، هود مورد نظرتان را بر می گزینید، و بهترین و ایده آل ترین گزینه را، برای آشپزخانه ی خود، خریداری می نمایید.